Zdrowie

10 postaci bólu brzucha, które powinny skłonić cię do wizyty u lekarza

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
4 z 10

Ból brzucha po prawej stronie, w górnej części

Fot. iStock

Jeśli ból brzucha jest dokuczliwy, ale niezbyt nasilony, lub odwrotnie — ból ostry, kolkowy, pojawiający się zazwyczaj 2-4 godziny po posiłku, może świadczyć o:

  • dolegliwości wątroby — najczęściej pojawiają się po obfitym lub ciężkostrawnym posiłku,
  • kamicy żółciowej — złogi (kamienie) mogą tworzyć się w pęcherzyku żółciowym, w zwężeniach dróg żółciowych oraz w przewodach odprowadzających żółć.

Gdy przykre dolegliwości utrzymują się przez kilka godzin po posiłku, wracają, nasilają się, należy odwiedzić gastrologa. Wizyta jest szczególnie pilna, gdy problemom towarzyszy zażółcenie skóry, osłabienie, utrata wagi, ból utrudnia oddychanie, towarzyszą mu wymioty, pojawia się gorączka lub dreszcze.

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Nie pozwól im ukraść całej twojej energii. Jak sobie radzić z pasywno – agresywnymi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 marca 2018
Następny
Zdrowie

47-letnia Scorupco w skąpym bikini. Brak słów…

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. Screen z Instagrama / izabellascorupco

„O jaaa cieee” – to pierwsze słowa, które przyszły nam w redakcji na myśl, gdy zobaczyłyśmy jedno z ostatnich zdjęć Izabelli Scorupco. Trzeba przyznać, że robi wrażenie! 47-letnia aktorka prezentuje się na nim w samym bikini. Niewiele kobiet w jej wieku może się pochwalić tak zgrabną sylwetką

Chociaż Izabella Scorupco od lat mieszka w Los Angeles, polscy fani o niej nie zapomnieli. Ochoczo komentują wszystkie jej zdjęcia i śledzą jej karierę. Bo ta, choć niewiele się o niej mówi w naszym kraju, rozwija się w najlepsze. Aktorka nie narzeka na brak zleceń.

47-latka przebywa właśnie na wakacjach w Budapeszcie i najwyraźniej nie podoba jej się zimowa aura. Na co dzień jest przecież przyzwyczajona do wyższych temperatur, jakie panują w Kalifornii. Była żona polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego postanowiła więc opublikować na Instagramie zdjęcie w bikini. I odrazu zrobiło się gorąco! „Kocham cię, mój drogi Budapeszcie, ale do cholery, tu jest za zimno! Marzę o powrocie do tego miejsca, gdzie spędziłam kilka cudownych dni” – napisała. Pod wpisem aż roi się od komentarzy. „Wspaniale! Kobiece piękno w czystej postaci! Ten kto ma szczęście być przy Tobie,niech lepiej docenia jak umie najlepiej” – napisał jeden z internautów. „Jest pani piękną kobietą” – dodał kolejny.

Jak wam się podoba jej figura?


Zobacz także

Piękny brzuch po ciąży? Nie zawsze wystarczy ciężka praca na siłowni…

Chcesz mieć więcej zmarszczek? Zacznij biegać! O tym dlaczego bieganie maratonów nam nie służy

Zabiegi ginekologiczne bez stresu. Jak się do nich przygotować i jak dbać o siebie po powrocie do domu