Zdrowie

10 postaci bólu brzucha, które powinny skłonić cię do wizyty u lekarza

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
1 z 10

Ból obejmuje głównie środkową część nadbrzusza

Fot. iStock

Tego typu dolegliwości bólowe mogą świadczyć o wpływie silnego stresu na organizm lub chwilowych kłopotów po zbyt ciężkostrawnym posiłku. Jeśli mu towarzyszą biegunka, wymioty, gorączka, mogą świadczyć o zatruciu pokarmowym lub grypie żołądkowej. Lekkostrawna dieta lub czasowy post oraz nawadnianie organizmu małymi porcjami zazwyczaj pomagają załagodzić przykre dolegliwości.

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Nie pozwól im ukraść całej twojej energii. Jak sobie radzić z pasywno – agresywnymi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 marca 2018
1 z 1

Pasywno-agresywni

Poniżej kilka sposobów radzenia sobie z pasywno – agresywnymi

1. Rozpoznanie zachowania i omówienie prawdziwego problemu

Obserwuj uważnie kolegę z pracy, który zawsze mówi „tak”, a potem unika cię lub ciska błyskawicami. Nawet na siłę, doprowadź do konfrontacji. Zachowaj spokój i powiedz wprost, że widzisz, że ta osoba nie jest zadowolona z waszej współpracy. Bądź miły i uświadom rozmówcy, że wiesz, że problem tkwi głębiej. Nie osądzaj, nie linczuj, daj mu powiedzieć, co naprawdę czuje.

2. Ustal granice i bądź konkretny

Gdy już odkryjesz prawdziwy problem omawiając go z daną osobą, możesz ustalić granice. Ustalanie granic jest sposobem komunikowania o tym, co będziesz lub czego nie będziesz tolerował w tej relacji. Na przykład w pracy spóźnienia są nie do zaakceptowania, tak samo plotki czy sabotowanie wspólnych projektów. W związku niedopuszczalna jest przemoc – również psychiczna i oszustwa.

3. Nie baw się w jego „gierki”

Cokolwiek robisz, nie daj się wciągnąć w pasywno- agresywną grę z tą osobą. Tolerowanie udawania spowoduje, że napięcia będą nadal rosły, a agresywne zachowania będą się utrzymywać. Jedynym rozwiązaniem jest praca nad uzdrowieniem relacji. I szczera rozmowa. Nie musicie się kochać, ale jeśli musicie ze sobą przebywać, niech to nie przynosi ci kosztów emocjonalnych.


Na podstawie: lifehack.org

 

PoprzedniNastępny
Zdrowie

47-letnia Scorupco w skąpym bikini. Brak słów…

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. Screen z Instagrama / izabellascorupco

„O jaaa cieee” – to pierwsze słowa, które przyszły nam w redakcji na myśl, gdy zobaczyłyśmy jedno z ostatnich zdjęć Izabelli Scorupco. Trzeba przyznać, że robi wrażenie! 47-letnia aktorka prezentuje się na nim w samym bikini. Niewiele kobiet w jej wieku może się pochwalić tak zgrabną sylwetką

Chociaż Izabella Scorupco od lat mieszka w Los Angeles, polscy fani o niej nie zapomnieli. Ochoczo komentują wszystkie jej zdjęcia i śledzą jej karierę. Bo ta, choć niewiele się o niej mówi w naszym kraju, rozwija się w najlepsze. Aktorka nie narzeka na brak zleceń.

47-latka przebywa właśnie na wakacjach w Budapeszcie i najwyraźniej nie podoba jej się zimowa aura. Na co dzień jest przecież przyzwyczajona do wyższych temperatur, jakie panują w Kalifornii. Była żona polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego postanowiła więc opublikować na Instagramie zdjęcie w bikini. I odrazu zrobiło się gorąco! „Kocham cię, mój drogi Budapeszcie, ale do cholery, tu jest za zimno! Marzę o powrocie do tego miejsca, gdzie spędziłam kilka cudownych dni” – napisała. Pod wpisem aż roi się od komentarzy. „Wspaniale! Kobiece piękno w czystej postaci! Ten kto ma szczęście być przy Tobie,niech lepiej docenia jak umie najlepiej” – napisał jeden z internautów. „Jest pani piękną kobietą” – dodał kolejny.

Jak wam się podoba jej figura?


Zobacz także

Rak trzustki - objawy wczesne i późne

Rak trzustki – objawy wczesne i późne. Co powinno niepokoić?

Z jednej strony nie wytrzymujemy ciężaru, a z drugiej decyzja o „oddaniu” rodzica do domu opieki jest dla nas nie do przyjęcia. Jak sobie radzić?

6 codziennych trudności, które dobrze znają wysoce inteligentni ludzie

6 rzeczy, które źle wpływają na intelekt