Lifestyle Zdrowie

10 kłamstw na temat zdrowia, w które wierzymy

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 czerwca 2017
5 z 10

„Czekolada to źródło magnezu, więc mogą po nią sięgać, kiedy tylko mam ochotę”

Fot. iStock / Eva Katalin Kondoros

To prawda, że czekolada jest źródłem magnezu, ale to, że możesz po nią bezkarnie sięgać, jest brednią. Pół biedy, kiedy spożywasz gorzką. Jednak i tak pomimo tego, że jest najzdrowsza, dostarcza mnóstwa kalorii. Dlatego nie zjadaj całej tabliczki, lecz kilka kostek i to najlepiej takiej, która zawiera w swoim składzie ponad 70 proc. kakao.

Zapomnij o czekoladach mlecznych, białych i z dodatkami. Zawierają małą ilość kakao, a za to w ich składzie znajduje się bardzo dużo cukru, którego ilość może sięgnąć nawet do 50 proc.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Życie po rozwodzie – jak odbudować codzienność?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 czerwca 2017
5 z 5

Piąty stopień

Fot. iStock

Piąty stopień

  • Wolność
    Wreszcie upragniony szczyt drabiny! A tam twoja wolność, również ta emocjonalna. Możesz tu zostać i zbudować sobie chatkę albo ruszyć jeszcze dalej. Kto wie, całkiem  możliwe, że właśnie wyrastają ci skrzydła byś mogła pofrunąć jeszcze wyżej?
    Co oznacza ta wolność? Po pierwsze, gdy już udało ci się odczepić cały balast, który na początku nie pozwalał wejść ci na drugi stopień, przepracować wszystkie emocje, które tobą targały, masz teraz wolność wyboru. Możesz wybierać jak wygląda twoje życie i czy chcesz je jeszcze kiedyś z kimś dzielić. Jesteś wolna, co oznacza również, że masz wreszcie komfort bycia prawdziwą sobą. Że już potrafisz siebie słuchać i o sobie pamiętać. Mało tego pewnie już zdążyłaś siebie pokochać.

DorotaWollenszleger z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk:
POGODZENIE Z PRZESZŁOŚCIĄ. Musisz pogodzić się ze swoją przeszłością. Ona jest częścią twojego doświadczenia życiowego. Nic już w niej nie zmienisz. Masz wpływ tylko na to co będzie. Zaakceptuj ten fakt, a zaczniesz pisać scenariusz  twojego nowego życia.

Nawet jeśli podczas tej drogi, stracisz na chwilę siłę i przysiądziesz na niższym szczeblu, a może pełna entuzjazmu przeskoczysz jakiś stopień, by później do niego wrócić? Nie martw się, jestem pewna, że zdobędziesz swój szczyt, w najlepszym dla siebie czasie.

Pamiętaj, jeśli masz dzieci – one też potrzebują czasu na swoją odbudowę.

 

Partnerem artykułu jest

logo KiR Gdańsk (1)

Kobieta i Rozwód Gdańsk to firma stworzona przez kobiety dla kobiet. To wyjątkowe miejsce skupiające wszystkich specjalistów, którzy na zawiłej drodze rozwodowej mogą być potrzebni: prawników, mediatorów, psychologów, terapeutów, detektywów. Bywa, że do jednej sprawy trzeba zaangażować cały zespół. Tu nic nie jest przypadkowe. Możesz być pewna, że przydzieleni do sprawy specjaliści to sprawdzeni, kompetentni i skuteczni profesjonaliści.


Na podstawie: „Rozwody i rozstania.  Sprawdzony program odbudowy życia”, Bruce Fisher, Robert Alberti, Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2012
* s.15,

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Smerfy zachęcają najmłodszych do picia wody

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2017
Fot. iStock / pecaphoto77

Z myślą o najmłodszych Żywiec Zdrój wprowadził nowość do portfolio wody niegazowanej. W maju  na sklepowe półki trafiły butelki z wizerunkiem Smerfów. Marka po raz kolejny umieszcza na etykietach bohaterów popularnych bajek, aby w ten sposób  zachęcać dzieci do sięgania po wodę oraz wspierać rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych ich pociech.

Dzieci często postrzegają wodę jako mało atrakcyjny napój. Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Żywiec Zdrój, blisko 1/3 najmłodszych deklaruje, że nie lubi pić wody, a tylko 38 proc. z nich wymienia ją jako ulubiony napój. [1] Dlatego właśnie marka Żywiec Zdrój stale uatrakcyjnia swoje portfolio, aby pomagać rodzicom w budowaniu u dzieci zdrowego nawyku picia wody.

Woda jest jednym z podstawowych makroskładników diety. W wielu badaniach udowodniono, że picie wody przez dzieci jest jednym z elementów profilaktyki otyłości i skutecznym postępowaniem w jej leczeniu –  podkreśla prof. dr hab. n. med. Halina Weker.

W jaki sposób można zachęcić dzieci do picia wody? Warto z nimi rozmawiać  i dbać o to by woda była zawsze pod ręką. Ważne jest również zadbanie o atrakcyjne podanie płynu.

Kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych poprzez odpowiednie nawodnienie, jest dla nas kluczowym elementem działań. Prowadzimy liczne programy społeczne, które mają na celu zachęcenie jak największej liczby osób do spożywania wody i podawania jej swoim dzieciom. Dodatkowo proponujemy produkty z myślą o najmłodszych. Opakowania z wizerunkiem Smerfów są jednym z elementów tych działań i mam nadzieję, że dzięki nim jeszcze więcej dzieci polubi wodę – powiedziała Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Produkty z nowej serii wody Żywiec Zdrój z bohaterami kinowej wersji filmu „Smerfy” dostępne są w dwóch wariantach.

Dedykowany najmłodszym format o pojemności  0,33l, nie tylko pasuje do małej dłoni, ale dzięki  nietypowemu kształtowi jest idealny do  zabawy np. stworzenia własnej wioski smerfów.

Klasyczne butelki o pojemności 0,5l dzięki wyjątkowej etykiecie i wygodnemu sportowemu zamknięciu  z pewnością zyskają uznanie także starszych miłośników tej kultowej bajki.

Produkty z limitowanej serii z bohaterami filmu „Smerfy” dostępne będą na sklepowych półkach do lipca.

ZYWIEC 3D Ciamajda 2017 ZYWIEC 3D madrala_2017 ZYWIEC 3D osilek 2017

 

Artykuł powstał we współpracy z Żywiec Zdrój

[1] Źródło: TNS badanie „Woda i napoje a zdrowie dzieci” 2016, dzieci z klas 1-6, N=206.


Zobacz także

Najgorsza prawda czy kłamstwo? Co wybierasz?

Prawdziwy mężczyzna cierpi, kiedy ma złamane serca. List faceta, który nie boi się mówić o swoich uczuciach

10% kobiet mówi, że wychodzi za mąż z miłości, z czego połowa, moim zdaniem, jeszcze kłamie…