Lifestyle Zdrowie

10 kłamstw na temat zdrowia, w które wierzymy

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 czerwca 2017
4 z 10

„Kłuje mnie w klatce piersiowej, to na pewno serce”

Fot. iStock/Tharakorn

Jeśli kłucie w sercu wiążesz z chorobami serca, możesz przeoczyć prawdziwą przyczynę. Za ból w klatce piersiowej może odpowiadać m.in. nerwica lub neuralgia nerwu międzyżebrowego. Warto sprawdzić także, czy nie jest to objaw schorzeń w obrębie kręgosłupa np. osteoporozy. Poza tym kłucie może pojawić się podczas przeziębienia, po ostrym treningu, przejedzeniu i kiedy żyjesz w stresie.

I choć nie dostaniesz zaraz ataku serca, to nie bagatelizuj tego i udaj się do lekarza, który pomoże ci ustalić przyczynę oraz pomoże pozbyć się problemu.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Życie po rozwodzie – jak odbudować codzienność?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 czerwca 2017
4 z 5

Czwarty stopień

Fot. iStock

Czwarty stopień

  • Seksualność
    Seks? Ja? Ale jak? Seksualność po rozwodzie staje się dla ciebie trudnym tematem. Jesteś przecież istotą seksualną, jednak masz wrażenie, że jeszcze nigdy nie miałaś tylu obaw.  Ulegasz wielu presjom, stereotypom i oczekiwaniom, jednocześnie starasz się w swojej seksualności odrodzić. To trudny etap,  w którym znów czujesz się jak nastolatka, która nie jest pewna, jak się zachować. Właśnie dlatego możesz czuć pewien opór i zahamowanie w intymności. Daj sobie czas i myśl o sobie!
  • Samodzielność
    Zastanawiasz się czy to oznacza, że do tej pory samodzielna nie byłaś? Jeżeli przed małżeństwem miałaś swój czas życia na własny rachunek w pojedynkę, będzie ci ciut łatwiej, jeśli nie, nie szkodzi. Wszystkiego można się nauczyć, a czas budowania swojej życiowej samodzielności zawsze pozytywnie nas rozwija. Wiele jeszcze rzeczy odkryjesz w najbliższym czasie – tych dobrych i tych złych, jednak każde takie odkrycie i lekcja nauczą cię, jak chcesz żyć.
  • Poczucie celu
    Przeczytałam ostatnio, że planowanie pomaga nam niejasną przyszłość osadzić w teraźniejszości. Pozwolić ją sobie spokojnie i dokładnie „obejrzeć”. No właśnie, co chcesz zrobić, osiągnąć, które marzenie spełnić? Zapisz swoje plany, spróbuj je rozmieścić w czasie. Masz przed sobą jeszcze całe życie, jak chcesz je spędzić?

DorotaWollenszleger z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk:
DŁUGI ROZWÓD. Mając za sobą długą batalię sądową, nie miałaś szans na prawidłową separację emocjonalną i stabilizację po rozstaniu. Przez ten czas byliście przeciwnikami i rywalami. Nie zapominaj jaki masz cel, ale jeśli osiągnięcie go może cię wyniszczyć, warto go dostosować do sytuacji. Bądź silna jak dąb, ale elastyczna jak trawa.

Partnerem artykułu jest

logo KiR Gdańsk (1)

Kobieta i Rozwód Gdańsk to firma stworzona przez kobiety dla kobiet. To wyjątkowe miejsce skupiające wszystkich specjalistów, którzy na zawiłej drodze rozwodowej mogą być potrzebni: prawników, mediatorów, psychologów, terapeutów, detektywów. Bywa, że do jednej sprawy trzeba zaangażować cały zespół. Tu nic nie jest przypadkowe. Możesz być pewna, że przydzieleni do sprawy specjaliści to sprawdzeni, kompetentni i skuteczni profesjonaliści.


Na podstawie: „Rozwody i rozstania.  Sprawdzony program odbudowy życia”, Bruce Fisher, Robert Alberti, Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2012
* s.15,

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Smerfy zachęcają najmłodszych do picia wody

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2017
Fot. iStock / pecaphoto77

Z myślą o najmłodszych Żywiec Zdrój wprowadził nowość do portfolio wody niegazowanej. W maju  na sklepowe półki trafiły butelki z wizerunkiem Smerfów. Marka po raz kolejny umieszcza na etykietach bohaterów popularnych bajek, aby w ten sposób  zachęcać dzieci do sięgania po wodę oraz wspierać rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych ich pociech.

Dzieci często postrzegają wodę jako mało atrakcyjny napój. Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Żywiec Zdrój, blisko 1/3 najmłodszych deklaruje, że nie lubi pić wody, a tylko 38 proc. z nich wymienia ją jako ulubiony napój. [1] Dlatego właśnie marka Żywiec Zdrój stale uatrakcyjnia swoje portfolio, aby pomagać rodzicom w budowaniu u dzieci zdrowego nawyku picia wody.

Woda jest jednym z podstawowych makroskładników diety. W wielu badaniach udowodniono, że picie wody przez dzieci jest jednym z elementów profilaktyki otyłości i skutecznym postępowaniem w jej leczeniu –  podkreśla prof. dr hab. n. med. Halina Weker.

W jaki sposób można zachęcić dzieci do picia wody? Warto z nimi rozmawiać  i dbać o to by woda była zawsze pod ręką. Ważne jest również zadbanie o atrakcyjne podanie płynu.

Kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych poprzez odpowiednie nawodnienie, jest dla nas kluczowym elementem działań. Prowadzimy liczne programy społeczne, które mają na celu zachęcenie jak największej liczby osób do spożywania wody i podawania jej swoim dzieciom. Dodatkowo proponujemy produkty z myślą o najmłodszych. Opakowania z wizerunkiem Smerfów są jednym z elementów tych działań i mam nadzieję, że dzięki nim jeszcze więcej dzieci polubi wodę – powiedziała Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Produkty z nowej serii wody Żywiec Zdrój z bohaterami kinowej wersji filmu „Smerfy” dostępne są w dwóch wariantach.

Dedykowany najmłodszym format o pojemności  0,33l, nie tylko pasuje do małej dłoni, ale dzięki  nietypowemu kształtowi jest idealny do  zabawy np. stworzenia własnej wioski smerfów.

Klasyczne butelki o pojemności 0,5l dzięki wyjątkowej etykiecie i wygodnemu sportowemu zamknięciu  z pewnością zyskają uznanie także starszych miłośników tej kultowej bajki.

Produkty z limitowanej serii z bohaterami filmu „Smerfy” dostępne będą na sklepowych półkach do lipca.

ZYWIEC 3D Ciamajda 2017 ZYWIEC 3D madrala_2017 ZYWIEC 3D osilek 2017

 

Artykuł powstał we współpracy z Żywiec Zdrój

[1] Źródło: TNS badanie „Woda i napoje a zdrowie dzieci” 2016, dzieci z klas 1-6, N=206.


Zobacz także

Dieta palacza

Dieta palacza. 4 obowiązkowe produkty w twojej diecie!

Jak to, co czujesz „zawiesza się” w twoim organizmie, czyli co to znaczy, kiedy boli głowa

Nigdy nie traćcie wiary w to, że zasługujecie na najlepsze, co może dać wam życie i wy sami