Psychologia Związek

„Co z tego, że odeszłam, skoro wciąż go kocham?”. Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
4 marca 2018
1 z 1

"Co z tego, że odeszłam, skoro wciąż go kocham?". Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Fot. iStock/kitzcorner

Nie myśl o nim

Nie zastanawiaj się, co robi i jak się czuje. A przede wszystkim odepchnij od siebie jak najdalej wizje, wywołujące zazdrość. Nie możesz się zadręczać, czy aby przypadkiem on już kogoś sobie nie znalazł. Takie myśli będą się kłębiły w twojej głowie, ale im szybciej zaczniesz go traktować obojętnie, tym lepiej. Postaraj się, żeby wszelkie przedmioty, przywołujące wspomnienia zniknęły z zasięgu twojego wzroku.

Znajdź sobie zajęcie

To zdecydowanie ułatwi ci odcięcie się od tych wszystkich myśli. Może to dobry moment, żeby wziąć jakieś dodatkowe zlecenie? Albo zapisać się na jakiś kurs lub wykupić karnet na siłowni. Zobaczysz, szybko pojawią się efekty. Najgorsze co możesz zrobić, to usiąść na kanapie, otworzyć wino i zalewać się łzami, analizując każdą minutę waszego życia i popadać w rozpacz, co będzie dalej.

Nie rezygnuj z seksu…

…a właściwie z orgazmów. Pewnie tęsknisz za jego ciałem, dotykiem, zapachem. Seks na ogół jest dobry, nawet jeśli partner nie nadawał się do związku. Może ci go teraz brakować. Możesz zastanawiać się, czy nie pójść z nim do łóżka tak po prostu… To najgorsze, co możesz zrobić. Zamiast tego sama zadbaj o swoją przyjemność. To ważne, żebyś potrafiła dać upust swoim emocjom. A wszystkie wiemy, że orgazm to koktajl hormonów szczęścia.

Wyjdź do ludzi

Zacznij robić rzeczy o których zawsze marzyłaś, ale z różnych powodów nie mogłaś się w nich realizować. Wyjdź do ludzi, odśwież stare znajomości, poznawaj nowe osoby. Otwórz się na świat, a nim się obejrzysz, spotka cię coś dobrego.


 

Na podstawie: Love Panky

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej! Najlepsze triki

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 marca 2018
1 z 1

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej!

Fot. iStock / ValuaVitaly

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej!

#4 Zmniejszanie obrzęków

Wystarczy, że uronisz kilka łez, a już po chwili twoje oczy wyglądają jak szparki? A może zawsze po przebudzeniu skóra wokół oczu jest nabrzmiała, sina albo spuchnięta na całej twarzy? Kostki lodu znów przychodzą na ratunek.

I uwierzcie mi, robią robotę! Wystarczy zrobić sobie z nich kompres na twarz lub okolice oczu. Niska temperatura jest najlepszym lekarstwem na obrzęki – nie bez powodu przecież obkładamy lodem np. spuchniętą, zwichniętą kostkę.

#5 Dodawanie skórze blasku

Choć lubujemy się w gorących kąpielach, dodawanie skórze blasku i świetlistości odbywa się w zgoła odmiennych warunkach. Chłód sprawi, że będzie bardziej jędrna, zwarta i promienna. Owszem, spłukanie twarzy zimną wodą również przynosi dobre efekty, ale nie czarujmy się, jeśli chcemy szybkiego efektu, trzeba jeszcze bardziej obniżyć temperaturę 😉 .

Kostki lodu to najlepszy, najtańszy i jeden z najbardziej skutecznych kosmetyków szybkiego ratunku. Pokochajcie je!


Na podstawie: makeup-mania.net

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Czy plastik szkodzi żywności?

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
4 marca 2018
Czy plastik szkodzi żywności
Fot. iStock/ coldsnowstorm

Przy wybieraniu tego, co włożyć do sklepowego koszyka, konsumenci kierują się różnymi wytycznymi: składem, producentem, marką, kolorem, zapachem. Opakowanie wydaje się nieistotne, a to przecież ono ma istotny wpływ na produkt i przekazuje o nim wiele informacji. Warto więc zainteresować się nie tylko zawartością, ale i otoczką.

Chroni nas prawo

Opakowania, które trafiają na rynek, muszą być bezpieczne i spełniać szereg rygorystycznych wymogów. Materiały wykorzystywane do produkcji – niezależnie od tego, czy to materiał główny, czy tylko niewielki dodatek – należy wykorzystywać zgodnie z prawem oraz zasadami dobrej praktyki produkcyjnej i higienicznej. Producentów zobowiązano do stosowania się do szeregu aktów prawnych wydawanych zarówno na poziomie krajowym (ustawy, rozporządzenia Ministra Zdrowia), jak i europejskim (rozporządzenia Parlamentu Europejskiego). Szczegółowe wytyczne dotyczą m.in. zasad znakowania, dozwolonych substancji oraz identyfikowalności – czyli umożliwienia śledzenia drogi materiału i wyrobu na wszystkich etapach procesu produkcji, przetwarzania i dystrybucji.

Wszystkie opakowania – jako źródła informacji o produkcie – powinny być odpowiednio oznakowane i nie wprowadzać w błąd konsumenta. Najważniejszy jest oczywiście skład i kolejność, w jakiej podaje się składniki: od największej zawartości do najmniejszej. Warto także zwracać uwagę na wartości odżywcze, oświadczenia żywieniowe i zdrowotne. Te ostatnie świadczą o tym, że produkt wspomoże organizm w walce z dolegliwościami. Prawodawcy zadbali nie tylko o obowiązek umieszczenia szczegółowych informacji, lecz także o ich czytelność: odpowiednie rozporządzenie reguluje kwestię wielkości czcionki oraz wyróżnienia informacji o alergenach. Jeśli którejś z wymaganych informacji nie ma na opakowaniu, oznacza to, że produkt nie powinien znajdować się na rynku. Konsument, który zauważy nieprawidłowości, powinien zgłosić to do miejskiego lub powiatowego rzecznika praw konsumenta.

Szkło czy plastik?

Opakowania z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w przypadku produktów płynnych, stałych i sypkich. Są funkcjonalne: lekkie, atrakcyjne z wyglądu, przyciągają uwagę. To niewątpliwie zalety. Budzą jednak nieufność – czy plastik rzeczywiście jest bezpieczny dla żywności?

Tworzywa sztuczne używane do kontaktu z żywnością bada się bardzo szczegółowo. Wszystkie składniki używane do ich wyrobu muszą znajdować się w specjalnym wykazie. Zawiera on spis substancji, których stosowanie jest dozwolone w procesie wytwarzania lub przetwarzania materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych. Poza tym znane są też składniki szkodliwe, których należy bezwzględnie unikać.

Oczywiście można wybrać szkło – szklaną butelkę można wykorzystywać wielokrotnie, może też być przetwarzana w nieskończoność. Nie zanieczyszcza środowiska szkodliwymi substancjami, bo w całości wykonano ją z jednego rodzaju materiału występującego w przyrodzie. Jeżeli system zapewniania bezpieczeństwa i jakości w fabryce zaszwankuje, to w przypadku szklanych opakowań występuje najmniejsze prawdopodobieństwo, że coś zostanie źle przebadane lub nielegalnie przewiezione z zagranicy. Szkło wydaje się idealnym opakowaniem, ale plastik musi być bezpieczny i nie powinniśmy obawiać się wykorzystywania go zgodnie z przeznaczeniem.


Źródło: PD,  Alicja Ponderwww.akademiadobregosmaku.sggw.pl,


Zobacz także

Kilka powodów dla których kobiety nie chcą uprawiać seksu po porodzie

Znasz mnie od 20 lat, a jednak nie znasz wcale. To jakbym w ogóle nie istniała

Ta stara, japońska technika relaksacji pozwoli ci pozbyć się stresu w 5 minut