Pomóż swojej córce poradzić sobie ze złośliwymi koleżankami. Te kilka rzeczy jest naprawdę ważne!
Co z nami robi zmiana czasu. Pamiętajcie, to już dziś

To już, w ten weekend… Śpimy krócej. W nocy przesuniemy nasze zegarki o całą godzinę do przodu, by cieszyć się letnim czasem. I, jak co roku, mimo, że zmiana wypada w niedzielę, będzie nam ciężko do niej przywyknąć. Wiecie, jak sobie z tym poradzić?
Ile czasu organizm potrzebuje, by przywyknąć do zmiany czasu
Zdaniem ekspertów, nasz organizm przyzwyczaja się do nowych godzin funkcjonowania (podobnie jak w przypadku zjawiska jet lag) około tygodnia. Przez ten czas możemy odczuwać dolegliwości, takie jak nadmierna senność, zmęczenie bądź podenerwowanie, zaburzenia trawienia, zaburzenia nastroju, zaburzenia rytmu życia, ogólna. dezorientacja.
Jak możemy sobie pomóc
Możemy spróbować zaradzić kłopotom związanym ze zmianą czasu. Dr Magdalena Łużniak-Piecha, psycholog z Uniwersytetu SWPS radzi, by w dniu poprzedzającym noc przesunięcia wskazówek zegara spróbować pójść wcześniej spać. Im łagodniej wprowadzimy wszelkie zmiany, tym lepiej. A póki pogoda nas nie rozpieszcza, spróbujmy rozpieścić się sami, na przykład porcją ulubionej porannej kawy.
Trudno nam się przyzwyczaić do myśli, że i ranek i wieczór zapadają szybciej, niż byśmy chcieli i wciąż wydaje nam się, że możemy „dłużej posiedzieć”, że jeszcze mamy trochę czasu… Co się dzieje następnego dnia, rano, wszyscy wiemy.
Cóż, pozostaje nam podążyć za radami ekspertów i dać sobie trochę czasu. Bądzmy dla siebie w tym tygodniu bardziej wyrozumiali. Następna okazja zdarzy się za pół roku 😉
Na podstawie: centrumprasowe.swps.pl