Lifestyle Psychologia

3 objawy PNSD, czyli pamiątka po związku z narcyzem

Redakcja
Redakcja
4 kwietnia 2018
Fot. iStock / Eshma
 

Związek z narcyzem jest układem, który kobiecie nie przynosi wiele dobrego. Zazwyczaj takie związki kończą się z hukiem, a pozostawanie w nich mimo wszystko stanowi zagrożenie dla partnerki. Uwielbienie dla samego siebie może być jednym z najmniejszych problemów, jakie napotyka się w relacji z narcystycznymi mężczyznami. 

Do tego często dołączają zachowania, których niszczycielska siła może wpływać nie tylko na samopoczucie kobiety, ale także na jej bezpieczeństwo emocjonalne.

Rozejście się z narcyzem poza tym, że daje szansę odbudować spokój kobiety, może powodować silny stres, podobny do tego, który odczuwają np. ofiary wypadków lub traumatycznych wydarzeń.

PNSD, czyli pamiątka po związku z narcyzem

PNSD (Post Narcissist Stress Disorder) to zespół stresu ponarcystycznego, który towarzyszy osobom rozrastającym się ze swoimi narcystycznymi partnerami. Choć może się to wydawać mało poważne, stanowi dla osób, które dotyka poważne wyzwanie. Związek osobą z tego rodzaju zaburzeniem nie jest obojętny dla psychiki drugiej osoby. Szkodliwe działania narcyza, zmiłowanie do manipulownia, agresji na długo zapadają w pamięć i budzą lęki. Po uwolnieniu się od wpływów narcyza mogą pojawiać się okresy bezradności, niepokoju, złości lub depresji, podobnie jak w przypadku traumatycznego zajścia. Ignorowanie tego rodzaju traumatycznych doświadczeń nie pomaga znaleźć ukojenia.

3 objawy PNSD, który może wywołać związek z narcyzem 

1. Retrospekcja

Wyczucie u obcej osoby ulubionego zapachu perfum, jakich używa narcyz, piosenka grająca w radiu, niektóre potrawy lub miejsca, mogą natychmiast przywoływać trudne wspomnienia. Może pojawiać się nieopisany lęk, obawa, czy ktoś znów nie rozpoczyna dziwnych gier, manipulacji. Pojawia się nieufność, podejrzenia, a czasem paranoje. Ofiara kwestionuje własną stabilność psychiczną z powodu przeżytych nadużyć w związku.

2. Unikanie

Ofiara może podświadomie unikać ludzi związanych z narcyzem, pewnych miejsc, rzeczy, działań, a nawet emocjiNarcyzi  wykazują  tendencję do kontrolowania swoich ofiar, manipulowania i zastraszania. Nawet gdy ofiara  uwolni się od narcyza, może nadal unikać „wyzwalaczy” wspomnień i możliwej konfrontacji.

3. Trudność powrotu do normalnego życia

Po zakończeniu związku z narcyzem, jego ofiara może mieć trudności z przystosowaniem się do życia. Codzienność mimo zmiany staje się trudna, dokuczają ataki lęku o własne bezpieczeństwo czy panika. Mogą pojawiać się trudności w dostosowaniu poczucia własnej wartości w sytuacjach społecznych po czasie przemocy emocjonalnej, psychicznej, werbalnej i fizycznej, doświadczonej ze strony narcyza.

To doświadczenie może nawiedzać ofiarę przez długi czas i atakować w najmniej spodziewanej chwili. Może zakłócać codzienne życie, wywoływać zachowania autodestruktywne i utrudniać wejście w nowy, lepszy związek. W wielu przypadkach wsparcie bliskich nie wystarczy, by pozbyć się problemu, więc konsultacja z terapeutą lub psychologiem jest warta rozpatrzenia.


 

źródło:  www.powerofpositivity.com, themindsjournal.com


Lifestyle Psychologia

10 grzeszków, które niszczą twoje włosy. Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”. Tydzień III – Świadoma pielęgnacja

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 kwietnia 2018
włosy
Fot. Pixabay / RyanMcGuire / CC0 Public Domain
 

Lubicie ten moment kiedy wychodzicie od fryzjera i aż nie możecie się powstrzymać od dotykania swoich włosów? Efekt „od fryzjera”, to nie tylko zasługa umiejętności stylisty. Każdy poważny fachowiec wie, że nie sztuką jest „zrobić” włosy, by dobrze wyglądały, ale odpowiednio je pielęgnować.

Wizyta u fryzjera to doskonały przykład na to, że rodzaj użytych kosmetyków naprawdę robi różnicę. I że nie warto się nad swoimi włosami pastwić w imię pięknych loków, koków i fioków ;). Rusza trzeci tydzień naszej akcji – pora rozliczyć się ze wszystkich fryzjerskich grzeszków, które najczęściej popełniamy nieświadomie. Do dzieła!

10 grzeszków, które niszczą twoje włosy

1. Mycie włosów zbyt gorącą wodą

Przyjemnie, prawda? Uwielbiamy zanurzyć głowę w gorącej… Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego wasz fryzjer torturuje was tą letnią? Bynajmniej nie oszczędza na rachunkach. 😉 Wysoka temperatura  powoduje otwieranie łusek włosa,  w ten sposób pogarszamy ich kondycję i powodujemy  zmatowienie włosów. Rada: Najlepiej myć włosy letnią wodą, która daje odczucie delikatnego ciepła. Chcecie mieć piękne włosy? Przestańcie je „gotować”!  😉 Odpowiednia temperatura ułatwi również spłukiwanie z włosów produktów kosmetycznych.

2. Bardzo częste mycie głowy

Codziennie rano, żeby były piękne, ułożone i zawsze czyste. Włosy naprawdę nie potrzebują codziennego mycia, zazwyczaj taki zabieg wynika z naszych przyzwyczajeń czy przekonań (że tylko tak można żyć).

Włosy pielęgnujemy, nie myjemy! Zdarza się, że mamy problemy z włosami lub skórą głowy – np. zbyt obfitą produkcję serum – i  rezultacie wiecznie przetłuszczające się włosy. Zdecydowanie lepiej udać się w takim przypadku do dermatologa lub trychologa – i walczyć z przyczyną, a nie objawem.

Jeśli nie możesz zrezygnować z codziennego mycia włosów – pamiętaj, że ta czynność powinna być delikatna. Koniecznie sprawdź swoje kosmetyki – wybieraj te delikatne i pozbawione szkodliwych substancji (SLS, SLES, parabeny itd.). Takie kosmetyki dodatkowo obciążają twoje włosy.

Korzystaj z delikatnych i profesjonalnych produktów pielęgnacyjnych (np. serii BIOVAX BOTANIC).

Dobry kosmetyk potrafi trzy rzeczy:

– dokładnie oczyścić włosy ze wszystkich rodzajów zanieczyszczeń

– zachować naturalną barierę ochronną, nie naruszając jej struktury i nie obciążając włosów sztuczną powłoką

– dostarczyć włosom wszystkich niezbędnych składników do ich samodzielnej regeneracji.

3. Unikanie fryzjera

Nosisz długie włosy i nie pamiętasz już, kiedy ostatni raz odwiedziłaś fryzjera? Błąd! Dobry fryzjer jest jak doktor dla włosów. Po pierwsze szczerze oceni stan włosów i doradzi – czy to już najwyższa pora, by podciąć końcówki. Po drugie zdecydowanie najlepiej wychwyci pierwsze sygnały, ktre wysyłają twoje włosy, gdy czegoś im brakuje.

4. Wariackie suszenie

Całe szczęście, że nie możemy fizycznie wsadzić głowy do mikrofalówki, bo zapewne, ktoś spróbowałby tak zaoszczędzić parę minut podczas suszenia… Grzechów z suszarką w ręce mamy całkiem sporo na koncie! Wszystko po to, by było szybciej.

I znów pojawia się wysoka temperatura. Jak grzeszymy?

– pokręcamy na Maksa temperaturę w suszarce
– suszymy z bliska, często wręcz dociskając suszarkę do szczotki
– tarmosimy we wszystkie strony jak szalone

Cierpliwości! Zapewniamy was, warto!

5. Szarpanie szczotką

To dopiero półmetek, a już powinny zjadać nas wyrzuty sumienia. Pamiętacie ten moment, gdy z małych dziewczynek (aj, aj, aj to boli), które wiły się pod szczotką w rozpaczy, zamieniłyście się w udowadniające swą twardość i niezależność kobiety (spoko, nic nie boli, trzeba mocniej pociągnąć te kołtuny)…?

Trochę jakbyśmy chciały same sobie udowodnić, że jakieś tam włosy, z nami nie wygrają.

Od dziś przestańmy sobie wyrywać włosy, tak po prostu 😉 – no bo i po co? Każda z nas ma na sumieniu „szybkie czesanie”. A może pora kupić jedną z tych „magicznych szczotek”, są naprawdę świetne.

6. Tarcie ręcznikiem

Zakładamy zgrabny turban, nakładamy sobie delikatnie balsam na ciało, wskakujemy w zwiewną piżamkę, a potem ŁUP! Zaczyna się tarmoszenie głowy, jakbyśmy prały w rzece na tarce, bardzo ufajdany obrus. Dlaczego u fryzjera mokre włosy są „odciskane” w ręcznik? Odpowiedź brzmi: żeby ich nie niszczyć.

Takie agresywne pocieranie uszkadza włosy mechanicznie!

7. Kładzenie się spać z mokrą głową

Ja nie suszę, żeby szkodzić włosom – ile razy to usłyszałyście/powiedziałyście?

To prawda, że gorące powietrze szkodzi włosom. Jednak możesz użyć chłodnego lub letniego nawiewu. Jeśli rezygnujesz z suszenia, koniecznie musisz dać swoim włosom czas na wyschnięcie.

Okazuje się bowiem, że mokre włosy podczas pocierania o poduszkę są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

8. Intensywne szorowanie

Och jak my lubimy coś robić „porządnie”. Porządnie wyszorować skórę (pumeksem), porządnie uprać spodnie czy umyć podłogę (używając 3 razy więcej detergentu, niż zalecana ilość). Kogoś pieką już uszy? 😉

Po pierwsze, jeśli kupić dobry szampon, naprawdę nie musisz trzeć głowy jak furiat 😉 (polecamy linię BIOVAX BOTANIC – demakijaż włosów). Po drugie, im bardziej będziesz dopiekać swojej skórze, tym więcej serum będzie produkować.

Zamiast szorowania a la straszna prababka, zrób sobie 1-2 razy w tygodniu peeling – gwarantujemy, że tez będzie „porządnie”.

9. Nadmiar zabiegów i kosmetyków stylizacyjnych

Co ile dni zmywasz makijaż? No właśnie, to pytanie nie jest właściwie zadane – bo robisz to (a przynajmniej powinnaś) codziennie! Nasze włosy muszą naprawdę wiele znieść. Od zabiegów lokókąi prostownicą (a gorąca suszarka przy nich to pikuś!), po kilogramy żeli, pianek, lakierów i pomad.

Absolutnie nie każemy nikomu z tego rezygnować, ale trzymajcie się kilku zasad:

 • jeden dzień odpoczynku od kosmetyków stylizujących w tygodniu (to niewiele!)
 • dokładne oczyszczanie, dobrymi kosmetykami z resztek wszystkich stylizujących preparatów (to podstawa)
 • umiar!
 • rezygnacja z codziennego układania lokówką/prostownicą

Wystarczy te kilka kroków, by włosy bardzo szybko poczuły się lepiej. A z pewnością szybko się wam odwdzięczą!

10. Nakładanie odżywki na skórę głowy

Jak sama nazwa wskazuje w twojej tubce znajduje się odżywka do WŁOSÓW, nie do botanic. Jeśli jest inaczej – z pewnością taka informacja zostanie umieszczona na opakowaniu.

Odżywka ma działać na włosy, wygładzić je, wzmocnić itd., nakładanie jej na skórę zazwyczaj przyniesie efekt przetłuszczających się włosów, które znów będziesz musiała umyć, nałożyć odżywkę… i tak w kółko.

Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”

Przez trzy tygodnie będziemy namawiać was do wiosennej odnowy włosów. Wykonamy trzy kroki, które pozwolą wam poczuć się pięknie i zdrowo, żeby z uśmiechem na ustach móc sobie zanucić „… kwiaty we włosach potargał wiatr…”. 🙂 Bądźcie z nami, dbajcie o swoje włosy i poświęćcie im, nieco więcej uwagi niż zwykle, a szybko się wam odwdzięczą. W komentarzach do naszych artykułów piszcie, jak wy zadbałyście w tym tygodniu o swoje włosy, czy udało wam się je porozpieszczać i jak się czujecie.

Na zakończenie każdego tygodnia wybierzemy 3 laureatów, a po zakończeniu akcji – rozdamy jeszcze dwa zestawy kosmetyków.

Tydzień III – Świadoma pielęgnacja

Zadbajcie w tym tygodniu o to, by nie krzywdzić swoich włosów. Spróbujcie wyeliminować błędy i grzeszki. Kupcie sobie dobrą odżywkę i same przekonajcie się, jak wielką czuć różnicę.

Pamiętajcie o zostawieniu komentarza pod tym artykułem, wspaniałe kosmetyki BIOVAX BOTANIC czekają. 🙂

Napiszcie nam, co dobrego zrobiłyście dla swoich włosów – i jeśli macie ochotę, podzielcie się swoim największym grzeszkiem. 😉

Nagrody:

Nagroda tygodnia: nagroda przyznawana przez Jury na zakończenie każdego tygodni akcji.

3 x zestaw kosmetyków L’biotica z najnowszej linii „BIOVAX BOTANIC – Demakijaż włosów” w skład, którego wchodzą:

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Odżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka – 125 ml (1 szt.)

baner 1200x1200

Nagroda finałowa: nagroda przyznawana przez Jury na zakończenie akcji „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”

2 x zestaw kosmetyków L’biotica z najnowszej linii „BIOVAX BOTANIC – Demakijaż włosów” w skład, którego wchodzą:

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Odżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka – 125 ml (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akcja trwa od 15.03.2018 – 11.04.2018 r.. Wyniki finałowe zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 18.04.2018 r. oraz w artykułach cząstkowych (wyniki tygodniowe).

Partnerem akcji jest

lbiotica z R

producent linii

biovax botanic

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka

szampon_kplInnowacyjny szampon micelarny Biovax® BOTANIC, polecany do regularnego rytuału 'demakijażu włosów’. Dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy z sebum, pozostałości kosmetyków do stylizacji oraz wszelkich zanieczyszczeń, odkładających się na ich powierzchni każdego dnia.

Składniki aktywne, z organicznych upraw, gwarantują skuteczne i bezpieczne działanie oraz najwyższą jakość. Włosy po umyciu na długo odzyskują świeżość, lekkość i naturalny blask. Szampon Biovax® BOTANIC przywraca fizjologiczne pH skóry.

Efekty na włosach:

 • dokładnie oczyszczone włosy i skóra głowy
 • regeneracja na całej długości pasm
 • zmniejszenie przetłuszczania
 • włosy lekkie i miękkie
 • przywrócona naturalna objętość

BIOVAX BOTANIC Odżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka

odżywka_botanica_7w1Odżywka ekspresowa Biovax® BOTANIC nawilżająca, przywracająca blask i witalność. Pielęgnuje, wzmacnia i wygładza oraz ułatwia rozczesywanie. Kosmetyk zgodny z fizjologicznym pH. Dzięki temu jako ostatni etap pielęgnacji, domyka łuski włosów, jednocześnie zabezpieczając je przed uszkodzeniami.

7 korzyści dla Twoich włosów:

 • Zwiększona odporność na uszkodzenia
 • Regeneracja uwrażliwionych miejsc włókna włosa
 • Intensywne nawilżenie
 • Miękkość i lekkość włosów
 • Ułatwienie rozczesywania
 • Wygładzenie i naturalny połysk
 • Ograniczenie elektryzowania się

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka

peeling_botanica_kplPeeling trychologiczny Biovax® BOTANIC polecany do regularnego rytuału demakijażu skóry głowy i włosów. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz pozostałości kosmetyków do stylizacji. Peeling poprawia mikrokrążenie skóry głowy, odblokowuje ujścia mieszków włosowych, przygotowując na dalsze etapy pielęgnacji. Zapewnia długotrwałą świeżość, dzięki formule zgodnej z fizjologicznym pH, przywraca skórze naturalną równowagę.

Efekt na włosach:

 • dokładnie oczyszczone włosy i skóra głowy
 • włosy uniesione u nasady
 • zmniejszenie przetłuszczania
 • zwiększona objętość włosów

Kosmetyki BIOVAX BOTANICzawierają w swoim składzie surowce organiczne i certyfikowane znakiem ECOCERT oraz COSMOS. Ich zawartość jest gwarancją dbałości o wysoką jakość i skuteczność działania produktów. Linia uzyskała również certyfikat V DLA WEGETARIAN I WEGAN.

Więcej informacji znajdziecie na stronach: www.biovax.pl oraz www.lbiotica.pl

*Kochani, ponieważ przed świętami każdy ma sporo na głowie 😉 , postanowiłyśmy ciut przedłużyć akcję. Bądźcie z nami!


Lifestyle Psychologia

Zoom na strefę T, czyli jak dbać o cerę mieszaną

Redakcja
Redakcja
4 kwietnia 2018
Fot. iStock / PeopleImages

Masz tłustą skórę w strefie T, natomiast na policzkach często się przesusza? Najwyższy czas na przywrócenie jej równowagi. Nowa linia kosmetyków Balance T-zone to koniec z problemami z pielęgnacją cery mieszanej. Złap balans! Ciesz się piękną skórą!

Cera mieszana jest wyjątkowo trudna do pielęgnacji ze względu na to, że niektóre jej partie są tłuste, a inne suche. Wynika to z zaburzeń równowagi wodno-tłuszczowej. Najczęściej w okolicach czoła, nosa i brody (czyli w strefie T) skóra przetłuszcza się i błyszczy, często pojawiają się również w tych okolicach różne niedoskonałości, np. zaskórniki, krosty, rozszerzone pory. Na policzkach z kolei skóra bywa przesuszona, a czasami nawet lekko się łuszczy. Może pojawić się uczucie pieczenia oraz napięcie skóry i podrażnienie.

Dobór odpowiednich preparatów oczyszczających i pielęgnujących jest przez to utrudniony. Zbyt agresywna pielęgnacja może doprowadzić do odwodnienia skóry, powodując nadprodukcję sebum i nasilenie problemu błyszczenia w strefie T oraz łuszczenie się naskórka na pozostałych częściach twarzy.

Jak skutecznie dbać o skórę mieszaną?

Bardzo ważne jest prawidłowe oczyszczanie oraz codzienna pielęgnacja. Należy stosować wyłącznie kosmetyki przeznaczone do skóry mieszanej. Regulują one wydzielanie nadmiaru sebum, nie zaburzając warstwy lipidowej naskórka i jednocześnie nawilżają. Składniki pożądane w kosmetykach do cery mieszanej to m.in. kwasy owocowe, kwas azeleinowy, kwas salicylowy, rumianek, aloes i nagietek – tłumaczy Dorota Kocięcka, kosmetolog. Ich zadaniem jest przywrócenie równowagi pomiędzy partiami przetłuszczającymi się i przesuszającymi. Twarz należy oczyszczać przynajmniej dwa razy dziennie, a maseczki oczyszczające stosować co najmniej 2 razy w tygodniu.

Dieta powinna być bogata w witaminy: A, B, C i E. Znajdziesz je w owocach i warzywach, pełnoziarnistych produktach, orzechach oraz roślinach strączkowych. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego codziennie należy pić przynajmniej 2 litry wody. Postaraj się także więcej ruszać. Aktywność fizyczna ma dobry wpływ na kondycję skóry.

Skóra mieszana pod kontrolą

Cera mieszana to problem wielu Polek. Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK opracowało nowoczesną linię kosmetyków, które pozwalają skutecznie pielęgnować skórę mieszaną. Najważniejszym zadaniem kosmetyków BALANCE T-zone jest przywrócenie równowagi między przetłuszczającymi się i przesuszającymi się partiami skóry – redukcja natłuszczenia bez przesuszania naskórka, a także zmniejszenie i rozjaśnienie śladów po niedoskonałościach. Kosmetyki redukują także nadmiar sebum, detoksykują oraz oczyszczają i zwężają pory. Zapewniają optymalny poziom nawilżenia skóry oraz chronią ją przed przesuszeniem. Wygląd i kondycja skóry ulega zdecydowanej poprawie. Aż trzy kosmetyki z tej serii są produktami wegańskimi.

Postaw na „gumkowanie”

Hitem serii jest Gommage Peeling z kwasami AHA. To ekspresowy peeling, zawierający odpowiednio dobrane kwasy owocowe, które działają wybiórczo na skórę, doprowadzając do jej łagodnego złuszczania. Sposób złuszczania nazywany jest często „gumkowaniem”. Gommage już po pierwszym użyciu głęboko oczyszcza, usuwa zrogowaciały naskórek i zmniejsza uczucie szorstkości.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kosmetyki z linii Balance T-zone

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Instant detox 2 w 1 Glinka myjąca

To 2-funkcyjny preparat oczyszczający. Daje efekt idealnie czystej, matowej i gładkiej skóry. Zawarta w preparacie glinka kaolinowa skutecznie redukuje nadprodukcję sebum, detoksykuje, dotlenia oraz reguluje metabolizm. Glinkę można również zostawić na skórze na ok. 15 min., a następnie zmyć ciepłą wodą. Taki domowy zabieg ma na celu detoksykację skóry i wyraźnie poprawia jej kondycję.  Kosmetyk zawiera również algę brunatną (Laminatria Gel) najbogatszą w oligoelementy i sole mineralne. Ma właściwości odmładzające, nawilżające i remineralizujące. Co ważne, Laminaria zawiera największą wśród alg ilość organicznego jodu, który stymuluje aktywność enzymów, zwiększa eliminację płynów, działa detoksykująco i bakteriosatycznie. D-pantenol (Prowitamina B5),  z kolei regeneruje, nawilża i wygładza skórę, natomiast olej z róży górskiej, dzięki wysokiej zawartości wit. A oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych ma silne właściwości regenerujące, zmiękczające, wygładzające i nawilżające. To produkt wegański.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pojemność 125 ml
Cena 37,90 zł

Gommage Peeling z kwasami AHA

(pH od 1,75 do 2,4)

To nowość w polskiej kosmetyce. Charakterystyczne „gumkowanie” powodujące łagodne złuszczanie naskórka to bezpieczny, ale bardzo efektywny sposób peelingu. Gommage regularnie stosowany odblokowuje i zmniejsza pory, redukuje natłuszczenie oraz poprawia kondycję skóry. Za oddzielanie martwych komórek warstwy naskórka odpowiada kompleks kwasów AHA zawierający kwasy owocowe (cytrynowy, salicylowy, winowy i jabłkowy) oraz ekstrakt kwiatów hibiskusa, bratka i owoców róży. Kwas migdałowy (1%) oprócz złuszczania zmniejsza łojotok, ekstrakt z aceroli przyspiesza regenerację naskórka, głęboko nawilża i ujędrnia skórę, natomiast Fucocel koi, głęboko nawilża i działa przeciwzmarszczkowo. Kosmetyk zawiera również ekstrakt z oczaru wirginijskiego,  który zmniejsza nadpobudliwość  i reaktywność naczynek na bodźce zewnętrzne, przyspiesza procesy regeneracji, uszczelnia naczynie krwionośne, zmniejsza zaczerwienienie i hamuje rozwój drobnoustrojów. Gommage jest produktem wegańskim.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pojemność 125 g
Cena 30 zł

Krem normalizujący na dzień SPF 10

Krem przywraca równowagę między przetłuszczającymi i przesuszającymi się partiami skóry oraz zapewnia optymalny poziom nawilżenia w obu strefach. Konsystencja nie obciąża skóry, a krem doskonale się wchłania. Skóra jest aksamitnie gładka i matowa, odzyskuje naturalny, zdrowy koloryt. Zawarty w kremie Fito Vit complex oczyszcza, nawilża i redukuje wydzielanie sebum raz przywraca równowagę w mikroflorze skóry, egzopolisacharyd pozyskiwany z planktonu morskiego u wybrzeży Bretanii wchłania jak gąbka produkowane sebum nie przesuszając przy tym skóry, natomiast Aurasphere daje natychmiastowe wygładzenie i matowe wykończenie (efekt blur). Krem normalizujący jest produktem wegańskim.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pojemność 50 ml
Cena 30 zł

Krem korygujący na noc z kwasami AHA i PHA

(pH 3,5-4,5)

Kosmetyk przywraca równowagę między przetłuszczającymi i przesuszającymi się partiami skóry oraz zapewnia optymalny poziom nawilżenia w obu strefach. Zmniejsza widoczność niedoskonałości, poprawia wygląd i kondycję skóry. Dzięki połączeniu kwasu laktobionowego (PHA) i migdałowego (AHA) krem delikatnie złuszcza martwy naskórek, ogranicza powstawanie zaskórników i redukuje wydzielanie sebum w strefie T. Intensywnie nawilża, stymuluje produkcję kwasu hialuronowego oraz wzmacnia mechanizmy naprawcze. Naskórek staje się aksamitnie gładki i rozjaśniony.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pojemność 50 ml
Cena 30 zł


Artykuł powstał we współpracy z FLOSLEK Laboratorium 


Zobacz także

Zjedz o jedną porcję warzyw więcej niż zwykle. Akcja #ŁapENDORFINY, wyzwanie #10

Kilka zaskakujących rzeczy, które odkrywasz, gdy jesteś sam, przez dłuższy czas

Co mówi mężczyzna, kiedy już nie kocha. Czy słyszałaś ostatnio te kilka zdań?