Psychologia Związek

Ortografia, maniery i ziewanie. Zaskakujące rzeczy, które wpływają na twoją atrakcyjność

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
28 kwietnia 2018
1 z 1

Ortografia, maniery i ziewanie. Zaskakujące rzeczy, które wpływają na twoją atrakcyjność

Fot. iStock/oneinchpunch

Brak dobrych manier

To, czy potrafisz odpowiednio zachować się przy stole, wiele o tobie mówi. Oczywiście, nie musisz wiedzieć do czego służy każdy z tych dwudziestu widelczyków (choć fajnie by było), ale dobrze, żebyś wiedziała, jak trzymać ręce, kto komu co podaje, kto gdzie siada, kto powinien kroić tort itd. Nie gadaj z pełną buzią, nie bębnij palcami po blacie i nie glam.

Ciekawe hobby

Jeśli ktoś pasjonuje się czymś ciekawym i jeszcze potrafi w interesujący sposób o tym opowiadać, wydaje nam się atrakcyjniejszy. Mamy ochotę bliżej go poznać. Jeśli na pytanie „czym się interesujesz?” odpowiadasz „a, niczym szczególnym”, to wypadasz po prostu słabo.

Nieustanne ziewanie

Może być oznaką znudzenia swoim rozmówcą. Często jednak wynika z przemęczenia i niewyspania. Można pomyśleć „ale co w tym złego?”. Po prostu wydajesz się być osobą bez energii, nudną i zmęczona. Inna sprawa, że brak snu źle wpływa na twój ogólny wygląd i samopoczucie.

Kłamstwa

Niektórych facetów może kręcić twoje wyrachowanie, pewność siebie, spryt i nieczyste zagrania. Większość jednak zrezygnuje z zalotów. Kłamstwa nie są atrakcyjne i wzbudzają u ludzi niechęć.

Piskliwy głos

Ogólnie nikt z nas nie lubi wysokich tonów. Niektórzy faceci wręcz uciekają, gdy słyszą te nasze piskliwe głosy. Aż strach pomyśleć, w jakie tony wpada, gdy się zdenerwuje. Nie chodzi też o to, żeby mówić jak facet. Owszem, chrypka bywa według niektórych seksowna.

Uzależnienia

Bycie w szponach nałogu świadczy o tym, że w jakimś stopniu nie panujemy nad sobą. Jeśli jesteś uzależniona od alkoholu lub papierosów, tracisz na atrakcyjności. Niektórym facetom może to nie przeszkadzać, bo zapewne sami są od czegoś uzależnieni. Jednak ci, którzy są wolni od nałogów, zazwyczaj z wyższością traktują tych, którzy mają problem z silną wolą.

Jak widać, zrobienie dobrego wrażenia może być dla niektórych z nas trudnym zadaniem. O ile nauczenie się zasad ortografii lub dobrych manier raczej nie powinno stanowić problemu, modulacja głosu czy walka z nałogiem wymagają sporo wysiłku i samozaparcia. Jeśli oczywiście zależy nam na tym, żeby zwiększyć swoje szanse na znalezienie fajnego faceta…

Na podstawie: Reader’s digest

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Świat wkurza się na Kate, a mamy pokazują swoje zdjęcia po porodzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 kwietnia 2018
Fot. Screen z Twitter/ Nina Warhurst
 

W poniedziałek księżna Cambridge urodziła swoje trzecie dziecko, Louisa Arthura Charlesa . Siedem godzin później Kate Middleton, uczesana i umalowana przez swoją stylistkę, w starannie dobranym stroju nawiązującym do tego, jaki miała na sobie księżna Diana prezentując światu księcia Harry’ego w 1984 roku, wyszła z synem ze szpitala. I poraz trzeci świat oszalał. Jak to już? Jak to uśmiechnięta i w TAKIEJ formie? Przecież to wbrew fizjologii i naturze.

Choć mama trójki wyglądała przepięknie,niektórzy uważają, że nieskazitelny wygląd to dla innych kobiet nierealistyczne przesłanie. Pamiętajmy jednak, że zaprezentowanie potomka zaraz po narodzinach należy do obowiązków księżnej Kate, że w Wielkiej Brytanii wypis ze szpitala krótko po narodzinach dziecka to standard, no i że Kate chciała oszczędzić pozostałym pacjentkom dalszego stresu związanego z zainteresowaniem mediów i zamieszaniem wokół narodzin małego księcia.

Wygląd Kate zainspirował niektóre kobiety do zamieszczenia bardziej realistycznych zdjęć ” tuż po”. Zobaczcie je koniecznie 🙂


Psychologia Związek

8 oczywistych sygnałów, że masz do czynienia z hipokrytą. On jest ponad wszystko, dla niego to tylko słowa…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 kwietnia 2018
1 z 1

Hipokryci

6. Traktują cię z wyższością, lekceważą

Zawsze czujesz się przy nich jak małe dziecko, któremu mama daje reprymendę. Będą do ciebie mówić, jakbyś nic nie rozumiał i traktować cię, jakbyś był niestabilny emocjonalnie. Pośmieją się z twoich pomysłów. Powiedzą, że ci odjęło rozum, a kiedy okażesz przy nich swoje uczucia, że jesteś zbyt wrażliwy.

7. Kłamstwa i wymówki

Jeśli złapiesz hipokrytę na kłamstwie, zamiast się przyznać i przeprosić, będzie w nie brnął coraz dalej, wymyślając coraz to nowe wymówki. To rodzaj emocjonującej zabawy.

8. Pouczają, ale nigdy nie stosują swoich nauk

Bo to nic więcej, tylko słowa. Czarująca natura hipokryty sprawi, że z łatwością uwierzysz w jego dobre intencje i wysłuchasz rad. Nie spodziewaj się tylko, że dotrzyma obietnic, które ci złożył.

Kto najczęściej nabiera się na gierki hipokrytów

Ci, którzy przedkładają czyny nad słowa – skromni, pracowici ludzie, którzy nie przechwalają się swoimi osiągnięciami, ani dobrymi uczynkami.

Ci, którzy zawsze winią siebie za wszystkie niepowodzenia i są bardzo niepewni siebie. Nikogo nie krytykują i przestrzegają zasad.

Ci, którzy są z natury dobrzy, troskliwi i współczujący. Troszczą się bardziej o innych niż o siebie.


Na podstawie: thepowerofsilence.co

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

„Najgorsze przychodzi, gdy ugasisz wszystkie pożary”. Czy jest życie po załamaniu nerwowym?

Kiedy w końcu zrozumiesz, że sama miłość w związku nie wystarczy, zaczniesz dbać o swoją żonę i przestaniesz być gównianym mężem?

Ci którzy mogli, przenieśli się na wieś. No ale co dalej? Pandemia trwa, a nasze emocje… Właśnie: co z nimi?