Lifestyle Psychologia Związek

5 błędów, które wiele z nas popełnia podczas golenia nóg

Redakcja
Redakcja
2 maja 2018
Fot. iStock/PeopleImages
 

Nie ma prostszego sposobu na usunięcie niechcianego owłosienia niż kilka szybkich ruchów maszynką do golenia. To prawda, jednak okazuje się, że przy okazji tej prostej czynności, popełniamy błędy, które mogą kosztować podrażnienia, zacięcia, a także niedokładne golenie.

Ten rodzaj usuwania owłosienia ma swoje zalety i choć często trzeba go powtarzać, wiele kobiet pozostaje mu wierna. Przecież te kilka chwil poświęconych na machnięcie maszynką to nie problem, porównując do bólu depilacji woskiem czy kosztu lasera. Po drodze jednak popełniamy błędy, które czasem wynikają z naszej niewiedzy lub lenistwa.

5 błędów, które wiele z nas popełnia goląc nogi

1. Golenie na sucho

Niektóre kobiety golą nogi jeszcze przed zamoczeniem skóry pod prysznicem. Najpierw maszynką golą suchą skórę, dopiero później wchodzą pod prysznic, by zmyć pozostałości po depilacji. Nie jest to najlepszy pomysł, bo poza tym, że golenie na sucho nie jest tak dokładne, ciepły prysznic pozwala rozgrzać się skórze, zmięknąć włoskom na nogach, aby w sposób bezbolesny je usunąć.

2. Golenie bez odpowiednich kosmetyków

Pianki do golenia czy żele są naprawdę pomocne podczas golenia. Używanie zwykłego mydła, szamponu czy żelu pod prysznic nie jest dobrym pomysłem, ponieważ takie środki mogą powodować podrażnienie skóry i jej przesuszenie. Po czymś takim skóra może nie zachwycać wyglądem.

3. Dociskanie ostrza do skóry

Może się wydawać, że dociśnięcie ostrza do skóry spowoduje dokładniejsze usunięcie włosków. Niestety efekt może być odwrotny, ponieważ przy nacisku mogą powstawać nierówności, a poza tym istnieje większe ryzyko zacięcia.

4. Rezygnujesz z peelingu

Peeling przed goleniem spełnia bardzo ważną funkcję, ponieważ pozwala złuszczać martwy naskórek i dzięki temu ostrze maszynki  nie będzie się zapychało. W efekcie skóra będzie lepiej wygolona, a po depilacji balsam nałożony na skórę znacznie lepiej się wchłonie.

5. Maszynkę zostawiasz pod prysznicem

Mało kto po użyciu maszynki wysusza ją i chowa do pudełeczka lub do szafki. Zostawiamy najczęściej na wierzchu, a trzeba pamiętać, że wilgoć przyspiesza rdzewienie ostrzy, pomaga rozwojowi groźnych bakterii i grzybów, przez co goląc się taką maszynką ryzykujemy infekcjami skóry.

źródło: wizaz.pl


Lifestyle Psychologia Związek

Ograniczenie węglowodanów może opóźnić menopauzę nawet o pięć lat – twierdzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
2 maja 2018
Fot. Pexels / kaboompics.com / CC0 Public Domain

Na 14-tu tysiącach kobiet przeprowadzono badania, by móc stwierdzić, czy to, co jemy, ma wpływ na rozpoczęcie menopauzy. Okazało się, że menopauza dotknęła o pięć lat wcześniej kobiety, które uwielbiają makarony, ryże, kasze niż te, w których diecie było dużo tłustych ryb i fasoli. 

Ponadto wegetarianki przeszły menopauzę około 10 miesięcy wcześniej niż kobiety jedzące mięso. Naukowcy twierdzą, że tłuszcze zwierzęce podwyższają poziom hormonu estrogenowego, co może wpływać na naszą płodność. Zauważono również, że spożywanie tłustych ryb i fasoli opóźnia menopauzę o ponad trzy lata, dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy w tych właśnie produktach. Eksperci podają, że skoki insuliny wywołane spożyciem rafinowanych węglowodanów, takich jak makaron, przyspieszają miesiączkę kobiety i wcześniejszą menopauzę.

Badaczka, profesor Janet Cade ze Szkoły Nauk o Żywności i Żywienia na Uniwersytecie w Leeds, tłumaczy, że wiek, w którym rozpoczyna się menopauza, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla niektórych kobiet, a dokładne zrozumienie, w jaki sposób dieta wpływa na początek naturalnej menopauzy może okazać się niezwykle korzystne dla tych kobiet, które narażone są na ryzyko powikłań związanych z menopauzą.  Profesor zwraca uwagą, że wyższe spożycie witaminy B6 i cynku również zdaje się opóźniać wystąpienie menopauzy.

Co wy na to?


źródło: The Sun


Zobacz także

„Nic dwa razy się zdarza…” i Ona też już się nam nie zdarzy. 10 najpiękniejszych cytatów z wierszy Wisławy Szymborskiej

Regulamin konkursu „List do siebie samej”

"Chcesz żebym nie dożyła twojego wesela?!". Czyli czego lepiej nie mówić singielce / Singielki są szczęśliwsze - mówią naukowcy

Singielki są szczęśliwsze – mówią naukowcy