Lifestyle Psychologia Związek

Jak określić, czy twój partner jest dojrzały emocjonalnie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 maja 2018
1 z 1

Dojrzałość emocjonalna

Otwartość umysłu

Pewnie wydaje nam się, że posiadamy ją wszyscy. Lubimy się nią chwalić, przedstawiać się jako otwarci, ciekawi świata i ludzi.  A jednak, prawdziwa otwartość to cecha, którą niewielu posiada. Prawdziwa otwartość umysłu sprowadza się do jednej rzeczy: chęci zaakceptowania tego, że jesteś w błędzie. Wielu, którzy twierdzą, że mają otwarty umysł, tak naprawdę ma tylko „otwarte uszy” . Chętnie słuchają nowych, ambitnych pomysłów i punktów widzenia, ale wewnętrznie odrzucają je wszystkie. Mają w sobie jakieś bariery, będą się uśmiechać i kiwać głowami, ale nie podejmą ryzyka wdrożenia ich w swoje życie.

Emocjonalnie dojrzali ludzie znają siebie i swoje wartości na tyle dobrze, aby pozwolić sobie skorzystać z nowego.

Wierność sobie samemu

Osoba dojrzała emocjonalnie nie zajmuje się opiniami negatywnych ludzi. Zadaje pytania, nie troszcząc się o to, że może wydać się komuś ignorantem. Stara się uczyć i rozwijać, zgodnie z tym, czego aktualnie potrzebuje, odrzucają każdą osobę lub wpływ, który mógłby im przeszkodzić w osiągnięciu tego celu. Bycie „mistrzem” swoich emocji oznacza chęć rozwoju, eksperymentowania w granicach wierności własnym ideałom i wartościom. Dojrzały emocjonalnie partner rozumie również twoją potrzebę rozwoju, nie będzie cię nidgy w niej ograniczał. On dojrzałości emocjonalnej szuka również w swojej partnerce.


Na podstawie: truthinsideofyou.org

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

5 błędów, które wiele z nas popełnia podczas golenia nóg

Redakcja
Redakcja
2 maja 2018
Fot. iStock/PeopleImages
 

Nie ma prostszego sposobu na usunięcie niechcianego owłosienia niż kilka szybkich ruchów maszynką do golenia. To prawda, jednak okazuje się, że przy okazji tej prostej czynności, popełniamy błędy, które mogą kosztować podrażnienia, zacięcia, a także niedokładne golenie.

Ten rodzaj usuwania owłosienia ma swoje zalety i choć często trzeba go powtarzać, wiele kobiet pozostaje mu wierna. Przecież te kilka chwil poświęconych na machnięcie maszynką to nie problem, porównując do bólu depilacji woskiem czy kosztu lasera. Po drodze jednak popełniamy błędy, które czasem wynikają z naszej niewiedzy lub lenistwa.

5 błędów, które wiele z nas popełnia goląc nogi

1. Golenie na sucho

Niektóre kobiety golą nogi jeszcze przed zamoczeniem skóry pod prysznicem. Najpierw maszynką golą suchą skórę, dopiero później wchodzą pod prysznic, by zmyć pozostałości po depilacji. Nie jest to najlepszy pomysł, bo poza tym, że golenie na sucho nie jest tak dokładne, ciepły prysznic pozwala rozgrzać się skórze, zmięknąć włoskom na nogach, aby w sposób bezbolesny je usunąć.

2. Golenie bez odpowiednich kosmetyków

Pianki do golenia czy żele są naprawdę pomocne podczas golenia. Używanie zwykłego mydła, szamponu czy żelu pod prysznic nie jest dobrym pomysłem, ponieważ takie środki mogą powodować podrażnienie skóry i jej przesuszenie. Po czymś takim skóra może nie zachwycać wyglądem.

3. Dociskanie ostrza do skóry

Może się wydawać, że dociśnięcie ostrza do skóry spowoduje dokładniejsze usunięcie włosków. Niestety efekt może być odwrotny, ponieważ przy nacisku mogą powstawać nierówności, a poza tym istnieje większe ryzyko zacięcia.

4. Rezygnujesz z peelingu

Peeling przed goleniem spełnia bardzo ważną funkcję, ponieważ pozwala złuszczać martwy naskórek i dzięki temu ostrze maszynki  nie będzie się zapychało. W efekcie skóra będzie lepiej wygolona, a po depilacji balsam nałożony na skórę znacznie lepiej się wchłonie.

5. Maszynkę zostawiasz pod prysznicem

Mało kto po użyciu maszynki wysusza ją i chowa do pudełeczka lub do szafki. Zostawiamy najczęściej na wierzchu, a trzeba pamiętać, że wilgoć przyspiesza rdzewienie ostrzy, pomaga rozwojowi groźnych bakterii i grzybów, przez co goląc się taką maszynką ryzykujemy infekcjami skóry.

źródło: wizaz.pl


Lifestyle Psychologia Związek

Ograniczenie węglowodanów może opóźnić menopauzę nawet o pięć lat – twierdzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
2 maja 2018
Fot. Pexels / kaboompics.com / CC0 Public Domain

Na 14-tu tysiącach kobiet przeprowadzono badania, by móc stwierdzić, czy to, co jemy, ma wpływ na rozpoczęcie menopauzy. Okazało się, że menopauza dotknęła o pięć lat wcześniej kobiety, które uwielbiają makarony, ryże, kasze niż te, w których diecie było dużo tłustych ryb i fasoli. 

Ponadto wegetarianki przeszły menopauzę około 10 miesięcy wcześniej niż kobiety jedzące mięso. Naukowcy twierdzą, że tłuszcze zwierzęce podwyższają poziom hormonu estrogenowego, co może wpływać na naszą płodność. Zauważono również, że spożywanie tłustych ryb i fasoli opóźnia menopauzę o ponad trzy lata, dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy w tych właśnie produktach. Eksperci podają, że skoki insuliny wywołane spożyciem rafinowanych węglowodanów, takich jak makaron, przyspieszają miesiączkę kobiety i wcześniejszą menopauzę.

Badaczka, profesor Janet Cade ze Szkoły Nauk o Żywności i Żywienia na Uniwersytecie w Leeds, tłumaczy, że wiek, w którym rozpoczyna się menopauza, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla niektórych kobiet, a dokładne zrozumienie, w jaki sposób dieta wpływa na początek naturalnej menopauzy może okazać się niezwykle korzystne dla tych kobiet, które narażone są na ryzyko powikłań związanych z menopauzą.  Profesor zwraca uwagą, że wyższe spożycie witaminy B6 i cynku również zdaje się opóźniać wystąpienie menopauzy.

Co wy na to?


źródło: The Sun


Zobacz także

Polski język, trudny język. 20 najczęściej popełnianych błędów językowych – sprawdź się i popraw!

woda

Ile wody należy pić codziennie, w zależności od wagi?

„Czasem jeszcze zastanawiam się, kim naprawdę jest, czy wszystko, co pisał było kłamstwem”