Psychologia

O lataniu i opadaniu

Rozstrojona
Rozstrojona
23 kwietnia 2017
 

Jeszcze do niedawna była, podszytą fałszem, Frywolnością. Z głową pełną nietuzinkowych pomysłów, rękami nie wylewającymi za kołnierz oraz wiecznie uciekającymi nogami. Była wręcz Wyuzdaniem, które nikogo i niczego się nie boi; które nadmiar emocji rozładowuje poprzez lekko perwersyjne rozmowy z nieznajomymi mężczyznami, w ilości niepoliczalnej.
Jeszcze do niedawna była czystym Pozorowaniem Samokontroli. W rzeczywistości zasługiwała natomiast na miano Bezwolnej, której wolno było balansować na granicy, szeroko rozumianego, ryzyka, jako że sprytnie wmówiła sobie taki przymus wewnętrzny. Kolejne oszustwo, służące odżegnywaniu się od konsekwencji swych lekkomyślnych poczynań.

A dzisiaj? Jak jest dzisiaj?!…

Na ten moment ostała jej się tylko pamięć i, pomimo wszystko, autentyczna tęsknota za niedawnym Szaleństwem. A ona bezwładnie teraz opada i, w sekundach własnego zawieszenia, wyraźnie czeka na coś… Właśnie, na co?… Co takiego będzie w stanie ostatecznie ją uratować???… I czy w ogóle???…

Ta historia nie ma jeszcze swojego zakończenia.


Psychologia

Radość życia

Rozstrojona
Rozstrojona
23 kwietnia 2017
 

Moja radość życia jest euforycznym zdystansowaniem Smutku względem samego siebie.

Moja radość życia rodzi się wraz z przyjściem na świat strasznego śmiechu i pięknego płaczu.

Moja radość życia to rodzaj intelektualnego pustostanu, wypełnionego po brzegi normalnością, która wprawia, o dziwo, w stan ekstazy.

Moja radość życia to anty-cierpiętnicze doświadczanie Smutku.

Moja radość życia to wielkie słowa, których emocjonalny ciężar przestaje być źródłem cierpienia, a staje się zalążkiem zachwytu.

Moja radość życia to przezwyciężanie własnego Smutku na rzecz szczęścia powszechnego.

Moja radość życia to obraz Smutnego Anioła, uskrzydlającego siebie dla dobra ważnych ludzi.

Moja radość życia to historia zapisywana ulotnością zachwycających momentów.

Moja radość życia to przedkładanie uczuć innych ponad swój własny egocentryzm.

Moja radość życia to odczuwanie macierzyńskiego instynktu bez krztyny bólu i cierpienia.

Moja radość życia to obraz uradowanych dzieci pod skrzydłami wzmocnionej psychicznie matki.

Moja radość życia to zaprzestanie walki z własnym Smutkiem.


Psychologia

TOŻSAMOŚĆ. Ja tak naprawdę jestem Pustką, przeogromną emocjonalną pustką

Rozstrojona
Rozstrojona
18 kwietnia 2017
Fot. pixabay/Public Domain CC0

Nazywam się Smutek. Jestem bardzo duży i podszyty Lękiem. Przezywają mnie ‚Niepokój’.

Mam głowę, nabitą czarnymi myślami oraz nadpobudliwe ruchowo ręce oraz nogi. Nie jestem w stanie nic zrobić w miejscu, chodzę tylko od ściany do ściany, od czasu do czasu płacząc. Niczym Niepokonany.
Ilekroć ktoś próbuje mnie rozbawić – śmieję się do rozpuku przez łzy; z kolei, gdy ktoś skutecznie mnie zasmuci – bezwarunkowo zalewam się łzami.
Chyba w gruncie rzeczy jestem Uzależnieniem i to bardzo dużym Uzależnieniem. Żyję pod wiecznym napięciem i nade wszystko pragnę utonąć w morzu własnych nieszczęść, odurzona – dla przykładu – sławnymi: seksem, narkotykami i rock’n’roll’em.
NIE! Ja tak naprawdę jestem Pustką, przeogromną emocjonalną pustką, która czeka na wypełnienie jakąś zbawienną substancją. Czy się doczekam?… Pewnie tak, gdyby udało mi się uzależnić od samej siebie. A może właśnie na przekór wszystkiemu i wszystkim stanę się takim auto-narkomanem. I zacznę istnieć! A moje dzieci wreszcie odzyskają matkę.