Psychologia Seks Związek

Mówią, że jestem zimną suką. Uwielbiam to

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
26 kwietnia 2018
1 z 1

Mówią, że jestem zimną suką. Uwielbiam to

Fot. iStock/stock_colors

Zgadza się, nie mam męża. Ale nie dlatego, że „żaden mnie nie chciał”. Ja po prostu nie jestem typem kobiety, obok której musi pałętać się jakiś ogon. Która nie potrafi żyć bez opieki i wsparcia mężczyzny. Która pierwszego lepszego błaga, żeby klęknął z pierścionkiem zaręczynowym. Nie, ja cenię sobie niezależność, dobrą zabawę i udany seks. Wiem, czym jest miłość i czekam na nią. Na ślub zdecyduję się jednak dopiero z facetem, do którego faktycznie tę miłość poczuję. Żal patrzeć na te wszystkie nieszczęśliwe kobiety, które wyszły za swoich mężów bez głębszego przemyślenia sprawy, nie zabezpieczyły się finansowo, a potem jeszcze narodziły im dzieci. Idealny przepis na zniszczenie sobie życia i totalne uzależnienie od Jaśnie Pana.

Koleżanki, znajome, współpracownice, żony moich kolegów! Możecie mnie nie lubić. Możecie mnie obgadywać. Ale wszystkie wiemy jedno – pojawia się nutka zazdrości, kiedy na mnie patrzycie. Zastanawiacie się, czy takie podejście do życia i facetów nie jest lepsze. Porównujecie, co osiągnęłyście wy, a co osiągnęłam ja. Wiem, marniutko ten bilans się prezentuje.

Możecie wbijać się w te swoje garsonki i szpileczki, malować usta i doczepiać te zalotne rzęsy, ale niewiele Wam to da. Dalej będziecie mamuśkami, które po przyjściu z pracy toną w syfie. Jutro znowu spóźnicie się do pracy. Znowu zobaczycie mnie na korytarzu i przez głowę przejdzie wam: „O nie, ta suka już jest w biurze?”. Niestety, jak się ma miękkie serce, to trzeba mieć twardą dupę. Takich rzeczy człowiek uczy się już w dzieciństwie.

Przyjdzie odpowiedni moment, w którym wspomnę o tym, co usłyszałam w toalecie. Już nie mogę się doczekać jej miny. Szach mat!

PoprzedniNastępny
Psychologia Seks Związek

Kiedy jesteś emocjonalnie i psychicznie wyczerpana, ale jeszcze o tym nie wiesz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 kwietnia 2018
1 z 1

zmęczenie psychiczne

5. „Oderwanie”

To stan, w którym nie możesz już poczuć emocji, które normalnie odczuwasz, gdy spotyka cię określona sytuacja. Jest to coś w rodzaju depresji, ale zamiast czuć się przytłoczona emocjami, jesteś obciążona ich brakiem. Emocjonalne oderwanie uniemożliwia ci odczuwanie radości lub przyjemności i oznacza, że jesteś niebezpiecznie wyczerpana.

6. Drażliwość i gniew

Wszystko cię denerwuje, miewasz nawet napady skrajnej wściekłości. Małe rzeczy, które zwykle można zlekceważyć, codzienne drobne problemy, czy zupełnie niegroźne sprawy, takie jak zabawa dzieci, nawyki twojego partnera urastają do rangi dramatów.

7. Brak motywacji

Możesz nosić ten sam strój kilka dni z rzędu, bo dosłownie nie chce ci się założyć czegoś innego (nie mówiąc już o prysznicu). Możesz stracić na wadze, ponieważ nie możesz zmusić się do jedzenia. Chcesz tylko położyć się pod kołdrą i ukryć przed przytłaczającymi emocjami lub swoją świadomością, że nic nie czujesz.

8. Poczucie beznadziei

Wydaje ci się, że nie ma znaczenia, czy spróbujesz poprawić swoją sytuację – i tak nic dobrego z tego nie wyniknie. Albo myślisz, że każda próba zostanie udaremniona, więc po co zawracać sobie głowę?

Jeśli czujesz, że ten tekst jest o tobie, ważne jest, abyś jak najszybciej podjęła decyzję o zmianie swojej sytuacji. Wypalenie nie jest czymś, co ustępuje samoistnie: musisz określić jego przyczynę, a następnie podjąć odpowiednie kroki, aby zahamować jego wpływ na twoje życie. Jeśli okaże się, że będziesz potrzebowała profesjonalnej pomocy i nie ma w tym absolutnie żadnego wstydu.

 


Na podstawie: aconsciousrethink.com

 

PoprzedniNastępny
Psychologia Seks Związek

6 objawów raka jamy ustnej, które mogą być mylące

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
1 z 1

6 objawów raka jamy ustnej, które mogą być mylące

Fot. iStock/yacobchuk

3. Niewyjaśnione luzy w zębach lub niegojące się rany po ich usunięciu

Najczęściej winę zrzuca się na problemy stomatologiczne, jednak gdy towarzyszy temu szczękościsk, nadmierna produkcja śliny, przykry zapach z ust, jest to wysoce niepokojące i wymaga konsultacji lekarskiej.

4. Drętwienie lub dziwne uczucie na wardze lub języku

Zmiany na języku czy wargach są traktowane bardzo pobłażliwie i budzą żadnych podejrzeń. Przyczyna może być błaha, taka jak niedobór witaminy B 12 lub minerałów, ale mogą to być również zaburzenia neurologiczne i właśnie nowotwór.

5. Białe lub czerwone plamy na wyściółce jamy ustnej lub języka

Pierwsze objawy mogą przypominać zwykłe zakażenie błony śluzowej, które są ignorowane lub leczone nieskutecznie preparatami dostępnymi w aptece.

6. Zmiany w mowie

Takie jak seplenienie, zniekształcona mowa, to oznaka zaawansowania choroby, rozrostu i ucisku guza na tkanki.

Każdą zmianę w jamie ustnej, która towarzyszy dłużej niż dwa tygodnie, należy skonsultować ze specjalistą.

źródło:  www.womanandhome.comonkologia.mp.pl, www.medonet.pl

PoprzedniNastępny

Zobacz także

12 kroków, by zacząć samego siebie traktować z szacunkiem. KROK 4

7 oznak, że jesteś wyczerpana emocjonalnie i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy

Kochaj życie, kochaj siebie i doceń zanim zgubisz. 9 rzeczy, które dodają miłości blasku

5 przekonań, które wpędzają nas w nieudane związki