Psychologia

Jak matki kradną po kryjomu poczucie wartości swoim córkom

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 marca 2018
1 z 1

Poczucie wartości

Ile cię to będzie kosztowało, jeśli nic z tym nie zrobisz

Jeśli teraz nie możesz stawić czoła swojej matce, nigdy nie będziesz w stanie powiedzieć, które relacje i sytuacje życiowe są dla ciebie dobre. Bardzo prawdopodobne, że odtworzysz podobny schemat relacji w swoich związkach, z partnerem, przyjacółką, inną bliską osobą.

Musisz zmierzyć się z tym świadomie, aby przełamać swoje wątpliwości co do samej siebie. Zrezygnuj z roli dobrej córki, którą byłaś za wszelką cenę. W centrum swojego świata postaw siebie.


Na podstawie: psychcentral.com

 

PoprzedniNastępny
Psychologia

Pan pozna panią. „Samotność najmocniej dokucza wieczorami, chętnie zagrzałbym ci kołdrę, gdy wrócisz do domu” [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 marca 2018
Fotomontaż / iStock
 

Pan pozna panią. Ciemnooki blondyn, po czterdziestce szuka szczęścia życiu – poszukacie razem? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Witajcie, jeżeli szukacie partnera na życie,  uczciwego faceta, który wreszcie doceni to, jak wspaniałymi kobietami jesteście – dobrze trafiłyście! Specjalnie dla was, przygotowałyśmy serię publikacji starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych przez nas osobiście ogłoszeń: Pan pozna panią. Szukajcie ogłoszeń z serii Oh!love – bo prawdziwej miłości trzeba w życiu trochę pomóc i przede wszystkim dać szansę!

Teodor

Cześć,

nazywam się Teodor i szukam kobiety mojego życia. Samotność najmocniej dokucza wieczorami, wtedy, gdy cały świat śpi a ty zostajesz całkiem sam ze swoją samotnością. Choć wyda ci się to nietypowe, jak na ogłoszenie od faceta, bywam dość nieśmiały. Potrzebuję chwili, by poznać drugą osobę. Być może wynika to z moich zamiarów. Marzy mi się rodzina, a nie przelotna znajomość. Mam za sobą nieprzyjemne doświadczenia i bywam ostrożny. Nie będę naciskał, lubię, gdy znajomość toczy się swoim tempem.

Obiecuję, że nie pożałujesz naszego pierwszego spotkania. A gdy już się bliżej poznamy, chętnie zagrzałbym ci kołdrę, gdy wrócisz do domu. To co, przyjedziesz?

Zobacz moje zdjęcia niżej.

Jeszcze niżej.

Fotomontaż / iStock

Fotomontaż / iStock

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zakochałaś się od pierwszego wejrzenia? Spotkajmy się w realu! Czekam na Ciebie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (wejdź na moją stronę: www.celestynow.toz.pl/adopcja/188.html).

Nie jesteś gotowa na stały związek, możesz mnie odwiedzić lub wesprzeć przekazując swój 1% podatkuKRS 0000154454 W informacji dodatkowej koniecznie wpisz cel szczegółowy: Schronisko w Celestynowie.

16492114_1527823817258019_1629643432_o

Z miłością
Teodorek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Opis Zwierzęcia

wielkość: średnia
gatunek: pies
płeć: samiec
maść: biało-ruda
wiek: 7 lat 2 mies. 25 dn.

CHARAKTERYSTYKA ZWIERZĘCIA

Teodor (zwany też Tedi), to śliczny, zrównoważony i niezwykle delikatny piesek. Trafił do schroniska w styczniu 2015, interwencyjnie razem z kilkoma suczkami, z którymi mieszkał. To jeszcze całkiem młody i niewielki (ok. 9 kg) piesek, sięgający nieco poniżej kolana. Ma przepiękne umaszczenie, cudownie miękką i gładką sierść – aż trudno uwierzyć, że mieszka w schroniskowym boksie. Początkowo w czasie spaceru jest nieco bojaźliwy i strachliwy, ale z czasem nabiera do człowieka zaufania i chętnie przyjmuje pieszczoty.

Jest żywy, aktywny i ładnie chodzi na smyczy. Stale zachowuje czujność, rozgląda się dookoła. Pod koniec godzinnej wyprawy podnosi nawet uszy i podkulony ogon.

Z minuty na minutę rośnie w nim radość i chęć do życia, coraz pewniej czuje się też na smyczy. Teodor jest przyjacielsko nastawiony do ludzi, jak również do innych psów. Niestety bardzo łatwo go też wystraszyć, dlatego wymaga sporo uwagi i czasu do adaptacji w nowym otoczeniu. Tedi, to świetny kompan na długie spacery oraz niezastąpiony towarzysz na deszczowe wieczory w domu. Będzie idealnie pasował do Twojej kanapy 🙂

kontakt:
[email protected]
tel. 22 789 70 61
www.celestynow.toz.pl

Nie twój typ? Nic straconego – przeczytaj inne ogłoszenia tutaj. 


Artykuł powstał we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce.


Psychologia

Dojrzewałaś wcześniej lub później, niż twoje rówieśniczki? Sprawdź, jak mogło to wpłynąć na ciebie

Redakcja
Redakcja
27 marca 2018
1 z 2

Wczesne dojrzewanie

Fot. iStock/MartinDimitrow

Jeśli byłaś dziewczynką, która wcześniej od rówieśniczek zaczęła dojrzewać, mogłaś nie być przygotowana na zmiany, jakie zaczęły nagle zachodzić w twoim ciele. Powodowało to i zawstydzenia, ale także ciekawość, bo nie umknęły one uwadze otoczenia. Mogłaś słyszeć kpiące komentarze z powodu zaokrąglającej się figury. Chłopcy interesowali się tobą bardziej, a koleżanki mogły unikać lub odwrotnie, traktować cię jak wyrocznię, osobę bardziej doświadczoną.  Traktowano cię czasem tak, jakbyś miała więcej, niż w rzeczywistości lat, więc otrzymywałaś inne obowiązki i oczekiwano większej odpowiedzialności za swoje czyny. Jeśli miałaś dobry kontakt z rodzicami, miałaś mocne oparcie w trudnym czasie. Jeśli nie, zapewne czuła się osamotniona, szczególnie że odstawałaś w fizycznym rozwoju od koleżanek. Byłaś bardziej narażona na uleganie pokusom, takim jak wczesna inicjacja seksualna, papierosy, alkohol, narkotyki.

Według statystyk, wczesne dojrzewanie u dziewczynek bez wsparcia, może prowadzić do przedwczesnego macierzyństwa, niższego wykształcenia czy zdobycia mniej satysfakcjonującej i gorzej płatnej pracy.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Czasami niepodejmowanie żadnej decyzji, to najlepsza decyzja. 8 wskazówek, jak podjąć te najtrudniejsze

Rozstać się

Przecież rodzisz się i umierasz sam. Czy potrzebny nam dziś drugi człowiek?

„Ratunkuuuuuu, on mnie nienawidzi". Jak przeżyć z nastolatkiem i nie zwariować

10 zasad życia z nastoletnią córką