Psychologia

Ludzie inteligentni emocjonalnie są bardzo elastyczni. Też robisz te 5 rzeczy?

Redakcja
Redakcja
8 lipca 2019
4 z 5

4. Dostrzegają niewerbalne komunikaty

Fot. iStock / Benjavisa

Umiejętność zauważenia i odczytania komunikatów niewerbalnych to cecha ludzi inteligentnych emocjonalnie. Zrozumienie mowy ciała innych, może pomóc skuteczniej odczytywać intencję i porozumiewać się zarówno w domu, na kanwie towarzyskiej, jak i w pracy.

PoprzedniNastępny
Psychologia

Strefa Małych Ratowników w Świnoujściu – 1189 przeszkolonych dzieci i 3567 złotych zebranych dla Fundacji ECHO!

Redakcja
Redakcja
8 lipca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

To dopiero pierwszy weekend, kiedy na plaży można było spotkać strefę Małych Ratowników, a już na koncie najmłodszych są nie lada sukcesy! Mimo pogody, która była wyjątkowo kapryśna, dzieci chętnie uczyły się udzielać pierwszej pomocy, a tym samym pokazywały innym dzieciom i dorosłym jak pomagać – zebrali 3567 zł dla podopiecznych Fundacji ECHO.

Świnoujście to pierwsze z ośmiu miast, do którego zawitała strefa Volkswagena Mali Ratownicy, gdzie ratownicy medyczni uczyli najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. Mimo wietrznej pogody dobry humor nie opuszczał nikogo.

Fot. Materiały prasowe

Dzieci z uwagą i przejęciem słuchały instrukcji ratowników. Dowiedziały się jak zareagować, kiedy zobaczą nieprzytomną osobę i jak skutecznie wezwać pomoc. Głośno powtarzali 30na2 – czyli ogólną zasadę przeprowadzenia RKO (RESUSCYTACJA KRĄŻENIOWO-ODDECHOWA). Niektórym tak bardzo spodobało się, że po szkoleniu stwierdzili, że już nie chcą być w przyszłości strażakiem, ale właśnie ratownikiem medycznym. Ogromną popularnością cieszyła się też GIGA GRA MALI RATOWNICY, w którą w tym roku można zagrać w strefie Volkswagena. Planszową mini wersję tej gry dzieci mogły zabrać ze sobą i zagrać z rodzicami na plaży, ucząc ich zasad bezpieczeństwa. Najmłodsi chętnie robili sobie wodne tatuaże czy spędzali czas przy stanowisku z kolorowankami. Wszystkim dopisywały świetne humory, także rodzicom i dziadkom, którzy dopingowali swoje pociechy.

Fot. Materiały prasowe

Do zdobywania super mocy pomagania zachęcała dzieci Paulina Krupińska – jedna z ambasadorek projektu, która w tym roku odwiedziła plaże w Świnoujściu.

Fot. Materiały prasowe

Już drugi raz jestem ambasadorką akcji Mali Ratownicy. To cudowne móc patrzeć, jak dzieci z ogromną chęcią i radością uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Ta niby wakacyjna zabawa dała im wiedzę na całe życie, a także wzmocniła w nich poczucie własnej wartości i pewności siebie. Bezpieczeństwo, samodzielność i odwaga – czy można przywieźć lepsze pamiątki z wakacji? – powiedziała Paulina Krupińska.

Fot. Materiały prasowe

W tegorocznej edycji Volkswagen zdecydował się wesprzeć Fundację Echo, która pomaga w rozwoju dzieci z wadami słuchu. Każde przeszkolone dziecko w strefie Małych Ratowników to 3 zł jakie marka przekaże na rehabilitacje podopiecznych Fundacji. Rodzina Małych Ratowników po weekendzie w Świnoujściu powiększyła się o 1189  super bohaterów, a to oznacza, że zebraliśmy 3567zł.

Kolejna strefa Małych Ratowników Volkswagena zawita do Kołobrzegu w dniach 12 – 14 lipca.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Psychologia

Rozwiązanie konkursu „Odnajdź w sobie radość dziecka”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 lipca 2019
Fot. iStock / Imgorthand

Przypomnieliście sobie, jak cudownie być dzieckiem. Kiedy oglądałyśmy wasze prace robiło się cieplej na sercu. Kiedy czytałyśmy, jak budziliście uśpionego w środku serca dzieciaka i znów zaczynaliście się śmiać, łzy kręciły się w oku. Wewnętrzne dziecko mieszka w każdym z nas, czeka byśmy znowu zaprosili je do skakania po kałużach, nieprzejmowania się na zapas i uśmiechania do ludzi w tramwaju. Pamiętajcie, że nawet najbardziej dorosły człowiek świata, musie je czasem pogłaskać po głowie i powiedzieć: „jest dla ciebie miejsce”.

To najłatwiejsza droga, by zwyczajnie cieszyć się życiem! Dziękujemy wam za wszystkie wiadomości! I z przyjemnością ogłaszamy, że nagrody wędrują do…

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 10 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „#radośćdziecka”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureaci i nagrody:

Słuchawki JBL

 1. Karolina Ciernicka
 2. Anna Bojanowska
 3. Dominika Maliszewska
 4. Bogumiła (Bognata)
 5. Anna S.

 

Fot. Materiały prasowe

 

Podwójny zestaw pasów Smart Kid Belt:

 1. Iwona Matelska
 2. Iwona Skorek
 3. Patrycja Piasecka
 4. Beata Gardoń

Wybrane przez Laureata buty z letniej kolekcji BARTEK  

Prosimy o przesłanie informacji o wybranym modelu i rozmiarze butów.

 1. Beata Maćkowiak
 2. Bożena Sil 
 3. Karolina Wochal
 4. Gardoń Zbigniew

Fot. Materiały prasowe

 

Letnia kolekcja obuwia marki BARTEK to ponad 100 wyselekcjonowanych wzorów dla dzieci od ich pierwszych kroków aż po wiek młodzieżowy. Wybrane modele są dostępne do rozmiaru 40, więc z powodzeniem mogą być wybierane przez mamusie  – na tę okazję powstała dedykowana linia FOR ME AND MY MUM oraz SPORT LINE – Zapraszamy.

Termin realizacji: do 31.07.2019 na stronie bartek.com.pl.

Zestaw nagród, składający się z:

 1. Karolina Woźniak
 2. Dawid Kozłowski 
 3. Pan Piotr.

1 x HASBRO UGLY DOLLS FIGURKA TOREBKA NIESPODZIANKA

1 x UGLYDOLLS. (NIE)DOSKONAŁA PRZYGODA PS4

1 x cukierki, naklejki i zabawy z Paskudami

Paskudy już czekają na wszystkie dzieci w kinach! 🙂

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Zobacz także

3 maski narcyza, za którymi ukrywa swoje prawdziwe intencje

Masz problemy w relacjach z innymi? Sprawdź, jak mogło na to wpłynąć twoje dzieciństwo

depresja objawy fizyczne u kobiety

Depresja zawłaszcza myśli, ale cierpi również ciało. Jakie objawy fizyczne mogą jej towarzyszyć?