Psychologia

Jeśli masz jedną z tych 8 cech, jesteś kimś wyjątkowym, jesteś „Rzecznikiem”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 marca 2018
1 z 1

Osobowość "Rzecznika"

Fot. istock/fcscafeine

Kierujesz się intuicją

Masz silną intuicję i ufasz jej. Wierzysz w siłę uczuć i w to, że świat może stać się lepszy. Niektórzy uważają, że to naiwne, ale ty wiesz swoje. Robisz to, co nakazują ci uczucia i przeczucia.

Często osądzasz innych

Masz skłonność do osądzania i często ranisz ludzi swoją prostotą i bezpośredniością. Łatwo oceniasz ludzi na podstawie ich opinii, tego co mówią. I bardzo długo to przeżywasz, przypominasz sobie, analizujesz.

Szukasz prawdy

Wierzysz, że wszystko jest ze sobą kosmicznie połączone. Próbujesz znaleźć głębsze, ukryte znaczenie. Jesteś bardzo ciekawy z natury, a twoja osobowość napędza cię do ciągłego uczenia się, dowiadywania. Nie pozostawiasz pytań bez odpowiedzi.


 

Na podstawie:

PoprzedniNastępny
Psychologia

Nietypowe objawy cukrzycy. Sprawdź, czy ktoś z twoich bliskich może być chory

Redakcja
Redakcja
9 marca 2018
1 z 1

Nietypowe objawy cukrzycy. Sprawdź, czy ktoś z twoich bliskich może być chory

Fot. iStock/PeopleImages

Cukrzyca może jednak objawiać się także w dość nietypowy sposób. Tak właśnie często dzieje się na początku. Chorzy bardzo często zmagają się z problemami ze wzrokiem. Może rozwinąć się u nich, zaćma, jaskra lub retinopatia cukrzycowa, powstająca w wyniku uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych. Diabetycy często skarżą się też na dyskomfort pod powiekami, spowodowany niewystarczającą ilością produkowanych łez, nawilżających oko.

Kolejnym objawem są przeczulice skóry i bóle mięśniowe. Chory może odczuwam swędzenie skóry, a także mrowienie kończyn (szczególnie w nocy). Do tego często dochodzi też brak czucia w stopach. To szczególnie niebezpieczne, ponieważ nie czuje się bólu w przypadku zranienia stopy, a każda rana to wrota dla bakterii i zarazków. Biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku cukrzycy rany goją się trudniej, o nieszczęście nietrudno.

Osoby zmagające się z cukrzycą często cierpią także na stany depresyjne. Dzieje się tak, ponieważ choroba wpływa na pracę podwzgórza, przysadki i nadnercza, powodując zwiększoną produkcję kortyzolu – hormonu stresu.

Jeżeli zauważysz u siebie lub u kogoś ze swoich bliskich powyższe objawy, nie czekaj aż choroba osiągnie bardziej zaawansowane stadium. Chociaż kojarzona jest głównie z problemami z wagą, złym samopoczuciem i ograniczeniami w kwestii diety, tak naprawdę jest o wiele groźniejsza – wyniszcza narządy wewnętrzne, prowadząc do coraz większych problemów ze zdrowiem.

Źródło: Poradnik Zdrowie/Cukrzyca Polska/Parenting

PoprzedniNastępny
Psychologia

Oczy zdradzają wiele. Zwróć uwagę na 4 rzeczy, które powiedzą więcej, niż słowa

Redakcja
Redakcja
9 marca 2018
Fot. iStock/SrdjanPav

Nie bez przyczyny mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Patrząc komuś prosto w oczy możemy wyczuć prawdziwe emocje, to co chcemy powiedzieć lub odwrotnie, ukryć. Brak odwagi spojrzenia prosto w oczy podczas rozmowy, uciekanie wzrokiem na boki, pojawiające się łzy, są dodatkowymi informacjami, z których możemy wyczytać więcej, niż ze słów.

Umiejętność interpretacji wymowy spojrzenia pozwoli rozgryźć prawdziwe intencje rozmówcy.

4 rzeczy, które zdradzają twoje oczy 

1. Mruganie

Mruganie dostarcza cennych informacji  na temat naszych emocji. Badacze uważają, że gdy jesteśmy czymś zaskoczeni, zdenerwowani lub oburzeni, mrugamy znacznie szybciej. Częstsze mruganie może również wskazywać na to, że rozmówca nam się podoba lub onieśmiela. Może również świadczyć o tym, że myślimy o kilku rzeczach naraz.

2. Spoglądanie na boki

Z reguły osoby, które kłamią, nie patrzą prosto w oczy, tylko rzucają spojrzenia na boki. To może świadczyć o nieczystych intencjach lub wielkiej nieśmiałości, skrępowaniu daną sytuacją.

3. Synchronizacja wzroku

Synchronizacja, czyli zgrywanie się ze wzroku dwóch osób w danym momencie, wskazuje na podobne działanie, ułatwia porozumienie i nawiązanie głębszej relacji, np. przyjaźni.

4. Reakcja źrenic

Źrenice rozszerzają się i zwężają niezliczoną ilość razy w ciągu dnia. Powodów może być wiele — uszkodzenie mózgu, ciemność, wpływ narkotyków. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn rozszerzanie źrenic towarzyszy pobudzeniu seksualnemu oraz wyraźnemu zainteresowaniu drugą osobą lub podczas szoku. Źrenice zwężają się natomiast, gdy coś nas brzydzi lub złości.

źródło: pieknoumyslu.com, charaktery.eu


Zobacz także

Bo to zła kobieta była. 7 zdroworozsądkowych zachowań, za które bywamy potępiane przez innych

Bo to zła kobieta była. 7 zdroworozsądkowych zachowań, za które bywamy potępiane przez innych

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób nr 6 – Nigdy nie przestawaj marzyć!

Jak koncertowo schrzanić sobie życie i jeszcze na tym skorzystać (pod koniec życia)