Psychologia Związek

Dieta trzech pierwiastków, dla zgrabnej sylwetki i dobrego samopoczucia

Redakcja
Redakcja
29 stycznia 2018
3 z 3

Magnez

Magnez jest pierwiastkiem regulującym pracę mięśni, w tym serca, usprawnia pracę mózgu oraz zwiększa spalanie tłuszczów. Chroni przede wszystkim przed brzusznym typem otyłości,  także nadciśnieniem. Jego niedobór daje jasne sygnały ze strony organizmu — pojawia się drętwienie kończyn, drżenie mięśni, powiek i ogólne zmęczenie.

Najwięcej magnezu znajdziemy w kaszy jaglanej i gryczanej, pestkach dyni, orzechach, zielonych warzywach, owocach morza, otrębach i gorzkiej czekoladzie. Przyswajanie magnezu ułatwia witamina D. Każdego dnia powinniśmy pożywać ok.  400 mg magnezu.

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Co robią (nieświadomie) kobiety, które zostały zranione zbyt wiele razy

Redakcja
Redakcja
28 stycznia 2018
Fot. iStock/Viktor_Gladkov

Złamane serce zmienia nas i wpływa na nas bezpowrotnie. Pokazuje miłość z innej perspektywy i ostrzega przed nią. Raz zranieni, przynajmniej na początku zachowujemy się inaczej, działamy inaczej i reagujemy inaczej. Do czasu, aż pokochamy jeszcze raz i zaufamy jeszcze raz. Jeśli jednak zraniono nas zbyt wiele razy, zmiany są trwalsze i dużo trudniej nam uwierzyć w szczerą, bezinteresowną miłość.

Co robią kobiety, które zraniono zbyt wiele razy

Wątpią

Przede wszystkim w intencje każdego mężczyzny, który chciałby się do nich zbliżyć. Ale również we własne siły, w swoją wartość. Bo przecież to nie zdarzyło się jedynie raz, one cierpiały wiele razy. Zaczynają więc wierzyć, że „coś z nimi jest nie tak”, że to ich wina, że są niedostatecznie dobre, niewarte prawdziwej miłości. Albo, że nie mają szczęścia w miłości.

Często pozwalają sobie na sarkazm

Szukają „dziury w całym”, odstraszają potencjalnego zainteresowanego mężczyznę wisielczym humorem i miną mordercy. Złośliwe komentarze, dowcipy, które mają na celu bardziej obrazić niż rozśmieszyć. To często sposób na rozładowanie bólu, który w sobie noszą, na chwilę zapomnienia o tym, czego się doświadczyło.

Akceptują swój smutek

Ale trudno im uwierzyć, że mogą być przy kimś szczęśliwe. Jeśli tak się dzieje, wypierają pozytywne uczucia. Zdały się przywyknąć do swojego smutku, bo czują się w nim pewniej.

Zamykają się w sobie

Bo boją się, że ich doświadczenia, które póki co traktują jako swoją słabość, zostaną wykorzystane przeciwko nim. Dopiero, gdy nauczą się odnajdywać w nich wartość, gdy w pewien sposób pojednają się z przeszłością, będą gotowe na nową miłość.

Podobają im się mężczyźni, z którymi nie mogłyby być

To taki system obronny – ulec fascynacji kimś, z kim nigdy nie stworzymy związku jest bezpieczniej niż związać się naprawdę i cierpieć naprawdę.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Zobacz także

11 oznak, że jesteś o wiele bardziej zestresowana, niż ci się wydaje i jak sobie z tym poradzić

Jak się kłócić

Jak się kłócić, by związek na tym nie ucierpiał? 6 żelaznych zasad, których warto przestrzegać

Kiedy ktoś próbuje przekroczyć twoje granice. Dziewięć  niezdrowych zachowań, na które nie musisz pozwalać