Lifestyle Psychologia

6 zachowań toksycznych ludzi

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
20 maja 2018
1 z 6

Toksyczni łowcy wytropią każdą twoją niepewność i kompleks

Fot. iStock / frentusha

Są doskonałymi łowcami.  Odnajdą każdy twój kompleks,niepewność, powód do zawahania i… wykorzystają przeciwko tobie. Toksyczni ludzie bardzo dobrze cię znają, uważniej zgłębiają twoje cechy i słabości, jednak nie po to, by pracować na waszą relacją, mają tylko jeden cel – łatwiejsza manipulacja.

Lubią poprawiać sobie humor twoim kosztem, twoimi problemami podnoszą mniemanie o sobie. Nie znajdziesz w nich wsparcia, możesz tylko poczuć się jeszcze „mniejszy” i słabszy. Nie przyznają się do tego, że sami mieli podobne kłopoty, byli w podobnej sytuacji – jeżeli w ogóle coś takiego im się przydarzyło, z pewnością podkreślą, że poradzili sobie ze zmartwieniem szybciej i łatwiej od ciebie.

Lubią wykorzystywać twoje kompleksy, zwłaszcza te dotyczące wyglądu.Komplement z ich ust? Oczywiście, nieszczery, doprawiony odpowiednio głęboko wbitą szpileczką.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

Rozstanie nigdy nie jest proste. Jest kilka trudnych rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
20 maja 2018
1 z 1

Rozstanie nigdy nie jest proste. Jest kilka trudnych rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić

fot. iStock / laflor

Po czwarte:

zmierz się z przetasowaniem znajomych i uczuciem pewnego dyskomfortu, zwłaszcza gdy ze swoim ex mieliście wielu tych samych przyjaciół i spędzaliście wspólnie czas w tych samych miejscach. Weryfikacja znajomych jest naturalnym procesem, choć dla ciebie może być bardzo bolesna i rozczarowująca. Niektórzy z twoich „bliskich przyjaciół” mogą wybrać twojego ex, a nie ciebie. To naprawdę boli, ale to nie oznacza, że jesteś złą osobą. Pomyśl, że oni mogą być tak samo zagubieni jak wy.

Po piąte:

bycie singlem to naprawdę dobry czas. Warto go wykorzystać nim zdecydujesz się na kolejny związek. Naprawdę – poczekaj, nie pakuj się w ramiona kolejnego faceta. Pomyśl, jak wiele razy widziałaś znajome, przyjaciółki, koleżanki, które jeszcze tkwiąc w pewnym bólu rozstania podejmowały mało przemyślane decyzje związania się z kimś innym. Czy to się udawało? Czasami warto uczyć się na błędach innych, dać sobie czas na przemyślenia, na poczucie się dobrze samej ze sobą, a nie na kolejne poszukiwania. Miłość przyjdzie na pewno, prędzej lub później.

Na początek bądź całkowicie dla siebie, poczuj wolność, nawet gdy obok biegają twoje dzieci. Zaakceptuj fakt, że bycie samą nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie, pozwala ci się odbudować, odnaleźć swoją wartość i pewność siebie, a przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: „Czego szukam w miłości, jakiej miłości chcę”.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

8 faktów z królewskiego ślubu, które sprawią, że poczujesz się, jakbyś tam była

Redakcja
Redakcja
20 maja 2018
Fot. Screen z Instagrama/chrissmithstagram

Przegapiłaś ślub Meghan i księcia Harrego? Wszyscy wokół o tym mówią, a ty niekoniecznie jesteś w temacie? Nic straconego – zabawne ciekawostki sprawią, że poczujesz się, jakbyś sama brała udział w uroczystości.

#1

Wiadomo było, że książę Harry w jakiś sposób będzie chciał podkreślić to, jak ważna była dla niego księżna Diana. Wszyscy uważają, że to dla niej zostawił puste miejsce na swoim ślubie.

#2

Meghan poszła w ślady księżnej Diany. Podczas ślubu książęca para przeczytała tradycyjne przyrzeczenia z księgi wspólnej modlitwy, ale jeśli ktoś uważnie słuchał, zauważył, że Meghan pominęła słowo „posłusznie”, tak jak zrobiła to Diana poślubiając księcia Karola w 1981 roku, podobnie jak Kate Middleton, kiedy brała ślub z księciem Williamem.

#3

Meghan stworzyła historię. Była aktorką, mówi o sobie, że jest feministką, jako pierwsza królewska narzeczona weszła do kościoła bez eskorty.

#4

Zarówno Meghan, jak i Harry otrzymali nowe tytuły. Na kilka godzin przed ślubem królowa Elżbieta II ogłosiła, że Harry jest teraz Jego Królewską Wysokością, księciem Sussex, co czyni Meghan Jej Królewska Wysokością, księżną Sussex.

#5

To był ślub z gwiazdami. Obecni byli David i Victoria Beckham, Oprah Winfrey, Priyanka Chopra, Serena Williams, Tom Hardy, George i Amal Clooney byli pod ręką, a także kostiumy Meghan.

#6

Jak podczas polskiego ślubu tradycja mówi, że panna młoda powinna mieć przy sobie coś starego, tak i Meghan zwróciła uwagę na tradycję, której symbolem była diamentowa tiara królowej Marii, która została pożyczona Meghan przez królową Elżbietę II.

#7

Bukiet Meghan był bardzo wymowny. Zawierał nie tylko kwiaty wybrane przez samego Harry’ego, ale ulubione kwiaty księżnej Diany.

#8

Podczas ślubu nieobecny był tata Meghan. Niestety Thomas Markle opuścił wesele w wyniku rekonwalescencji po niedawnej operacji serca, ale podzielił się emocjonalną reakcją: „Moje dziecko wygląda pięknie i na bardzo szczęśliwą” – powiedział.


źródło: Popsugar

 


Zobacz także

Remonty – sport dla odważnych. Brzmi znajomo? Co nas nie zabije, to nas wzmocni

Dobry detoks – dobry start. Zrzucisz zbędne kilogramy bez ćwiczeń i drakońskiej diety

Zastanawiasz się czasami, gdzie będziesz za dziesięć lat? Wszystko zależy od tego, co robisz dzisiaj