Psychologia

12 rzeczy, które każda kobieta powinna umieć dla siebie zrobić. I kropka!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 czerwca 2019
Fot. iStock / SanneBerg
 

Dla siebie samej, dla lepszego komfortu życia, dla dobrej i harmonijnej codzienności. Po to, by odrzucić fałszywe poczucie wstydu i skromność, która ogranicza, ale o niczym nie świadczy. Po to, by spełniać marzenia i żyć tak, jak chcesz.

1. Zrobić sobie obiad z tego, co jest akurat w domu

Nie potrzebujesz elitarnego stojaka na przyprawy z solą himalajską, olejem truflowym lub świeżym kardamonem, ale powinnaś mieć pod ręką podstawowe przyprawy i produkty, z których możesz zrobić sobie przyzwoity posiłek. Tę umiejętność powinni posiadać wszyscy, bez względu na płeć.

2. Negocjować podwyżkę

Powinnaś znać wartość swojej pracy i wiedzieć, kiedy należy poprosić o lepsze wynagrodzenie. Zasługujesz na pensję, która będzie adekwatna to twojej wiedzy i umiejętności.

3. Zabrać siebie samą na randkę

I przestać wierzyć, że jeśli pójdziesz sama do restauracji, to będzie wyglądało „głupio”. Rób to, na co masz ochotę.

4. Zapytać kogoś, kim jest zainteresowana, czy ma ochotę się z nią spotkać

Ty też wybierasz, decyzja jest po twojej stronie. Jeśli czujesz, że masz ochotę poznać kogoś bliżej, nie musisz czekać w nieskończoność aż on się zorientuje. Robisz to dla siebie.

5.  Uświadomić sobie, kiedy partner ją życiowo „hamuje”

Pewnie nigdy nie uwierzysz znajomym, którzy mówią, że w tym związku jesteś w złej sytuacji. Łatwo ci wymyślić wymówki lub założyć, że twoi przyjaciele są zbyt daleko, aby „zrozumieć”. Jedyną osobą, która może pomóc ci wyswobodzić się z relacji, w której twój partner cię ogranicza, jesteś sama ty. Pierwszym krokiem w kierunku jej zakończenia jest zaakceptowanie problemu.

6. Oszczędzać

Mieć „własne” pieniądze, niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy nie. Miłość jest piękna, ale różne podejście partnerów do finansów zwiastuje kłopoty. Nigdy nie pozwól sobie na to, by być zależnym finansowo od ukochanej osoby.

7. Podróżować wygodnie samodzielnie

W żadnym razie nie wymaga to podróżowania po świecie solo, po to aby osiągnąć jakiś stan nirwany lub innego rodzaju szczęścia, udokumentowany na Instagramie. Po prostu zdaj sobie sprawę z tego, jak wspaniała jest wolność, niezależność i radość z przeżywania czegoś w pojedynkę.

8. Znaleźć środowisko pracy, które zwiększa wydajność i motywację

I odejść wtedy, kiedy jest ono szkodliwe. Nie chodzi tylko o to, jak zorganizowane jest twoje biurko. Chodzi o higienę psychiczną, komfort emocjonalny i świadomość, że jest się we właściwym miejscu.

9. Relaksować się

To ważna umiejętność, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Jeśli potrafisz radzić sobie ze stresem, wyciszyć się, odpocząć – potrafisz zadbać o swoje zdrowie.

10. Pozbyć się niesłusznych wyrzutów sumienia

Społeczeństwo uwielbia wpędzać kobiety w poczucie winy. Z tego powodu matki uważają, że nie mają prawa do odpoczynku bez swoich dzieci, a żony trwają przy mężach, którzy je wykorzystują. Naucz się żyć wolna od tego uczucia. Zaufaj sobie.

11. Odrzucić złą miłość

Nie chwytaj się byle czego, tylko dlatego, że boisz się, że nigdy już nikogo nie poznasz. Lepiej jest być samemu, z zgodzie ze sobą i w spokoju emocjonalnym, niż trwać w złym związku.

12. Utrzymywać poprawne relacje z bliskimi

To znaczy oparte na wzajemnym szacunku (jeśli obie strony na niego zasługują), a nie na zależności. Nie jesteś nic nikomu winna, masz prawo żyć po swojemu.

 


Na podstawie: thefinancialdiet.com


Psychologia

Codzienne rano zadaj sobie te pytania, one sprawią, że będziesz szczęśliwy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 czerwca 2019
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

Istotą szczęśliwego życia jest… prostota i autentyczność. Żeby nie komplikować sobie zbytnio codzienności, trzeba być świadomym tego, co zaburza naszą harmonię. Wewnętrznego pokoju nie kupisz sobie za pieniądze, nie zdobędziesz udając, że pewnych rzeczy nie widzisz. Jedynym, rozsądnym krokiem ku szczęściu jest samoświadomość,  a nie odrzucanie tego, co trudne i niewygodne do zaakceptowania.

Jeśli chcesz osiągnąć równowagę emocjonalną i poczucie szczęścia, codziennie rano zadawaj sobie te kilka pytań…

1. Jaka jest najważniejsza rzecz, jaką mogę dziś zrobić dla własnego samopoczucia?

Jeśli nie dbasz o siebie, nie potrafisz dobrze dbać o innych; zaopiekowanie się sobą samym o siebie to najlepsza egoistyczna rzecz, jaką możesz zrobić. Każdy nowy dzień to szansa na zmianę twojego życia. Pracuj nad tym, aby było ono takie, jak chcesz. Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś brać na siebie więcej, niż jesteś w stanie utrzymać.

2. Jak mogę pokazać moją miłość tym, których kocham?

Nie musisz być idealny, aby być idealnym przyjacielem lub partnerem, ale zaangażowanie w związek jest dużą i wartościową odpowiedzialnością. Relacje trwają całe życie tylko wtedy, gdy dwoje ludzi dokonuje świadomego wyboru, aby je utrzymać, walczyć o nie i pracować nad nimi. Prawdziwa miłość zawsze przejawia się w czynach, a nie tylko w słowach.

3. Co mogę zrobić, aby pozytywnie wpłynąć na życie wokół mnie?

Bycie prawdziwie dobrym człowiekiem, pomaganie innym jest tym, co wzbogaca nas wewnętrznie. Istnieje wiele małych, prostych rzeczy, które mogą głęboko wpłynąć na twoją rodzinę, społeczność i twoje otoczenie. Oczywiście, we wszystkim należy zachować umiar. Ale dobrych emocji nigdy dość.

4. Za co mogę być dziś wdzięczny?

Tak bardzo chcemy „wciąż więcej”, że zapominamy o tym, co już mamy. Nie potrafimy docenić dachu nad głową, ciepłego posiłku, troski najbliższych, zdrowia. Wyobrażasz sobie swoje życie bez tych kilku prostych rzeczy?

5. Co mówi mi moja intuicja?

Zbyt rzadko wsłuchujemy się w nasz wewnętrzny głos. A on często mówi nam wiele mądrych rzeczy. Ostrzega przed złymi decyzjami i nieszczerymi znajomymi. Podpowiada, którą drogą pójść, by dotrzeć do upragnionego celu.

Dobrego dnia!


Na podstawie: marcandangel.com


Psychologia

Już jest jesienno-zimowa kolekcja kanadyjskiej marki Joseph Ribkoff!

Redakcja
Redakcja
21 czerwca 2019
Dorota Michałowska i Karolina Siudyła MagnifiCo / Fot. Materiały prasowe

19 czerwca 2019 roku miała miejsce premiera najnowszej, jesienno-zimowej kolekcji kanadyjskiej marki Joseph Ribkoff. W Domu Mody Klif w sklepie sygnowanym marką urządzono showroom, w którym dziennikarki modowe, stylistki, celebrytki i influencerki mogły zobaczyć co już niebawem będzie można włożyć na chłodniejsze wieczory.

Maria Niklinska / Fot. Materiały prasowe

Według projektantów marki jesień należeć będzie do motywów zwierzęcych typu cętki i wężowe skóry oraz do printów kwiatowych w rozmiarze XL. Marka, która istnieje na świecie od 62 lat, zadebiutowała w Polsce w zeszłym roku. Dziś na swojej pierwszej oficjalnej prezentacji skradła serca polskich trendsetterek.

Magdalena Daszkiewicz / Fot. Materiały prasowe

Spotkanie prowadziła dziennikarka i blogerka Dorota Michałowska, a pojawili się na nim m.in. Karolina Szostak, Katarzyna Zdanowicz, Odeta Moro, Anna Licińska z mamą (obie wystąpiły w sukienkach Joseph Ribkoff), Ewa Pacuła, Magdalena Antosiewicz, Joanna Majstrak, Maria Niklińska, łukasz Kędzior – Lukebook, Magdalena Daszkiewicz – youtuberka i autorka Projektu 5D, Anna Markowska, Joanna Kurowska i inni.

Magdalena Antosiewicz w stylizacji Joseph Ribkoff / Fot. Materiały prasowe

Katarzyna Zdanowicz – prezenterka TVN24 / Fot. Materiały prasowe

Karolina Szostak w letniej stylizacji / Fot. Materiały prasowe

Karolina Gołębiewska/ Fot. Materiały prasowe

Ewa Pacuła / Fot. Materiały prasowe

Dorota Michałowska, Magdalena daszkiewicz, Karolina Siudyła MagnifiCo, Magdalena Antosiewicz, Łukasz Kędzior Lukebook/ Fot. Materiały prasowe

Dorota Michałowska i Łukasz Kędzior Lukebook / Fot. Materiały prasowe

Anna Lucińska z mamą. Obie s tylizacjach Joseph Ribkoff / Fot. Materiały prasowe

Aktorka Joanna Majstrak / Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odeta Moro / Fot. Materiały prsaowe


Artykuł powstał we współpracy z Joseph Ribkoff


Zobacz także

Choroba afektywna dwubiegunowa u dzieci. Czy twoje dziecko często popada w skrajne nastroje?

Choroba afektywna dwubiegunowa u dzieci. Czy twoje dziecko często popada w skrajne nastroje?

„Chciałam Cię kochać mamo i nie umiałam. Przebaczam sobie. Przebaczam Tobie”

To, w jakim miesiącu się urodziłaś, wiele mówi o tym, jakiego partnera potrzebujesz