Psychologia Związek

10 kłamstw, które najczęściej powtarzamy partnerom, dla świętego spokoju

Redakcja
Redakcja
29 marca 2018
1 z 1

10 kłamstw, które najczęściej powtarzamy partnerom, dla świętego spokoju

Fot. iStock / Giorgio Magini

5. Na temat wyglądu

„Daj już spokój, wyglądasz naprawdę dobrze”

Wydaje się, że tu częściej kłamią partnerzy, ale kobiety dla świętego spokoju też są w stanie przytaknąć, żeby tylko np. już wyjść z domu. Tego rodzaju zakłamania nie są groźne, co więcej, pozwalają zaoszczędzić czas na poprawki i dobry humor drugiej osoby. Czasem naprawdę lepiej ugryźć się w język i sprawić komuś wymuszoną przyjemność.

6. Kłamstwa dotyczące byłego faceta

„O kim? Prawie o nim zapomniałam”

Oficjalnie żadna z nas nie przyzna się, że np. podczas seksu zdarza się jej wspomnieć ciało byłego kochanka. I dobrze, facet nie o wszystkim musi wiedzieć, bo trudno byłoby mu docenić taką szczerość. Bezpieczniej trzymać się wersji ustalonej — były facet to przeszłość i nie ma sensu o nim wspominać.

7. Na temat umiejętności

„Masz zadatki na szefa kuchni”

Jeśli dumny mężczyzna serwuje jajecznicę pytając, czy jesteś pod wrażeniem, nawet gdy nie jesteś, pochwal jego starania. Warto z uśmiechem docenić wysiłek włożony przez mężczyznę w jego działanie, bo krytyka może go zniechęcić do kolejnych prób. Tu drobne kłamstewko nie zaszkodzi, o ile to, co robi dla ciebie, w żaden sposób nie zagraża twojemu zdrowiu i życiu.

8. Kto ma rację w publicznym sporze?

„Masz rację, nie przejmuj się tymi głupotami”

Solidarność z partnerem jest ważna i wymaga, by stanąć po jego stronie, gdy np. wszedł z kimś w konflikt. Poklepywanie go po plecach, powtarzając, że ma rację nie zawsze bywa pożądane. Szczególnie wtedy, gdy racji nie ma i brnie w kierunku argumentów, którymi zdecydowanie się wygłupi. Tu lepsze od kłamstwa będzie milczenie i szczera rozmowa sam na sam.

9. Kondycja seksualna

„Jesteś niesamowity!”

W tej materii szczerość nie zawsze jest pożądana, ale jeśli nie jest tak, jakbyś tego chciała, uczciwa rozmowa pomaga określić, czego chcecie i potrzebujecie od siebie. Powtarzanie kłamstw, że jak zawsze był cudowny, gdy ty w trakcie liczyłaś plamy na suficie, nie przybliży cię do orgazmu. Nie kłam, ale rozmawiaj z nim tak, by nie skrzywdzić jego męskiej dumy.

10. Na temat swojego wyglądu

„To tylko tusz do rzęs”

To dotyczy jedynie par, które nie mieszkają ze sobą na co dzień. To jasne, że na tym etapie związku wolisz udawać, że zawsze wyglądasz super, ale spanie w makijażu, czy ucieczka, kiedy on śpi, do łazienki, żeby się upiększyć, jest bez sensu. Nie wmawiaj mu, że jesteś boginią o każdej porze dnia i nocy, kiedyś przecież zobaczy, jak wyglądasz naprawdę bez makijażu. I raczej z tego powodu nie przestanie cię kochać.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Alergia czy przeziębienie? Jak odróżnić jedno od drugiego?

Redakcja
Redakcja
29 marca 2018
1 z 1

Alergia czy przeziębienie? Jak odróżnić jedno od drugiego?

Gorączka

Alergia nie powoduje gorączki. Jeśli już, to może pojawić się nieco podwyższona temperatura ciała, ale nie taka, która wymaga zbijania lekami przeciwgorączkowymi. Jeśli natomiast złapiesz jakiegoś wirusa, powodującego m.in. katar i łzawienie oczu, a do tego pojawi się wysoka temperatura, warto wybrać się do lekarza, by ten przepisał leki. Nie jest to jednak alergia.

Sezonowość

Zarówno przeziębienia, jak i alergie mogą mieć charakter sezonowy, ale alergie są znacznie łatwiejsze do przewidzenia niż przeziębienia. Jeśli zauważysz, że co roku „o tej porze” zmagasz się z nieprzyjemnymi objawami, przypominającymi przeziębienie, warto sprawić, co w tym czasie pyli. Może trawy? A może akacje? To ważne ważne, żeby szukać powiązań ze swoim stanem zdrowia. Może się okazać, że wcale nie jesteś „słabego zdrowia” i nie masz skłonności do przeziębień, a po prostu cierpisz z powodu uczulenia na coś i o tym nie wiesz.

Znaki szczególne

Gdy złapie się przeziębienie, na ogół objawy utrzymują się przez cały dzień. W przypadku alergii mogą nasilać się w określonych sytuacjach, np. po wyjściu na świeże powietrze. Jeśli natomiast zauważysz, że problemy pojawiają się, gdy odwiedzić znajomego, który ma psa lub kota, to raczej nie oznacza, że przeziębiłaś się, idąc do niego, a najzwyczajniej w świecie jesteś uczulona na sierść. Warto obserwować, w jakich sytuacjach nasz stan się pogarsza lub w ogóle alergia zaczyna się uaktywniać.

Historia rodzinna

Alergie mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeśli w twojej rodzinie często się pojawiały, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i będziesz się z nimi męczyć. Warto dowiedzieć się, kto z członków rodziny miał alergię i na co. To znacznie ułatwi późniejszą diagnostykę. Pamiętaj, że można być uczulonym nie tylko na pyłki, ale także na pokarmy, substancje, zwierzęta. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Przeprowadź więc rodzinny wywiad bardzo szczegółowo.

Ból gardła

Występuje podczas przeziębienia. Owszem, możesz odczuwać dyskomfort, jeśli katar alergiczny spływa ci do gardła, a alergia sama w sobie powoduje obrzęk śluzówki, ale ból jako taki na ogół pojawi się przy innych infekcjach.

Ból mięśni

Alergia najczęściej objawia się problemami z układem oddechowym czy pokarmowym. Może też powodować problemy skórne. Bóle mięśni się tutaj nie zaliczają. Jeśli się z nimi zmagasz, najprawdopodobniej masz alergię.

Wysypka

Wysypki skórnej, połączonej z ogólnym złym samopoczuciem nigdy nie wolno lekceważyć. Może być pierwszym objawem choroby zakaźnej, ale może też wskazywać na alergię pokarmową lub skórną. Charakterystyczne dla alergii jest atopowe zapalenie skóry – może pojawić się na całym ciele lub tylko miejscowo. Każdą wysypkę powinien zobaczyć lekarz.

Źródło: Reader’s Digest

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

6 przyczyn wypadania włosów i sposoby na ich ratunek

Redakcja
Redakcja
28 marca 2018
1 z 1

6 przyczyn wypadania włosów i sposoby na ratunek

Fot. iStock/DKart

4. Łysienie plackowate

Łysienie plackowate to choroba autoimmunologiczna, w wyniku której uszkodzone zostają mieszki włosowe, co powoduje łysienie. Nie towarzyszą temu inne objawy, poza pojawiającymi się plackami skóry bez włosów na głowie oraz wzrostem tzw. włosów wykrzyknikowych. Pojawiają się one wokół ognisk łysienia, są krótko ułamane, a ich końcówki są ciemniejsze i grubsze od nasady. Włosy odrastają zazwyczaj po około 3–6 miesiącach.

Rozwiązanie: Należy odwiedzić dermatologa, który zaleci odpowiednie dla stanu włosów postępowanie.

5. Efekt uboczny przyjmowania leków

Toksyczne działanie leku na komórki macierzy mieszka włosowego mogą powodować łysienie czasowe lub trwałe. Wiele leków (np. kardiologicznych, hormonalnych, na nadciśnienie i wiele innych) ma w skutkach ubocznych właśnie negatywne działanie na włosy.

Rozwiązanie: Lekarz prowadzący leczenie powinien rozważyć, czy odstawienie lub zamiana leku na inny jest wskazane ze względu na stan zdrowia pacjenta. Samodzielnie nie wolno modyfikować dawki leku lub go odstawiać.

6. Stres

Stres nie pozostaje bez wpływu na cały organizm, cierpi także kondycja włosów. Sytuacje stresowe powodują  zaburzenie pracy nadnerczy i produkcję hormonów, które w dużej mierze odpowiadają za kondycję włosów.

Rozwiązanie: 

Trudno jest unikać sytuacji stresowych, ale techniki relaksacyjne mogą obniżyć jego negatywny wpływ na kondycję organizmu.

źródło:  krokdozdrowia.comzdrowie.tvn.pl

PoprzedniNastępny

Zobacz także

10 kroków do wyjścia z toksycznego związku. Zacznij wszystko od początku

Przystojniacy są samolubni! Uważaj też na panów, którzy regularnie publikują zdjęcia w serwisach społecznościowych

Buduję MOCne Kobiety! Z wdzięczności za to, kim dzisiaj jestem!