Lifestyle Psychologia

10 bardzo brzydkich nawyków, które świadczą o wysokiej inteligencji

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2018
1 z 1

10 bardzo brzydkich nawyków, które świadczą o wybitnej inteligencji

Fot. iStock / deniskomarov

4. Spóźnianie się

Ta cech nie jest mile widziana przez otoczenie, ale wcale nie musi świadczyć o tym, że masz gdzieś umawiane godziny spotkań. Spóźnianie się jest jedną z cech osób wielozadaniowych, którzy wychodzą z domu zbyt późno nie dlatego, że pokłóciły się z zegarkiem, ale zajmują się tyloma rzeczami na raz, że po prostu gubią się w ich gąszczu.

5.Wiercenie się

Jeśli nie możesz znaleźć sobie miejsca i ciągle machasz stopą albo rękoma, świadczy to o nadmiarze energii, którą w sobie kumulujesz. Ona pomaga kreatywnie wypełniać powierzone zadania, a to duży pozytyw, bo nie padasz w połowie dnia ze zmęczenia.

6. Bałagan na biurku

Bałagan na biurku tylko na pozór uniemożliwia doskonałą organizację. Osoby chaotyczne o wiele łatwiej dochodzą do unikalnych rozwiązań, które nie są związane z tradycyjnymi metodami i w najmniej oczekiwanych momentach wpadają na niestandardowe rozwiązania. Łamią zwyczajne granice myślenia, wychodzą poza utarte schematy, nie boją się eksperymentować, korzystać z poczucia humoru.

7. Odpuszczanie pewnych czynności

Osoby bardzo inteligentne wiedzą, że szkoda marnować czasu na rzeczy mało istotne. Wolą robić coś ciekawego, co przynosi im satysfakcję, niż coś, co inni od nich oczekują.

8. Wszechwiedza

Ludzie wybitnie inteligentni mogą być niesprawiedliwie postrzegani, jako osoby zadufane w sobie, wywyższające się intelektualnie nad innymi. A w praktyce mają rozległą wiedzę, którą wyrażają poprzez głębokie zaangażowanie, przez co mogą być postrzegani przez otoczenie, jako osoby wszechwiedzące.

9. Używanie przerywników

Jeśli podczas rozmowy masz w zwyczaju wyrzucać z siebie „eeee”, „yyyy”, „hmmmm”, to nie świadczy o braku umiejętności wypowiedzenia się, a wręcz odwrotnie. Takie przerywniki pomagają lepiej zrozumieć i zapamiętać słowa rozmówcy.

10. Przeklinanie 

Miłośnicy ciężkiego słownictwa mają doskonale rozwinięte zdolności językowe. Umiejętność przeklinania powoduje, że w danej chwili łatwiej jest przywołać z pamięci różne słowa.

źródło: www.kobieta.plwww.psychiatria.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

„Słyszę czasem Twój szept przy uchu i budzę się, żałując, że to już tylko sen”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
28 lutego 2018
 

Sterowniku…
Nie bardzo wiem, jak zacząć ten list. Zwracam się do Ciebie zatem przydomkiem, pod którym wciąż widniejesz w moim telefonie. Wciąż. I wciąż na widok tego słowa uśmiecham się,
tęskniąc…

za Twoim wzrokiem. Pamiętam, kiedy zobaczyłam Cię pierwszy raz. Było jak w tych tandetnych komediach romantycznych. Spojrzałam i już wiedziałam, że nie będziesz obojętną osobą w moim życiu. Potem wielokrotnie patrzyłam w te oczy. Pełne tajemnicy, smutku, wrażliwości i ciepła. A kiedy zdejmowałeś okulary czy inne swoje maski, przypominałam sobie słowa Małego Księcia, że „dobrze widzi się tylko sercem”…

Szukam Cię czasami wzrokiem w mojej przestrzeni, ale wiem, że to tylko złudzenia. Widzę Cię tam, gdzie Cię nie ma, ale to podobno normalne dla wędrowców na Saharze, spragnionych wody…

za naszymi smakami. Co zasmakowało mi po raz pierwszy z Tobą najbardziej? Wspólne  obiady, ale było ich tyle, że nie pamiętam konkretnej potrawy. Ale pamiętam hamburgera, na którego mnie zaprosiłeś po jakiejś kłótni w pracy. Smakował jak zwycięstwo. Podobnie jak sushi – to z kolei zakłady wygrywane przez Ciebie, ale, na szczęście, wspólna konsumpcja.

Były też pączki i czekolady, i ciastko – milion dolarów zrobione jak brykiet banknotów, żebym nigdy nie była biedna. I kawa z Twoim czasem tylko dla mnie. W specjalnym kubku,
w komfortowych warunkach…

za Twoim zapachem. I za zapachem kanapki z pasztetem. Świetne wspomnienie. „Sama sobie zrób!” Do dzisiaj pamiętam jej wygląd i zapach, chytrusie… Jednak Twój zapach to coś, co  wstrzymuje mi oddech. Coś, co pcha mnie pomiędzy regały każdej perfumerii w poszukiwaniu testera wody kolońskiej. Tej wody.

Ile razy złapałam się na tym, żeby iść za mężczyzną, który mnie właśnie minął, a pachniał tak jak Ty…. Pachniałeś obietnicą, delikatnością, troską i spokojem. „Nie mogłem potem zmyć z siebie tego zapach”- mówiłeś. Wiesz dlaczego? Bo to takie niewidzialne wspólne zdjęcie minionych, bezpiecznych chwil.

za słuchaniem Cię. Mam Twój głos nagrany kiedyś na swojej poczcie głosowej. Gwiżdżesz i żartujesz jak zwykle. Ostatnio przez przypadek usłyszałam go w samochodowym odtwarzaczu. Zamarłam. Ale jeszcze bardziej zatęskniłam. Za głosem w przedpokoju przed poranną kawą, za słowami, za rozmowami, za kłótniami czy utarczkami słownymi jak je nazywałeś.

Potrafiłeś doprowadzić mnie do wściekłości, ale też zdrowo rozsądkowo coś wytłumaczyć, mimo że nasze poglądy to woda i ogień. Inna bajka. Słyszę czasem Twój szept przy uchu i budzę się, żałując, że to już tylko sen…

za Twoim dotykiem. Za tym tęsknię najbardziej. Nie dotykaliśmy się bardzo długo. Potem tylko dłońmi. Pamiętam Twoje. Męskie, wysportowane, zdecydowane. Kiedy bariera pękła, miałam wrażenie, że nadrabialiśmy zaległości w dotyku. Byłeś taki delikatny, jakby nieśmiały. Zupełnie nie pasowało to do znanej mi powierzchowności. Dotykałeś jak wirtuoz muzyki nieznanych strun nowego instrumentu. Bo byłam takim „instrumentem”, pierwszy raz tak dotykanym przez mężczyznę. Dotknąłeś mnie raz, a potem już rozebrałeś ze wszystkiego. Fizycznie i psychicznie.

A co mówi intuicja? Zwana szóstym zmysłem. Moja intuicja to niezliczone znaki zapytania… „albowiem prysły zmysły” – jak mówią słowa piosenki. Wypada mi więc tylko na koniec
zapytać – czemu prysły Twoje zmysły?

(Nie)zmysłowa (Nie)znajoma

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle Psychologia

„Kto wie, może kiedyś los znów nas połączy i odegramy swoje bohaterskie role w zupełnie innej bajce”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
28 lutego 2018

Witaj Kopciuszku!

Tak, w tej chwili tylko tak potrafię Ciebie nazwać. Pamiętasz? Kiedy podczas wspólnego wyjazdu i normalnej, koleżeńskiej rozmowy nagle, zerwałeś się na równe nogi i uciekłeś? Nie wiedziałam co się dzieje? Zdezorientowana, wysłałam Ci SMS-a z zapytaniem: „Czy coś powiedziałam nie tak, że spierdzieliłeś jak Kopciuszek?” Podobno bardzo rozbawiłam Cię tym tekstem, uwierz mi,że samą siebie też! Ale na poważnie odpisałeś,że wyszedłeś ponieważ znasz siebie i bałeś się,że zrobisz  coś, co może później popsuć nasze stosunki koleżeńskie.

Zdawałam sobie sprawę, że rzeczywiście moglibyśmy się zapomnieć, ale nie czułam strachu, wręcz przeciwnie,ten tekst o baniu się na mnie zadziałał jak… zachęta! Tej nocy nie mogłam zasnąć i obudziły mnie przeraźliwe odgłosy. Wysłałam do Ciebie SMS-a (mimo bardzo wczesnej godziny) z zapytaniem, czy słyszysz, co się dzieje i dodałam, że boję się. I tym razem zaskoczyłeś mnie szybką odpowiedzią, ale tym razem w stylu Supermana: idę do Ciebie! Okazało się, że oboje boimy się …wiatru.

Od tej chwili czułam się jak w najpiękniejszej bajce. Nikt wcześniej nie okazał mi tyle miłości, szacunku, troski i uwagi. Nikt nie patrzył na mnie do tej pory wzrokiem tak pełnym podziwu i namiętności. Czułam się piękna i kochana. Nic wtedy nie było nam w stanie przeszkodzić… To co prawdopodobnie miało być barierą, okazało się ułatwieniem. W pracy potrafiliśmy utrzymywać dystans i powściągliwość, ale jednocześnie codziennie kontakty coraz bardziej przybliżały nas. Byliśmy do siebie podobni pod wieloma względami, więc łatwo definiowaliśmy swoje potrzeby, a to było magiczne i piękne.

Mimo tego, że ta piękna bajka nie trwała długo, bo życie napisało nam inny scenariusz, ja czułam się jak księżniczka…Oboje mieliśmy piękny i niepowtarzalny czas, którego  z pewnością nigdy nie zapomnimy i z uśmiechem na ustach będziemy go wspominać. Na zawsze zostanie w nas muzyka, która pomagała nam w chwilach rozłąki jak i uniesień. Kiedyś podesłałeś mi link do utworu, który opisuje naszą bajeczną miłość i wiedziałam, że to jest przekaz Twoich uczuć…

Chciałam Ci podziękować za to, że na nowo odkryłeś we mnie kobietę, że przeżyłam dzięki Tobie najpiękniejsze i najcudowniejsze chwile mojego życia. Kto wie, może kiedyś los znów nas połączy i odegramy swoje bohaterskie role w zupełnie innej bajce, zakończonej happy endem…

M.S.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw

Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw

„Dziękuję za wszystko, G., i wybaczam Ci, by móc zamknąć ten rozdział na zawsze”. Akcja #ListdoNiego

7 pytań, które każdy z nas powinien chociaż raz w życiu sobie zadać i… szczerze na nie odpowiedzieć