Patronaty

I Koktajl Kobiet Sukcesu już 13 października!​

Redakcja
Redakcja
5 października 2016
Fot. Materiały prasowe
 
I Koktajl Kobiet Sukcesu to niezwykłe, eleganckie wydarzenie organizowane przez portal Obcasy.pl dla kobiet ze świata biznesu. Odbędzie się już 13 października (czwartek) w jednym z najnowocześniejszych i najbardziej eleganckich lokali na eventowej mapie Warszawy – w lofcie Mysia 3.

W Koktajlu Kobiet Sukcesu na specjalne zaproszenie weźmie udział 80 Kobiet Sukcesu. Wśród nich znajdują się prezeski, właścicielki i założycielki firm oraz managerki na wysokich, korporacyjnych stanowiskach. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Karolina Nowakowska – aktorka teatralna, filmowa i serialowa, Jirina Nowakowska – założycielka i właścicielka studia tańca Tap&Jazz Dance, Agnieszka Kałuża – autorka bloga Aga Pomaga oraz audycji radiowej o tym samym tytule w Radiu Kolor, Adam Adamonis – trener biznesowy, trener work-life balance dla liderów biznesu oraz aktor teatralny i serialowy.

Szczęśliwa kobieta – spełniona businesswoman – to motto przewodnie wydarzenia, które zostało podzielone na trzy tematyczne części: Silna osobowość to silna marka, Rozwój osobisty drogą do sukcesu orazRównowaga między życiem zawodowym, a prywatnym. Wśród prelegentów pojawią się Anna Szubert – Strateg Personal Branding, promotorka polskich marek, Karolina Cwalina – Life&Business Coach, autorka programów „Sukces zaczyna się w głowie” i „Sexy zaczyna się w głowie”, Piotr Denejko – ekspert pereł oraz Adam Adamonis.

Poza ciekawymi prelekcjami będzie można wziąć udział w charytatywnej licytacji poprowadzonej przez Adama Adamonisa, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Podopiecznego Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W trakcie wydarzenia zostaną także wręczone statuetki dla laureatek konkursu Kobieta Sukcesu portalu Obcasy.pl w trzech różnych kategoriach. Odbędzie się także konkurs wizytówkowy z cennymi nagrodami oraz sesja networkingowa, którą poprowadzi konferansjer Przemysław Kopiejka. Ten wyjątkowy dzień uświetnią pyszne przekąski, zdrowe koktajle, aromatyczna kawa i wykwintne wino. Na koniec zostanie podany szampan i tort, a każda z uczestniczek otrzyma giftbag z eleganckimi gadżetami oraz voucherami ufundowanymi przez partnerów strategicznych eventu.

Partnerami głównymi I Koktajlu Kobiety Sukcesu są magazyn kulturalno-kulinarny Kukbuk oraz Mini Bawaria Motors. Honorowy patronat nad wydarzeniem pełni Międzynarodowa Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Patronat medialny objęli: telewizja ATV, radio Eska Info, magazyn ambitnych kobiet Madame, magazyn dla kobiet Oh!me, portal Personal Branding Polska oraz miesięcznik SENS.

logoKKS_got1c

logo


Patronaty

Dlaczego zawsze przyciągasz do siebie nieodpowiednich facetów?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 października 2016
Fot. iStock /DragonImages
 

Znasz to? Spotykasz go, tego jednego, jedynego, skrojonego na miarę akurat dla ciebie. Z marszu widzisz wspólną świetlaną przyszłość, do której uśmiechasz się z nadzieją. Jeden raz, drugi i więcej, bo ci, którzy mieli być twoimi ukochanymi na wieki, okazywali się wyjątkowo dalecy od twojego ideału.

Przypadek? Nie sądzę — można powiedzieć. Bynajmniej chodzi tu o zmianę jego fryzury i stylu, ale charakter i zachowania, które są nie do zaakceptowania. Bo co z tego, skoro facet piękny i uroczy, ale cham albo bawidamek. Gdy twój złoty chłopiec okazuje się gburowatym bufonem albo niewydarzonym typkiem, który zamiast kobiecej miłości szuka matczynej opieki, zastanów się co jest nie tak. Bo przyczyna przyciągania do siebie nieodpowiednich partnerów z pewnością jest możliwa do wyłapania i skorygowania. A stąd już prosta droga do znalezienia swojego szczęścia.

A miało być tak pięknie

Nie ma co się oszukiwać, gdybyśmy miały Roentgen w oczach, z kilometra mogłybyśmy prześwietlić delikwenta, który wpadł nam w oko. Niestety nie mamy i stąd  to „wpadnięcie w oko” czasem wybitnie upośledza naszą zdolność widzenia i trzeźwej oceny sytuacji. Zdroworozsądkowe myślenie rozpływa się pod ciepłem spojrzenia tego „jedynego”, więc mało która dostrzega skazy w osobowości czy zachowaniu wybranka. A nawet jeśli w oddali mignie ostrzegawczo czerwona lampka, profilaktycznie ignorujemy jej jaskrawe światło. Przecież chcieć to móc, nad związkiem można popracować.

Negatywy w relacji nie ujawniają się od razu. Jednak niedociągnięcia i braki stają się oczywiste, gdy twój partner notorycznie kłamie, zdradza, jest nadmiernie krytyczny wobec ciebie i przejawia samouwielbienie. A co najgorsze może być uzależniony od substancji psychoaktywnych lub przejawia zaburzenia psychiczne. Możesz zostać w związku i brać wszystko na siebie. Możesz też uciec z niezdrowego układu i kolejnym razem nie powielać tych samych błędów.

Główne powody, dla których przyciągamy niewłaściwych facetów

Jeśli notorycznie przyciągasz do siebie złych, niedojrzałych mężczyzn, którzy nie nadają się do związku, należy poszukać przyczyny w sobie samych:

Wzorce z dzieciństwa

Gdy byłyśmy małymi dziewczynkami, z zachwytem spoglądałyśmy na naszych ojców. Byli dla większości z nas chodzącymi ideałami, których chciałybyśmy spotkać w dorosłym życiu. Wzorzec wyniesiony z domu przewija się wielokrotnie w naszych relacjach z partnerami, kierując nas uczuciami, a nie zdrowym rozsądkiem. Poszukujemy i oczekujemy podobnych cech, które znamy z dzieciństwa, a nawet jeśli akurat nie były one godne naśladowania, podświadomość i tak może popchnąć nas do tego, co znane. Jeśli ojciec był typem czarującego macho albo zupełnie uległym matce pantoflarzem, tych samych cech możemy szukać u innych mężczyzn, narażając się na rozczarowanie, gdy ideał matki okazuje się dla nas mało idealny.

Obawa przed odrzuceniem 

Kompleksy, niskie poczucie własnej wartości skłaniają nas do albo do wycofania się z relacji, albo wręcz przeciwnie — brania tego, co los przyniesie. Nawet jeśli przyniósł partnera, który ma wiele cech nie do końca odpowiadających naszym potrzebom. Kobiety wycofane łatwiej ulegają innym i poddają się bez sprawdzenia, kim naprawdę jest partner. Kierowanie się powiedzeniem „lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu”, każe zadowalać się minimum, w czasie gdy możemy sięgać po więcej, bardziej świadomie. I nie chodzi o przebieranie  facetach jak w produktach na półce, ale wybieranie tych partnerów, którzy rzeczywiście pasują do naszej osobowości i nie będą wymagali naginania zasad i zaciskania zębów, by po raz kolejny uczynić im przyjemność wbrew sobie.

Strach przed bliskością

Gdy pojawia się problem z okazywaniem i przyjmowaniem bliskości, kobieta może dla własnego komfortu psychicznego wybierać niedostępnych, chłodnych partnerów. Zachowanie dystansu nie pozwala budować związku opartego na głębokim uczuciu, ale umożliwia trwanie w chłodnym układzie, oddalając samotność. To jedynie namiastka związku, w której nadal nie można nauczyć się miłości, bliskości i zaufania.

Ucieczka przed samotnością

Kobiety czasem robią wszystko, by nadać życiu jakiś kolor. Bez punktu zahaczenia, swoich pasji, zamiłowań, które dałyby odskocznię, czepiamy się i wisimy na facetach. Wtapiamy się w mężczyzn, a oni chętnie wykorzystują naszą uległość, przejmowanie zachowań czy pasji. Podporządkowują nas sobie jeszcze mocniej, jednocześnie starając się zachować własną autonomię. Kobieta zaczyna żyć tylko facetem, a facet nadal ma własne życie.

Jeśli naprawdę masz dość pomyłek i wchodzenia w relacje z nieodpowiednimi partnerami, zacznij od analizy swojej osobowości, by zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Popracuj nad poczuciem własnej wartości i wbrew niemiłym doświadczeniom wyciągnij z nich dobre wnioski. Zapewne każdy z tych toksycznych związków czegoś ciebie nauczył, a na podstawie tego unikniesz w przyszłości popełniania tych samych błędów. Jeśli nie zdecydujesz się działać, zgadzasz się tym samym na niepełne życie i zamkniesz się na prawdziwą miłość.

źródło: www.huffingtonpost.comkobieta.wp.pl


Patronaty

TOP 10 na Oh!me – czyli wasze ulubione teksty z tego roku!

Redakcja
Redakcja
5 października 2016
Fot. iStock/Eva Katalin Kondoros

My dzisiaj mamy trochę taki dzień wspomnień. Bo niby rok, to mało, ale w tym czasie tyle się wydarzyło, tyle różnych historii usłyszałyśmy, z tyloma z was – naszymi czytelniczkami rozmawiałyśmy.

Specjalnie dla was postanowiłyśmy stworzyć TOP 10 najlepiej przez ten rok czytanych tekstów. Kto jeszcze nie czytał – zapraszamy, kto chciałby powspominać – zachęcamy do zajrzenia.

„Chyba wezmę cię na 7 piętro onkologii, żebyś zobaczyła jak dzieci żegnają się z matkami. Zrozumiesz, co to są prawdziwe problemy”. Ania Szubert – życie po raku

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

 

Mam przerzuty na trzustkę… Wiesz, piszę listy do Boga i proszę, by odpisał. Od siedmiu lat wspinam się i upadam, czasem bardzo nisko

Katarzyna Kowalczyk/Facebook

Katarzyna Kowalczyk/Facebook

Ty, który jesteś mężem, partnerem, ojcem, wyobraź sobie, że kobieta, którą kochasz nie ma wyboru… Apel do wszystkich facetów!

Fot. iStock / Alina Solovyova-Vincent

Fot. iStock / Alina Solovyova-Vincent

„Przestańcie jęczeć, idźcie na oddział onkologii dziecięcej”. Pięć lekcji z życia matki chorującego dziecka

Fot. Bartosz Mikołajczyk

Fot. Bartosz Mikołajczyk

Miałeś rację mówiąc „Będziesz żałować”. Żałuję. List do byłego męża

Poszłam. Żeby nie było, że dam sobie wmówić opinię innych. Obejrzałam „Smoleńsk” i…

recenzja filmu Smoleńsk

Fot. Screen z YouTube Trailer filmu “Smoleńsk”

„Jak utrzymać związek? O, nie starać się zanadto. To raczej mężczyzna powinien się zastanawiać, jak zatrzymać kobietę”. Maria Czubaszek o tym, jak żyć po swojemu we dwoje

„Hej, mam na imię Maks, mam 11 miesięcy. Uratuj mi życie, proszę”

Maks Świerkowski

Fot. Archiwum prywatne

Odchodziłam długo. Dwa lata odkładane na „może jednak coś się zmieni”. Dzisiaj wiele zrobiłabym inaczej, by się nie zadręczać

Fot. Unsplash / Ravi Roshan / CC0 Public Domain

Fot. Unsplash / Ravi Roshan / CC0 Public Domain

Dzień dobry, nazywam się depresja. Przycupnę sobie tu na fotelu. Dziękuję, nie chcę kawy ani herbaty

Dzień dobry, nazywam się depresja. Przycupnę sobie tu na fotelu. Dziękuję, nie chcę kawy ani herbaty

Fot. iStock / Alexandra Thompson


Zobacz także

Znamy laureatów konkursu Najpiękniejsze SPA 2016

Bo dzieci są najważniejsze – startuje projekt ŚWIAT DZIECKA

„Córka” – intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL’em, a współczesnością