Go to content

Gwiazdy, które zdecydowały się na późne macierzyństwo

Wszyscy mówią teraz o 51-letniej Naomi Campbell, która za pośrednictwem swojego Instagrama podzieliła się ze światem informacją o tym, że właśnie została mamą. Nie wiadomo jednak, czy supermodelka urodziła, czy skorzystała z usług surogatki, czy może adoptowała malutką dziewczynkę. Jakkolwiek by nie było, została mamą i przed nią zupełnie nowe wyzwania. Naomi nie jest jednak pierwszą ani zapewne ostatnią gwiazdą, która zdecydowała się na późne macierzyństwo. Nie obruszajmy się na słowo „późne”, jako geriatryczne medycyna uznaje ciąże już po 35. roku życia.

Na pewno pamiętacie Barbarę Sienkiewicz, która w 2014 r. została okrzyknięta najstarszą matką w Polsce. W wieku 59 lat urodziła wtedy bliźnięta. Przez kraj przetoczyła się wtedy burzliwa dyskusja, a na świeżo upieczoną mamę spłynęła fala hejtu. Pytana, dlaczego tak późno podjęła decyzję o urodzeniu dzieci, odpowiadała, że wcześniej nie czuła się na to gotowa – ani psychicznie, ani fizycznie. Dopiero po „50” poczuła, że podoła temu zadaniu.

Oto gwiazdy, które podobnie jak Naomi Campbell i Barbara Sienkiewicz zostały mamami w „późnym” wieku.

1/9 Weronika Marczuk

Weronika Marczuk długo starała się o dziecko. Gdy wreszcie się udało, miała 49 lat. Na swoim Instagramie napisała wtedy:

Aneczko, patrzę na Ciebie i jestem już pewna: te ok. 17 500 dni mojego życia „przed” były tylko przygotowaniem do takiego Daru, jakim jesteś. Cudowne uczucie!

2/9 Monica Bellucci

Aktorka ma dwie córeczki. Pierwszą urodziła w 2004 r, a drugą po latach starań w 2010, kiedy aktorka miała 45 lat.

3/9 Małgorzata Kożuchowska

Gdy na świat przyszedł Janek, aktorka miała 43 lata.

W jednym z wywiadów przyznała, że o mały włos nie przegapiła szansy na zostanie mamą. – Są kobiety, którym macierzyństwo przychodzi łatwo, organicznie. Ja nie miałam takiego szczęścia. Poza tym już moja ciąża była trudna. Byłam na lekach, spuchnięta, przytyłam. Przez ponad rok nie mogłam do siebie dojść. Zawsze byłam raczej szczupła, a tu nic nie mogłam zrobić. Małgosi matce to nie przeszkadzało. Małgosi aktorce – już tak – mówiła.

4/9 Susan Sarandon

Chorująca na endometriozę gwiazda żyła z lekarską diagnozą, która mówiła, że będzie jej bardzo trudno zajść w ciążę, a wręcz może to być niemożliwe. Jakież musiało być jej zdziwienie, kiedy w wieku 46 lat zaszła w ciążę i urodziła syna.

 

5/9 Kinga Korta

Słynna „żona Hollywood” mamą została w wieku 50 lat.

– Długo nie mogłam zajść w ciążę. Konsultowaliśmy się z lekarzami w Polsce i Stanach. Paradoksalnie zawsze byłam zdrowa, wszystkie badania wychodziły perfekcyjnie. Mąż tak samo. Przez ostatnie dwa, trzy lata żyłam w strachu. Bałam się, co będzie, jak nam nie wyjdzie. Pamiętam, jak zapytałam męża, co się stanie, jeśli nie będę w stanie dać mu dziecka. Spodziewałam się odpowiedzi, że się rozstaniemy albo znajdzie sobie inną… Odpowiedział z przekonaniem: „Adoptujemy” – mówiła w wywiadzie z dwutygodnikiem „Viva!”

6/9 Janet Jackson

Jako 50-latka pierwszy raz mamą została Janet Jackson. W oficjalnym oświadczeniu podano  wtedy, że poród odbył się bez komplikacji, mama i dziecko czuli się dobrze. Dziś syn Janet to już 4-latek.

7/9 Katarzyna Warnke

Długo udało się utrzymać tę ciążę w tajemnicy. Wszystko zmieniło się w dniu pokazu mody marki MMC, na którym Katarzyna Warnke wystąpiła w szlafroku, który odkrywał spory już ciążowy brzuszek. Pierwsze dziecko aktorki przyszło na świat, gdy ta miała 43 lata.

8/9 Diane Keaton

Decyzję o zostaniu mamą gwiazda odkładała latami. W wieku 50 lat zdecydowała się na adopcję dziewczynki. Pięć lat później do rodziny dołączyło kolejne adoptowane dziecko – tym razem chłopiec.

Macierzyństwo nauczyło mnie olbrzymiej pokory. I dystansu do własnych potrzeb. Wcześniej byłam straszną egoistką – przyznała w jednym z wywiadów 75-letnia dziś aktorka.

9/9 Halle Berry

Aktorka w 47 lat, jak sama mówi – niespodziewanie, zaszła ponownie w ciążę.  Wydawało jej się, że w tym wieku to niemożliwe.