Listy do redakcji

Z dedykacją dla wszystkich Bab 🌻, aby odnalazły swoje JESTEM 💙 Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
2 kwietnia 2020
Fot. iStock
 

Z dedykacją dla wszystkich Bab z okazji Dnia Kobiet🌻, aby odnalazły swoje JESTEM💙

Życie to zobowiązania.
❗Zobowiązania zawodowe.
❗Zobowiązania rodzinne.
❗Zobowiązania społeczne.
Kim jestem? 🤔
💚Jestem córką,
❤Jestem matką,
💛Jestem siostrą,
💜Jestem marketingowcem,
💙Jestem hotelarzem
Funkcjonuję w tych rolach, zapominając, że po prostu JESTEM.

A kim? 🤔
Sobą i Indywidualnością. 👩

🌻Lubię przeklinać, ale moje role rzadko na to pozwalają… Bo nie wypada Pani Dyrektor Hotelu rzucić „mięsem”. Rozumiem to i wyrażam się wtedy czystą polszczyzną. 😊 Ale za to w roli przyjaciółki pozwalam sobie. …bo mogę
Mówię, co myślę – tą część siebie realizuje w wielu rolach. Nie wszystkim to odpowiada, ale wyznaję zasadę (jak mawiała jedna z irlandzkich deputowanych), że „skoro nie można mówić tego co się myśli to po co myśleć!”
Pracowałam z właścicielami, prezesami, dyrektorami, a także całym personelem obiektów hotelowych i wiesz co jest najciekawsze? Kto „najciężej” reaguje na prawdę i szczerość? Ci najwyżej 😉 Uwielbiam ich miny zaskoczenia połączonego ze zdziwieniem, że ktoś wyraża się w sposób bezpośredni, nie owijając w bawełnę.

🌻Niewielu ufam – na moje zaufanie trzeba zapracować i to niezależnie od roli w jakiej występuję. No może fory ma moja rodzina, a zwłaszcza dzieci, którym bezgraniczne zaufanie do mnie odwzajemniam tym samym. W pracy hotelarza, aby komuś zaufać zawodowo, potrzebuję sporo czasu i różnych sytuacji, które obnażają osobowość i pokazują emocje i zachowania w różnych sytuacjach. Wtedy mam pewność z kim mam do czynienia.

🌻Niewielu pozwalam się znać – tak to poprawne sformułowanie. Większość z Was zna mnie z roli jaką przy danej osobie pełnię. Wiesz jakim jestem marketingowcem, hotelarzem czy siostrą. Niewielu wie kim po prostu 💚JESTEM💚. Bardzo niewielu, bo zliczę ich na palcach jednej ręki.

🌻Lubię manipulować. Często wykorzystuję manipulację do osiągania celów. Rozmowy, negocjacje potrafię poprowadzić tak, aby dostać to czego chcę. Manipulacja nie jest zła, jeśli nie stosuje się jej by kogoś skrzywdzić. Każdy z nas manipuluje na co dzień, nie każdy świadomie. Manipulujemy swoimi dziećmi obiecując im nagrodę za wykonanie jakiego zadania. Manipulujemy współpracownikami grając na ich np. współczuciu, aby zrobili to o co prosimy. Manipulujemy podwładnymi. Manipulujemy przełożonymi.

🌻Nie lubię nijakości. Jak coś ma być byle było, to po co? Po co robić reklamę, tylko po to żeby była, bo szef kazał, bo musimy coś zrobić, bo mamy już wykupioną stronę w gazecie. Jeśli jej nie zapamiętasz to jej nie ma. Szkoda wysiłku. Szkoda pracy. Szkoda czasu. To samo dotyczy się ludzi. Jak jesteś nijaki to Cię nie pamiętam. Prędzej Cię zapamiętam jak mnie „wqr …”, albo wywołasz inną emocję wartą chwili uwagi na to co robisz.

🌻Śmieszą mnie głupie żarty. Ot, tak.

🌻Jak Cię nie lubię to wiesz to. Jak Cię lubię to też to odczujesz. Radość sprawiają mi ludzie, dlatego od zawsze związana jest z hotelarstwem, gdzie spotykam ich na co dzień. Wielu. Każdy jest inny. Każdy mnie czegoś uczy, inspiruje, sprawia radość lub przyprawia o ból głowy.
To moje życie i wszystkim Wam dziękuję, że jesteście.❤

Edyta Wawrzyniak

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Jestem kobietą! Jestem ogromnie za to wdzięczna. Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
2 kwietnia 2020
Fot. iStock
 

Mam 19 lat. Jestem siostrą i córką. Mam stosunkowo niewiele lat, jednak śmiało mogę powiedzieć, że cieszę się z bycia kobietą. Dla większości słowo „kobiecość” opiera się wyłącznie na seksapilu, kuszeniu mężczyzny czy noszeniu szpilek. Jednak dla mnie kobiecość jest zbiorem każdej cechy płci pięknej. Bo przecież każda z nas jest inna co nie oznacza, że jedna z nas jest kobieca, a druga nie. Różnimy się wyglądem i charakterem.  Dlatego nie możemy dokładnie zdefiniować znaczenia tego wyrazu i przyporządkować mu tylko wybrane cechy. Słowo „kobiecość” nie może ograniczyć się do wyimaginowanego obrazu kobiety. Noszenie trampek zamiast butów na wysokim obcasie, koszuli i spodni zamiast sukienki podkreślającej nasze atuty nie sprawia, że przestajemy być kobiece! Nawet nałóg nie odbiera nam naszej atrakcyjności. Przykładem jest Beata Tyszkiewicz, która sama mówi: „Prawdziwa dama pije, pali i przeklina. I naturalnie ogląda się za mężczyznami.” Bycie nieśmiałą i skromną dziewczyną również nie odbiera nam naszego piękna! A wręcz przeciwnie. Nie ma nic wspanialszego, jeśli jesteśmy sobą pod warunkiem, że jest się świadomym swoich zalet i wad.

W dzisiejszym świecie zawsze znajdzie się ktoś kto będzie negował nasze postępowanie, ktoś kto będzie chciał zrobić z nas idealną wersję, abyśmy spełniali czyjeś potrzeby, zachcianki i oczekiwania, zapominając tym samym o naszym dobru. Być może pojawi się także ktoś, kto będzie nas ograniczał lub zazdrościł naszej determinacji. Nikt nie jest idealny, ale nikt nie powinien nam mówić jak mamy żyć, jak mamy wyglądać i ubierać się. Żaden facet nie powinien stawać nam na przeszkodzie, kiedy dążymy do stworzenia doskonałej wersji siebie (naszego szczęścia). Pamiętajmy, że robimy to wyłącznie dla siebie. A my, kobiety, powinnyśmy trzymać się razem, być asertywne i świadome tego co robimy. Każdy popełnia błędy, czasem poddaje się, przeżywa gorszy okres. Sytuacje życiowe z przeszłości pozostawiają po sobie ślad, jednak ten ślad jest świadectwem walki.

Mam 19 lat. Jestem kobietą. Za mną cztery operacje. Kiedy moja mama mnie urodziła, po jakimś czasie została poinformowana, że nie będę chodzić. Po wielu miesiącach w szpitalu, jakimś cudem zaczęłam ruszać nogami. Pojawiły się potem komplikacje z tym związane, ale wszystko było już na dobrej drodze. Zawsze kiedy opowiada mi co przeżyła, w jakim była szoku, jak płakała i modliła się o mnie, czułam do niej ogromny szacunek i wdzięczność. Miałam szczęście, które nie zawsze potrafiłam docenić. W wieku dojrzewanie miałam przeróżne kompleksy. Głównie dotyczyły one mojego wyglądu (blizny na nogach, czułam że jestem gruba i brzydka) Każde słowo, które czasem żartobliwie, czasem złośliwie wypowiedziane na mój temat, bardzo mnie bolało. Jednak praca nad sobą pozwoliła mi to przezwyciężyć. Oczywiście nadal widzę pewne mankamenty, dlatego ćwiczę i staram się myśleć pozytywnie. To przynosi naprawdę ogromne efekty. Ćwiczenia są dla mnie chwilą relaksu, to czas tylko dla mnie, wiem po co to robię. Bieganie oraz spacery z moimi psami dają mi poczucie wolności, to moment na moje refleksje i podsumowanie efektów mojej pracy, które nie działają wyłącznie na moje ciało, ale także umysł. Kiedy spojrzę na przebytą przeze mnie drogę widzę ogromny progres. Powoli zaprzyjaźniam się z moimi kompleksami, a same blizny nie są już dla mnie obciachem!

Jestem kobietą! Jestem ogromnie za to wdzięczna. Kocham siebie! Kocham moich bliskich, przyjaciół i znajomych!
Jestem kobietą! Dam radę ze wszystkim!
Jestem kobietą! Byłam, jestem i zawsze będę piękna. Nie potrzebuję słyszeć tych słów od innych, ja sama to wiem, a to jest najważniejsze.
Każda kobieta jest piękna, a będzie ona przeszczęśliwa jeśli to w końcu zauważy i w siebie uwierzy. Punktem kulminacyjnym naszego życia jest pokochanie siebie, a wszystko inne wtedy jest kilkucentymetrową poprzeczką. Pokochanie siebie nie jest samolubne. To wstęp do pokochania innych ludzi, a przede wszystkim życia. Pozytywna energia, wiara i upór to ważne elementy w dążeniu do celu. Pamiętaj, że potrzeba także czasu. Nie da się osiągnąć sukcesu w 3 sekundy. Pracować nad sobą trzeba latami.
Jestem kobietą! Jestem z tego dumna!

Natalia 🦋

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Boję się myśleć, co czują kobiety wychodzące z domów, które nie mówią do nich: możesz wszystko. Mówią: jesteś głupsza… Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
2 kwietnia 2020
Fot. iStock

W  zeszłym roku skończyłam 40 lat. I było, i jest, mi z tym dobrze. Choć pewnie nie powinno, bo pozbyłam się już miliona złudzeń i świat stał się dla mnie zdecydowanie bardziej jasny. Choć pewnie poprawniej byłoby napisać „ciemny”.
Z wielu różnych powodów były to dla mnie dobre urodziny, na pewno lepsze niż 20-te i niż 30-te. Przede wszystkim dlatego, że zrozumiałam kim jestem i czego chcę. Poczułam, gdzieś między tą trójką i czwórką w dziesiątkach, że ja już wiem. Wiem, że jestem w dobrym miejscu, z tym mężczyzną, że już nie muszę szukać. Że to jest właśnie to.

Skończył się czas miliona niefajnych wątpliwości, choć nie oznacza to, że ich nie ma.  Ale nawet jeśli myślę, to nie oznacza to już chaotycznego szukania i rozchwiania. Raczej merytoryczną decyzję, wynikającą z refleksji, świadomości i poczucia własnej wartości.

Długo nad tym pracowałam. Nie, że dom mi nie dał bazy. Dał, i to mocną jak cholera. Aż boję się myśleć, co czują kobiety wychodzące z domów, które nie mówią do nich: możesz wszystko. Mówią: jesteś głupsza. Albo: on jest chłopakiem, jemu wolno, tobie nie… Z domów…
Z domów zupełnie innych od mojego, w którym płeć nie miała i nie ma żadnego znaczenia, bo siła była i jest we Mnie, po prostu.

To właśnie po trzydziestce nauczyłam się mówić, że jestem feministką. Dążącą do równości. i zrozumiałam, czym jest ta mityczna równość: płac, języka, traktowania. Nie rozumiem kobiet, które mówią „nie jestem feministką, ale…”, bo to „ale” własnie je feministkami robi. Doceniam ich kroki, one są na tej drodze, którą mi było dane przejść trochę wcześniej.
Nauczyłam się nie być miłą. Nauczyłam się być asertywną. I ciągle nad tym pracuję.

Nauczyłam się też unikać instytucji, które z założenia są opresyjne wobec kobiet. Kościoła – do którego nie zapisałam już mojej córki, władz – które poniżają mój intelekt, wiedzę i byt – na każdym kroku. Unikam patrzących na mnie z góry mężczyzn. Unikać, czyli nie wchodzić do nich. Ale nie być wobec nich bierność. Tak, to też jest nowe. Bycie kobietą nie jest tożsame z biernoscią!
Walczę z tymi, którym wydaje się, że mogą. Nie mogą, ale oni nie spodziewają się dyskusji i reakcji. Trudno. Ich problem.

Mam świadomość własnego ciała. Prawa do przyjemności i do nieposiadania dzieci, jeśli ich nie chcę. Mam prawo żądać edukacji seksualnej dla córki  i mówić jej, że tęcza jest piękna, miłość nie wyklucza, a najważniejsza jest wola konkretnego człowieka. Ma osiem lat .W jej klasie – z tego, co widzę – wśród rodziców to nie jest oczywiste. Tak, tam  też mówię.

Ale się boję. Cholernie. Tych wszystkich, którzy chcą mi zabrać moją kobiecą wolność. Zakazami. Nakazami. Dulską moralnością. Swoimi kompleksami, swoim strachem, swoją niewiedzą, swoją religią. Jestem historyczką. Wiem, do czego mogą prowadzić konkretne słowa i zasady. Widzę pewne prawidłowości, których wolałabym nie widzieć i przed którymi chciałabym obronić moją córkę. Znam literackie utopie, które mogą stać się rzeczywistością…

I ciągle wierzę, że jest nas więcej, że pewnym planom powiemy „no pasaran”. I że świat któregoś dnia – oby nie za późno – zrozumie, że Joanna Jaśkowiak, krzycząc (pewnego czarnego dnia) na Placu Wolności w Poznaniu, że „jesteśmy wkurwione” po prostu diagnozowała konkretną sytuację. Jesteśmy. Ja jestem.
Wiem, gdzie zaczyna się moja wolność.

I nie zamierzam jej oddawać.

e.

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

Akcja #BeMumSelf

Zawsze była sama, a nagradzana tylko za sukcesy, których osiągnięcie kosztowało wiele… Akcja #BeMumSelf

Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki

„[…]Chciałabym podziękować Ci mamo…”. Wiersz dla mamy. Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

„Tak wiele razy odchodziłeś tato, że dziś trudno mi uwierzyć, że tym razem odchodzisz już na zawsze”