Listy do redakcji

„Obiecałeś się mną opiekować i mówiłeś, że nigdy mnie nie skrzywdzisz”. 💗 Akcja „List do męża”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
5 grudnia 2016
Nie boli, nie złości, jest prosta. Dojrzała miłość. Czy trzeba czekać z nią do czterdziestki?
Fot. iStock / Josh Nix
 

Mój Kochany T.

Nie wiem od czego zacząć, może od początku. Od tego jak bardzo się w Tobie zakochałam. Zabierałeś koc, jechaliśmy nad wodę i rozmawialiśmy całą noc. Kazałeś patrzeć mi w niebo, pokazywałeś gwiazdy, które spadały i mówiłeś, że mam pomyśleć sobie życzenie, a na pewno się spełni. Nigdy nie wierzyłam w takie bajki, ale przy Tobie chciałam wierzyć i po cichutku w myślach mówiłam swoje marzenia. Zabierałeś mnie w różne ciekawe miejsca, a ja odkrywałam ich magię, na którą wcześniej nie zwróciłabym uwagi. Mówiłeś, że jestem wyjątkową księżniczką i kochałeś mój dystans do siebie.

Kiedy zaproponowałeś mi wspólne zamieszkanie, przepłakałam całą noc, trochę ze strachu, ale i trochę ze szczęścia. Bałam się, bardzo się bałam, że to za szybko, że do obcego mi miejsca, że się nie zaaklimatyzuję. Obiecałeś się mną opiekować i mówiłeś, że nigdy mnie nie skrzywdzisz, mówiłeś, że serce by Ci pękło, gdybyś skrzywdził księżniczkę o tak dobrym serduszku. Opowiadałeś o tym, że świetnie się dogadujemy, widziałeś, że stworzymy kochającą się i szczęśliwą rodzinę.

I przyszło życie. Wspólne mieszkanie, pranie, sprzątanie, gotowanie, rachunki i problemy. Nagle okazało się jak dużo o sobie nie wiemy. Nagle Twój spokojny i łagodny charakter, który zawsze mi imponował okazał się złudny. Miłość i szacunek jak z amerykańskiego romantycznego filmu, pękła. Zobaczyłam Twoje prawdziwe „ja”, a Ty mnie poznałeś i też pewnie się w niektórych kwestiach zawiodłeś.

Kiedy pierwszy raz krzyczałeś, wyzywałeś i trzaskałeś drzwiami, widziałam w Twoich oczach nie mojego T. tylko złego człowieka, nie wierzyłam, sądziłam, że to jakiś żart. Prosiłam, żebyśmy rozmawiali, wyjaśniali, bo kłótnie są zawsze i w każdym związku, ale trzeba próbować walczyć, jeśli nam zależy. Nasze rozmowy kończyły się ogromną aferą, w której zawsze to ja byłam winna. Bolało, kiedy krzyczałeś, że jeśli mi się nie podoba to proszę bardzo droga wolna. Nie czułam wtedy, że ci zależy.

Ale kochałam Cię, mimo wszystko i wybaczałam, i tłumaczyłam sobie, że może tak to właśnie ma wyglądać. To inny rodzaj miłości. To nie taka z motylkami w brzuchu tylko taka dojrzała miłość, w której potrzebujesz zrozumienia, akceptacji i prób walki OBOJGA aby było lepiej.

Kiedy pakowałam swoje rzeczy, a Ty krzyczałeś: „Zastanów się, co robisz dziewczynko” , miałam nadzieję, że spróbujesz mnie zatrzymać. Usiądziemy i porozmawiamy, bez obwiniania się i pokażemy jak nam na sobie zależy. Może rzeczywiście za dużo tych wzruszających filmów i wyobraźni, w której mężczyzna nie pozwala swojej ukochanej wyjść.

Dzisiaj siedzę w pokoju brata, patrzę przez okno w niebo i nie ma gwiazd. Ani jednej, Kochanie. Jakby się zmówiły i na złość, nie chcą spełnić jednego małego marzenia. A ja Cię kocham i nie wiem dlaczego…

Twoja M.


 

AKCJA „LIST DO MĘŻA”

ZADANIE KONKURSOWE: Napisz list do swojego męża partnera o tym, jak bardzo go kochasz i wyślij na adres [email protected] dołaczając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

NAGRODY:

5 autorów najpiękniejszych listów nagrodzimy świątecznymi zestawami kosmetyków „Dla niego” i „Dla niej” marki Eveline.

5 x zestaw „Dla niej” składający się z:

SKIN ACTION BOOSTER Serum – koncentrat 12% bioaktywna witamina C

P_piel_sab_serum

SKIN ACTION BOOSTER – Lekki hydro-krem intensywnie nawilżający 30+

P_piel_sab_krem 30

Oils of Nature – LUKSUSOWY SUCHY OLEJEK + SERUM ODMŁADZAJĄCE DO TWARZY I CIAŁA

P_piel_OILS-OF-NATURE_suchy-olejek_serum_odmladzajace

 5x zestaw „Dla niego” składający się z:

MEN X-TREME  – MULTIFUNKCYJNY KREM EKSTRAMALNIE NAWILŻAJĄCY

P_piel_mxt_krem nawilzajacy_200 ml

MEN X-TREME – NAWILŻAJĄCY ŻEL PO GOLENIU

P_piel_mxt_zel po goleniu

MEN X-TREME – ŻEL POD OCZY ROLL-ON

P_piel_mxt_roll-on

Konkurs potrwa od 23.11.2016 do 07.12.2016 roku, a wyniki ogłosimy do 17. 12. 2016 roku.

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.

 


Listy do redakcji

„Mikołaju potrząśnij mną i daj mi ODWAGĘ”. 🎅Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
5 grudnia 2016
Fot. iStock
 

Mam 31 lat skończone, a czasem zachowuję się jak taka mała bezbronna dziewczynka. Ciągle jestem w obrębie „chciałabym”. I tak mnie to wkurza, że nie umiem wziąć się w graść i podjąć męskiej decyzji, tak jak na kobietę w tym wieku przystało.

Jeżdzę te 23 km do pracy za 800 zł. Tak właśnie za tyle. Jestem po studiach i tak marnie się cenię. Godzę się od kilku dobrych lat na marne zarobki i życie też na marnej stopie. Dobrze, że chociaz mąż zarabia. Gdzieś juz sie we mnie wszystko zbiera, kumuluje. I czy muszę doprowadzić się do wrzenia, żeby wreszcie coś zmienic  w swoim życiu?

Mikołaju potrząśnij mna i daj mi ODWAGĘ,  coś czego mi tak bardzo brakuje. Dalej sobie poradzę. Tak trudno jest mi zrobić pierwszy krok w wielu kwestiach w moim życiu. Wiem, że jak dalej posiedzę w tej robocie to zwariuję. Bo stoję  w miejscu, nie rozwijam sie i wiele rzeczy pozostaje w sferze marzeń. Pora sie obudzic Mikołaju.

Chyba tym wszystkim jestem tak naprawde zmęczona ostatnio. Muszę skończyć z tym: chciałabym, a boję się. Bo co to da, nic to nie zmieni w moim życiu. Własśie z okazji Mikołajek, Świąt zbliżających się i tak na Nowy Rok PRAGNĘ podarować sobie odwagę  w podejmowaniu decyzji, wyzbyć się nieporadności i żyć wreszcie tak jak od dawna chce. Bo wiem , że wiele zależy ode mnie…


🎄”A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI 🎄

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Listy do redakcji

Jak zrujnować sobie życie i nawet tego nie zauważyć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 grudnia 2016
Jak zrujnować sobie życie i nawet tego nie zauważyć
Fot. iStock/allyanora

Życie nie jest jedną, prostą, uporządkowaną linią. Życie nie jest kalendarzem, zbiorem kolejnych „etapów do zaliczenia”. Nie ma jednego, uniwersalnego momentu dla każdego z nas, w którym „coś powinniśmy”. Jeśli masz trzydzieści lat i nie założyłeś do tej pory rodziny, bo nie znalazłeś nikogo z kim zapragnąłbyś ją stworzyć – to jest w porządku. Jeśli nie pniesz się po szczeblach kariery tak szybko jak twój dobry kolega ze szkoły, ale jesteś szczęśliwy, jest ci z tym dobrze – to jest w porządku. Masz prawo szukać, znajdować, dowiadywać się, co cię inspiruje, czego naprawdę pragniesz. Masz prawo żyć wolniejszym tempem niż inni, jeśli czujesz, że tego potrzebujesz, aby osiągnąć poczucie osobistego spełnienia.

Nie ma jednej listy, z której odhaczamy po kolei te same punkty w tej samej kolejności. Ale, jeśli presja środowiska sprawi, że zaczniesz tak właśnie żyć, zrujnujesz sobie życie.

Zrujnujesz swoje życie, wybierając niewłaściwą osobę na swojego partnera

Co się z nami stało, że wchodzimy tak szybko w tak bardzo powierzchowne relacje, nazywając je miłością? Miłość „z wygody”, miłość, która rozkwita z konieczności bycia, życia, spania obok „kogoś”, miłość, która zaspokaja naszą potrzebę uwagi, a nie wynika z namiętności, ze szczerych, niehamowanych i niekontrolowanych emocji,  to uczucie, które szybko się wypali. I będziesz znowu szukać. Być może zdradzać, ranić tę drugą, wydawało się bliską osobę. Trzeba dążyć do takiej miłości, takich relacji z ukochanym, która motywuje nas byśmy stawali się lepszymi ludźmi. Trzeba szukać prawdziwego związku, opartego na wzajemnej fascynacji, szacunku i przekonaniu, że razem tworzycie coś wyjątkowego.

Nie wchodź w związek ze strachu przed samotnością. Samotność nie jest czymś negatywnym, jest kluczowa w rozwijaniu samoświadomości. Sprawia, że wiesz o sobie coraz więcej. Czekaj na dobrą, prawdziwą miłość.

Zrujnujesz swoje życie, pozwalając swojej przeszłości przejąć nad nim kontrolę

Są takie chwile, które pozostaną z tobą długo, często uniemożliwiając podjęcie nawet jednego kroku do przodu. Są słowa, które będą cię trzymać w miejscu i ranić, wracać do ciebie nieustannie. Nie możesz pozwolić na to, by cię już zawsze określały, to były po prostu momenty, to były po prostu słowa. Jeśli każde negatywne wydarzenie wpływa na sposób w jaki postrzegasz siebie samego, cały świat będziesz widzieć zawsze w negatywnych barwach. Przegapisz kolejne możliwości, dlatego, że nie wykorzystałeś jednej z nich pięć lat temu i twoja wiara we własne umiejętności stopniała.  Przegapisz uczucia, ponieważ ktoś kiedyś się zostawił i teraz myślisz, że nie jesteś wystarczająco dobry, by zasłużyć na szczerą, dobrą miłość.

Zrujnujesz swoje życie, jeśli nie przestaniesz porównywać się z innymi

Ilość „lajków” na Facebooku nie wpływa w żaden sposób na twoją wartość. Suma pieniędzy na koncie bankowym nie wpłynie na twoją zdolność do empatii, twoją inteligencję, ani nawet na twoje poczucie szczęścia, jeśli inne warunki nie są spełnione.  „Podwójny” stan posiadania nie oznacza podwójnego szczęścia. Śledząc bezustannie to, co podoba się innymi, starając się takimi jak oni, niszczymy nasze życie i siebie samych, zacieramy swoją autentyczność. Tworzymy w sobie potrzebę, by czuć się ważni. Zdarza się, że osiągamy to raniąc i poniżając innych.

Zrujnujemy swoje życie starając się nie angażować emocjonalnie

Boimy się powiedzieć „zbyt wiele”, poczuć „zbyt głęboko”, wyznać innym ludziom, jak wiele dla nas znaczą. Troska nie jest równoznaczna z szaleństwem, czy dziwactwem, a tak właśnie dziś, w tym bezwzględnym świecie, jest odbierana. Mówiąc komuś, jak jest dla ciebie ważny, odsłaniasz przed nim swoje emocje, swoje serce, to jest oczywiste. Ale nie możesz się tego wstydzić. Jest coś niesamowicie pięknego w tych chwilach, kiedy pozwalamy sobie na szczerość, uczciwość wobec tych, których kochamy. Mów, że kochasz. Otwórz się, odwagą jest wyznawać miłość, a nie chować ją głęboko, tylko dla siebie.

Zrujnujesz swoje życie, jedynie „tolerując” je

Pod koniec dnia, powinieneś czuć, mieć przemyślenia, refleksje i planować to, co dalej. Żyj z pasją, żyj „po coś” a nie jedynie „z dnia na dzień”. Takie pełne, twórcze życie wpływa na nas najlepiej, motywuje do rozwoju, do działania, to osiągania swoich celów, realizowana marzeń. I chroni przed złymi związkami, przed niszczącymi relacjami. Szukaj w sobie potencjału, a nigdy nie poczujesz się gorszy, mniej wartościowy. Życie i praca, życie i miłość nie są od siebie niezależne. Są one nierozerwalnie związane, jako składowe naszej codzienności. Musimy starać się znaleźć najlepszą dla siebie pracę, musimy starać się znaleźć niezwykłą miłość. Tylko wtedy osiągniemy spełnienie.


Źródło: thoughtcatalog.com


Zobacz także

Trzymając się za rączki, podążyliśmy za wychowawczynią do sali

” Jesteście powodem do dumy, uśmiechu…”. Akcja „List do dziecka”

„Wspominałam każdy Twój dotyk, każde spojrzenie i każdy oddech próbując zrozumieć dlaczego Ty??”. Akcja „List do dziecka”