Lifestyle

Jak zmanipulować narcyza, czyli „załatw go” jego własną bronią

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 kwietnia 2018
1 z 1

Jak zmanipulować narcyza, czyli "załatw go" jego własną bronią

5. Karm go złudzeniami

Daj mu uwierzyć, że wygrywa. Narcyz ma agresywną osobowość i po prostu musi wygrywać, za wszelką cenę. Stwórz iluzję, niech myśli, że cię pokonał, gdy ty tymczasem uzyskasz to, czego chcesz.

6. Mów mu komplementy

To zaspokoi jego potrzebę uwagi i uwielbienia. Nawet jeśli jesteś w trakcie rozwodu, powiedz mu, że „był najlepszy w tym czy tamtym. Powiedz mu, że wygląda świetnie, że jest w czymś ekspertem, jest najmądrzejszy. Cokolwiek, co uśpi jego czujność.

7. Zgadzaj się z nimi, nawet jeśli nie zgadasz

A jeśli nie pozwala ci na to twoje sumienie, wypowiadaj się neutralnie.

Nie myśl kategoriami „nie, ja się nie zniżę do tego poziomu”. Masz do czynienia z osobą z olbrzymimi problemami osobowościowymi, nie ma się co zastanawiać nad tym, czy naprawdę tak myślisz, czy nie. Twoim celem jest jak naszybciej odejść i nie dać się już więcej skrzywdzić.


Na podstawie: yourlifelifter.com

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

8 oczywistych sygnałów, że masz do czynienia z hipokrytą. On jest ponad wszystko, dla niego to tylko słowa…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 kwietnia 2018
1 z 1

Hipokryci

6. Traktują cię z wyższością, lekceważą

Zawsze czujesz się przy nich jak małe dziecko, któremu mama daje reprymendę. Będą do ciebie mówić, jakbyś nic nie rozumiał i traktować cię, jakbyś był niestabilny emocjonalnie. Pośmieją się z twoich pomysłów. Powiedzą, że ci odjęło rozum, a kiedy okażesz przy nich swoje uczucia, że jesteś zbyt wrażliwy.

7. Kłamstwa i wymówki

Jeśli złapiesz hipokrytę na kłamstwie, zamiast się przyznać i przeprosić, będzie w nie brnął coraz dalej, wymyślając coraz to nowe wymówki. To rodzaj emocjonującej zabawy.

8. Pouczają, ale nigdy nie stosują swoich nauk

Bo to nic więcej, tylko słowa. Czarująca natura hipokryty sprawi, że z łatwością uwierzysz w jego dobre intencje i wysłuchasz rad. Nie spodziewaj się tylko, że dotrzyma obietnic, które ci złożył.

Kto najczęściej nabiera się na gierki hipokrytów

Ci, którzy przedkładają czyny nad słowa – skromni, pracowici ludzie, którzy nie przechwalają się swoimi osiągnięciami, ani dobrymi uczynkami.

Ci, którzy zawsze winią siebie za wszystkie niepowodzenia i są bardzo niepewni siebie. Nikogo nie krytykują i przestrzegają zasad.

Ci, którzy są z natury dobrzy, troskliwi i współczujący. Troszczą się bardziej o innych niż o siebie.


Na podstawie: thepowerofsilence.co

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Seks po 40-tce? Jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 1

Seks po 40-tce? Jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć

Fot. iStock/GeorgePeters

Poczęcie dziecka może być trudniejsze

Jeśli w tym wieku marzysz o dziecku, musisz wiedzieć, że zajście w ciąże może nie być takie proste. Twój organizm zbliża się do menopauzy, liczba jajeczek jest znacznie mniejsza, a gospodarka hormonalna szaleje, powodując spadek kluczowych do zajścia w ciążę hormonów. Żeby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów, pójdź po pomoc do ginekologa. Przydadzą się konkretne badania i leki, które pomogą ci zajść w ciążę.

Możesz częściej mieć orgazm

Wraz z wiekiem osiągnięcie orgazmu staje się łatwiejsze. A to dlatego, że lepiej znamy swoje ciało, mamy bogate doświadczenie seksualne i znaczniej mniej kompleksów. To wszystko powoduje, że potrafisz czerpać więcej radości z seksu i lepiej komunikujesz się ze swoim partnerem. Potrafisz głośno powiedzieć, czego pragniesz lub sama po to sięgasz. Cudowne, prawda?

Możesz potrzebować lubrykantu

Spadek poziomu hormonów, który występuje wraz z wiekiem powoduje, że pochwa staje się mniej nawilżona. Oznacza to, że możesz odczuwać ból i dyskomfort w trakcie seksu. To jednak nie powinno cię powstrzymać przed pielęgnowaniem życia intymnego. Wystarczy kupić lubrykant lub krem nawilżający. Efekt będzie taki sam… jak nie lepszy.

Faceci mogą dłużej

Wraz z wiekiem u panów rzadziej pojawia się problem z przedwczesnym wytryskiem. Mogą więc oni uprawiać seks znacznie dłużej, co przekłada się bezpośrednio na wasze życie erotyczne. Wydłużenie czasu trwania stosunku z pewnością wpłynie też pozytywnie na męskie ego, co będzie miało odzwierciedlenie w jego zaangażowaniu w łóżku.

Wasze relacje mogą się znacznie poprawić

Wiele dojrzałych par dopiero po 40-tce ma tak naprawdę czas, by dbać o swój związek. Teraz, gdy dzieci są samodzielne, można więcej czasu spędzać tylko we dwoje. To od was zależy, czy kolejne lata będą szczęśliwe, a wasz związek rozkwitnie na nowo. Tak czy siak – macie do tego teraz warunki. Pytanie, jak to wykorzystacie.

Na podstawie: Reader’s Digest

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Sprawdź, na jakim etapie swojego życia się znajdujesz [QUIZ]

Sprawdź na jakim etapie swojego życia się znajdujesz [QUIZ]

Projekt „Wyobraź Sobie”: artystów oraz twórców YouTube poniesie wyobraźnia!

warto mieć przyjaciół

Przyjaźń przereklamowana? 7 nieoczywistych powodów, dla których warto mieć przyjaciół