Lifestyle

Jak zmanipulować narcyza, czyli „załatw go” jego własną bronią

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 kwietnia 2018
Następny

Narcyz jest agresywny, ale bardzo przewidywalny i jeśli dobrze go poobserwujesz, z łatwością znajdziesz skuteczne strategie, które pozwolą ci obrócić jego działanie przeciwko niemu samemu i zminimalizować ich szkodę w stosunku do ciebie. Twoja decyzja o odejściu lub zmianie dotychczasowego (akceptującego) zachowania rozwścieczy go i będzie walczył na śmierć, by z tobą wygrać. To, czego obawia się najbardziej, to ujawnienie prawdy o tym, jaki jest naprawdę przez tych, którzy go najlepiej znają.  

Narcyz nie zawaha się wytoczyć najcięższych dział w walce o swoje dobre imię. Zachowaj spokój i skup się na tym, że już niebawem odzyskasz emocjonalną wolność.

Oto kilka porad, jak zmanipulować narcyza, czyli jak walczyć jego własną bronią

1. Działaj strategicznie, nie mścij się

Narcyzowie są wampirami energetycznymi i żywią się twoją negatywną energią. Dając się w to wciągnąć , ryzykujesz, że utkniesz w roli ofiary. Zemsta to wyraz poczucia bezsilności względem Narcyza i oddanie mu całej twojej energii, którą nadal będzie wykorzystywał przeciwko tobie i waszym dzieciom. Najlepszy rodzaj zemsty to osobiste i emocjonalne uzdrowienie twoje i twoich dzieci.

2. Wykorzystaj inteligencję emocjonalną

Odgrywaj przewidywalne narcystyczne reakcje i nastroje. Zamiast działać agresywnie, skup się na tworzeniu iluzji, że wygrana jest po jego stronie. Nie reaguj agresją na agresję. Jeśli się rozwodzicie i on chce zabrać ci większość waszych wspólnych rzeczy, powiedz, że się zgadzasz, że na nie zasłużył. Efekt cię zaskoczy.

3. Kontaktuj się z nimi tylko w te dni, kiedy sprawy idą po jego myśli

To wtedy jest najbardziej „elastyczny”. Pamiętaj, że w te gorsze, zawsze będzie wyżywał na tobie swój gniew, tak jak to robił w przeszłości. Twoim celem jest podjęcie działań, które przynoszą ci korzyści, nie powodując dalszych szkód i utrzymują cię na tej drodze do emocjonalnej wolności.

4. Unikaj walki, w tym osądu, za wszelką cenę

Narcyzi są przewidywalni, ale skomplikowani i nienawistni. Źle znoszą poczucie wstydu i krytykę i będą walczyć do śmierci, aby ich uniknąć. Nigdy nie pozwól, by zobaczyli jak  okazujesz emocje, które mogą interpretować jako brak równowagi emocjonalnej. Inaczej on natychmiast wykorzysta to przeciw tobie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

8 oczywistych sygnałów, że masz do czynienia z hipokrytą. On jest ponad wszystko, dla niego to tylko słowa…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 kwietnia 2018
Następny

Hipokryci to ludzie, którzy uwielbiają obwiniać innych i obarczać ich odpowiedzialnością, która nie powinna być wcale ich udziałem. Przy nich zaczniesz w siebie wątpić i będziesz bardzo uważać na każde wypowiedziane przez siebie słowo, na każdą decyzję i działanie. Będziesz się „pilnować”, po prostu. Hipokryta uniesie znacząco brew, dając ci do zrozumienia, że „tak się nie robi”, postara się, żebyś uwierzył, że on to jest „święty” i dziwi się tobie, że w ogóle możesz w dany sposób myśleć, mówić, czuć, zachowywać się. Nie daj się zwieść pozorom. Tacy ludzi mają więcej „za uszami” niż nam się wydaje ale nigdy się do tego nie przyznają.

Hipokryci kłamią, zdradzają, manipulują i kochają wytykać błędy innym. Sprawią, że będziesz przepraszał za coś, czego nie zrobiłeś.

1. Chcą, żebyś robił to, co mówią, ale sami tak nie postępują

Ich słowa nigdy nie idą w parze z ich postępowaniem. Piękne słowa, nic więcej. Standardy i zasady, których oczekują od innych, ich nie obowiązują. Ukarzą cię „cichymi dniami” i wyrzutami, jeśli spotkasz się z przyjaciółmi, a sami widują się ze swoimi „byłymi”, za twoimi plecami.

2. To zawsze jest „czyjaś” wina

Hipokryta nie jest winny kłamstwa. To ty jesteś winny tego, że go o nie oskarżasz. Jeśli złapiesz go na kłamstwie, wytknie ci każdy możliwy błąd, który popełniłeś w przeszłości i przestawi go tak, by jego kłamstwo wydało się przy nim nic nie znaczącym nieporozumieniem.

3. Nie przestrzegają zasad

Uważają, że one ich nie dotyczą. Hipokryta jest „ponad” zasadami, ponad wszystkim. Robi i mówi co chce, nie myśląc o konsekwencjach.

4. Każdemu, kto zwróci im uwagę, chcą dać nauczkę

Jeśli wypomnisz mu jego kłamstwa, nigdy ci tego nie zapomni. Ukaże cię – milczeniem, brakiem lojalności, obmawianiem za plecami z innymi osobami. Tego się nie robi – zapamiętaj.

5. Robią z siebie ofiarę

Usłyszysz historię o tym, jak zdradzał ich partner, jak nieszczęśliwe mieli dzieciństwo, jak niesprawiedliwie traktują ich różni ludzie. Jednak, gdybyś przyjrzał się tym historiom z bliska, okazałoby się, że prawda wygląda nieco inaczej…

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Seks po 40-tce? Jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. iStock/GeorgePeters
Następny

Kiedy mamy 18-20 lat i uświadamiamy sobie, że nasi 40-letni rodzice najprawdopodobniej uprawiają seks, mamy mdłości. Wydaje nam się, że w tym wieku już pewnych rzeczy robić nie wypada. Potem jakoś tak czas leci i nagle sami mamy 40-50 lat. Czy chcemy mieć udane życie erotyczne? Tak! Czy mamy fantazje? Tak! Jest tylko jedno „ale”. Ten seks po 40-tce będzie inny. Dobra wiadomość? Może być jeszcze lepszy niż w młodości. 

Jeśli chodzi o seks, wiek nie ma żadnego znaczenia. Nie daj sobie wmówić, że czegoś nie wypada ci robić. To, jak udane będzie twoje życie erotyczne zależy tylko od ciebie. Teraz, gdy jesteś już dojrzała, gdy masz za sobą mnóstwo doświadczeń oraz lepiej znasz siebie, swoje potrzeby i ciało, seks może być naprawdę nieziemski. Porzuć te rumieńce wstydu i zaszalej.

Ale żeby wszystko poszło zgodnie z planem, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Tak, kochana, nawet w tym wieku seks może cię czymś zaskoczyć.

Musicie się bardziej napracować

Zmiany hormonalne, których doświadczasz, będą powodować wahania libido. Może się okazać, że potrzebujesz intensywnej stymulacji (fizycznej, ale również psychicznej), żeby osiągnąć podniecenie. Nie chodzi o to, żebyś się teraz do seksu zmuszała. Mowa o pobudzeniu, gdy masz naprawdę szczere chęci. Czasem tak jest, że z jednej strony człowiek ma ochotę na zbliżenie, ale nie odczuwa jeszcze podniecenia. Może się to zmienić w trakcie gry wstępnej. Mimo wszystko warto, abyście w trakcie dnia pielęgnowali swoją bliskość i flirtowali.

Twoja fantazja może cię zaskoczyć

Nieprawdą jest, że seks po 40-tce jest nudny i nieciekawy. Nieprawdą też jest, że w długoletnich związkach wszystko odbywa się rutynowo. Bardzo często dojrzali i wieloletni partnerzy na nowo odkrywają swoje potrzeby i fantazje. Teraz, gdy macie już odchowane dzieci macie więcej czasu na zabawę i eksperymenty. Możesz być zdziwiona na jakie pomysły wpadniecie. Grunt, to się nie hamować.

Musisz zadbać o swoje serce…

…i w ogóle o swoje zdrowie. Układ krążenia ma ogromny wpływ na życie seksualne. Ważne jest również utrzymanie optymalnej wagi, zdrowia dieta i rezygnacja z nałogów. Gdy będziesz dobrze się czuć, twoja chęć na igraszki w łóżku wzrośnie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

„Pora na miłość”… Wśród urokliwych ulic Wrocławia coś burzy spokój czterech niezwykłych kobiet

Marysia Markiewicz: „Wszędzie najważniejsza jest naturalność!”

Primavera Jastrzębia Góra ZAPRASZA

Jechać na ferie i nie oszaleć…