Lifestyle Psychologia

Jak zerwać z telefonem, czyli kiedy nie możesz się oderwać od małego ekranu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 lutego 2018
1 z 1

Jak zerwać z telefonem, czyli kiedy nie możesz się oderwać od małego ekranu

Stwórz granice

To zdumiewające, jak często bierzesz telefon do ręki tylko po to, by „coś sprawdzić”, a następnie po 20 minutach orientujemy się, że straciliśmy mnóstwo czasu.  Pomyśl o  „małych przeszkodach”, które zmuszą cię do sięgania po telefon w wyniku świadomego wyboru.

Umieść gumową opaskę wokół telefonu lub naklejkę jako fizyczne przypomnienie, aby go odłożyć. Możesz też ustawić obraz ekranu blokady, który prosi o potwierdzenie, czy naprawdę chcesz kontynuować.

Zwróć uwagę na swoje ciało

Jaka jest twoja postawa? Jak oddychasz? Czy to, do czego używasz telefonu, sprawia, że ​​czujesz się dobrze? Czy naprawdę chcesz go teraz używać?

Rób przerwy

Zostaw telefon w domu, idąc na spacer. Podczas podróży pociągiem czy samochodem, zamiast sprawdzać pocztę wyglądaj przez okno. Na początku możesz być zaskoczony tym, jak trudno ci będzie nie sięgać po aparat. Z czasem nauczysz się na nowo cieszyć się tym, co wokół ciebie.

Zadaj sobie pytania egzystencjalne

Jeśli wszystko inne zawiedzie, weź pod uwagę, że kiedyś umrzesz… Jak myślisz, ile osób na łożu śmierci powie: „Żałuję, że nie spędziłem więcej czasu na Facebooku”?  To jest twoje życie. Ile czasu chcesz poświęcić swojemu telefonowi, a ile prawdziwym relacjom?…


Na podstawie: nytimes.com

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

Fioletowy szampon nie tylko dla blondynek. Brunetki także powinny po niego sięgać

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
Fot. iStock
 

Blondynki doskonale znają problemy, jakie czasem pojawiają się na ich czasem intensywnie rozjaśnionych pasmach. Wiele z nich wie, jak mało efektownie prezentują się nieładnie żółknące włosy. Na szczęście istnieje prosty sposób, czyli fioletowy szampon, który wyróżnia się na drogeryjnych półkach z innymi kosmetykami do pielęgnacji włosów. 

Tzw. fioletowy szampon doskonale niweluje żółty odcień pojawiający się na pasmach. Wynika to z faktu, że neutralizuje żółtą poświatę, która towarzyszy procesowi rozjaśniania. Przy okazji wydłuża też trwałość i intensywność farbowanego blondu, ochładza go przez co wygląda świeżo. A najważniejsze jest to, że chroni przed wysuszeniem oraz obciążaniem rozjaśnianych pasm, które szczególnie narażone są na uszkodzenia i kiepską kondycję. Chyba każda posiadaczka farbowanych włosów marzy o tym, by jej czupryna prezentowała się jak najlepiej, była zdrowa i błyszcząca.

Brunetki też mają problem z niechcianymi refleksami

Co ciekawe, z zalet fioletowego szamponu mogą skorzystać nie tylko blondynki, ale i brunetki, które jednak nie sięgają po to rozwiązanie zbyt często. A ten szampon doskonale sobie radzi z ochłodzeniem zarówno koloru jasnego, jak i ciemnego. Naturalne brunetki często zauważają na swoich włosach miedziane refleksy, które nie zawsze dodają im uroku. Aby je zamaskować, fioletowy szampon należy stosować raz w tygodniu przez trzy tygodnie. To pomoże osiągnąć wystarczająco trwały efekt równomiernego odcienia włosów. Od czasu do czasu warto zastosować tę metodę.


 

źródło: wizaz.pl, www.elle.pl


Lifestyle Psychologia

6 najczęstszych przyczyn bólu głowy, które zależą od jego lokalizacji

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
1 z 6

Połowa głowy - szczególnie okolice skroni

Fot. iStock

To może być objaw migreny, na którą cierpią ludzie w różnym wieku. Ból jest specyficzny, bardzo dokuczliwy, najczęściej występujący w okolicy skroniowej. Często towarzyszą mu nudności, nadwrażliwość na światło i połowiczy ból twarzy. Zazwyczaj ataki trwają od 4 do 72 godzin, po czym następuje przerwa trwająca od kilku dni do kilku miesięcy. Napady mogą pojawiać się z tzw. aurą (mroczki przed oczami, szum w uszach, drętwienie twarzy, ciała, uczucie przechodzenia przez ciało prądu, problemy z wysłowieniem się i in.) lub bez niej, czyli po prostu pojawia się nagły i silny ból.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Ona myśli, że on jej nie kocha, a on boi się, że to ona go zostawi… Jestem przekonany, że przez brak rozmowy rozpadło się tysiące związków.

Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi silna kobieta. Maria Piłsudska z pewnością nią była

Zaplanuj swój jadłospis. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”