Lifestyle

W czym ukryte jest kobiece piękno? 10 walorów prawdziwej kobiecości

Karolina Krause
Karolina Krause
16 grudnia 2016
10 z 10

Wielkie serce

Fot. iStock/filadendron

Kobiety mają niezwykłą zdolność do dawania. Chcemy dawać z siebie jak najwięcej i wiemy, jak to zrobić. Piękna kobieta wie także, komu powinna ofiarować swoje serce, a kto raczej na to nie zasługuje. Ponad wszystko chce kochać i być kochana. I wierzy w to, że jej wielkie serce zaprowadzi ją tam, gdzie tylko będzie chciała.

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Rozwiązanie akcji „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Redakcja
Redakcja
16 grudnia 2016
Fot. iStock / EmmaKStudio
 

Coraz bliżej Święta i wiele z was odpowiedziało sobie na pytanie, co by chciały dostać w prezencie. Cieszymy się, że nasza świąteczno-prezentowa akcja cieszyła się wśród was tak wielkim zainteresowaniem. Dostałyśmy masę listów – takich, które nas wzruszały oraz tych, które wywoływały na naszych twarzach uśmiech. Chciałybyśmy dostać właściwie wszystko – od chwili dla siebie, przez odwagę do podejmowania decyzji, aż po zupełnie praktyczne rzeczy.

Cieszymy się, że dzięki naszym sponsorom mogłśmy nagrodzić tak wiele nadesłanych do nas listów.

Nagrody otrzymują:

1x urządzenie firmy Braster z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

Dorota Dziedzic

Voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

Kasia Kosiak – Momot

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów:

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

Gosia R

1x zestaw dwóch filiżanek India 

Joanna Golec

1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Ewelina Janczak

Zegarki firmy Plantwear

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Magdalena Piróg 

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

Karolina Matysiak-Rakoczy

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

Ewelina Janczak

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja

Izabela Spilska

Martyna Lachowska

Olga Grześkowiak

Anna Biernat

Magdalena Joncel

Magda (mail m_zuk)

Olcia 719

Ela Kalinowska

Joanna Pliszka

Agata Socha

3 x komplet do likieru – Liqueur

Monika Bugajska

Kamila Szwankowska

Małgorzata Janczak

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

Marlena Hanelik

Joanna Romanowska

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

Myszulka

Ania Ostrowska

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

Karolina Kurek

Żaneta Mamot

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Agnieszka Wojtkowiak

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Becia

3x zestaw Annabelle Minerals

Tańcząca w deszczu

Joanna Szmytkowska

Ula Sobolewska

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja a klinice Uśmiech Zdrowia. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 

Magdalena Świtała

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

Barbara Modrecka

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

Dominika Maliszewska

1x zestaw do grzanego wina

Agnieszka Burek

2 x zestaw świąteczny od Semilac 

Karolina Mielcarek-Trafas 

 Martyna Onuczynska

1x zestaw startowy Semilac

Karolina Sil

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst

 Zofia Kocjan

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

Ewa Zuch

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

Jola Wnuk

Katarzyna Sz-a

ulajot

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE

Ewa Zajączkowska 

Uwaga! Zgodnie z obietnicą do ośmiu ośmiu najciekawszych listów dołączone została słodkie niespodzianki dzięki Ente Cafe

 

Laureatkom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).


Lifestyle

15 rzeczy, które zawsze robią ludzie pewni siebie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 grudnia 2016
Fot. iStock /Portra

Pewność siebie to cecha, której wszyscy pożądamy. Bez niej trudno jest osiągać swoje cele, stawać oko w oko z tym, co serwuje nam życie. Często jednak, zamiast budować prawdziwą pewność siebie od wewnątrz, zakładamy jedynie maskę, która buduje pozory. To, kim jesteśmy naprawdę, a za kogo staramy się uchodzić, to dwa różne światy.

Osoby pewne siebie mają cechy charakteru, które w sposób szczególny je wyróżniają z tłumu. Pewni siebie nie boją się głośno wyrażać własnych opinii, szybciej podejmują decyzje i działają z rozmachem. Zastrzyk pozytywnej energii nie tylko pozwala im przenosić góry, ale aktywizować osoby, z którymi współpracują. Pewność siebie jest cechą nabytą, co oznacza, że każdy może ją w sobie wypracować i w pełni wykorzystać.

15 działań, które określają ludzi pewnych siebie

1. Nie stosują wymówek

Bo nie mają takiej potrzeby. Jeśli zdarzy się, że zawalą termin, zapomną o dokumentach czy spóźnią się na imprezę urodzinową, nie wymyślają na potrzebę chwili usprawiedliwień. Mają odwagę przyznać, jaka była przyczyna obsuwy, a w przyszłości robią wszystko, by po raz kolejny nie dopuścić do takiej sytuacji.

2. Walczą ze strachem i obawami

Nie pozwalają, by takie rzeczy zdominowały ich życie i zatrzymywały przed osiągnięciem upragnionego celu. Mają w sobie przekonanie, że zmierzenie się ze swoimi obawami i ich pokonanie, wzmacnia charakter i pracuje na kolejny sukces.

3. Wychodzą poza strefę komfortu

Tkwienie w bezpiecznym miejscu, to dla nich strata czasu. Podejmowanie wkalkulowanego w życie ryzyka motywuje ich do działania, a nie przypatrywania się przypadkom. Wiedzą, że stojąc w miejscu uśmiercają swoje marzenia i nie dopuszczają do takiej straty.

4. Działają dziś, tu i teraz

Nie ryzykują odkładania planów czy obowiązków na jutro. Stawiają na szybkie działanie i osiąganie szybkiego efektu. Rozwlekanie obowiązków w przyszłości, powoduje frustrację i poczucie marnowania czasu. Nie ma „kiedyś” – jest „tu i teraz”.

5. Żyją wg własnych zasad

Słuchają, ale nie przekładają na siebie opinii innych osób. Działają dla dobra swojego i innych, nie cofając się przed falą krytycznych uwag. Nie pozwalają sobie na podcięcie skrzydeł, bo tylko oni wiedzą, jak wysoko te skrzydła są w stanie ich unieść.

6. Nie oceniają innych

Nie mierzą wszystkich własną miarą, nie przyklejają łatek do ludzi. Nie mają również w zwyczaju plotkować czy obgadywać za plecami. Szanują ludzi i ich odmienność, nie widzą powodów, by obrażać się na osoby o innych poglądach i przekonaniach.

7. Zawsze znajdą opcję działania

Brak środków finansowych, zmiana planów czy też niedostatek czasu nie są przeszkodą do realizacji celu. Owszem, może być znacznie trudniej go zdobyć, ale ludzie pewni siebie wykorzystają każdą inną możliwość, by dopiąć swego, mimo napotkanych przeciwności.

Fot. iStok / kieferpix

Fot. iStok / kieferpix

8. Nie porównują się do innych

Nie traktują się jak pępka świata, ale też nie porównują na każdym kroku do innych. Mają świadomość różnorodności charakterów i działań ludzkich, więc nie traktują tego jako dobrej formy do przykładania własnej osoby.

9. Wolą jakość od ilości

Widać to po relacjach łączących ich z innymi osobami. Nie kolekcjonują przypadkowych znajomych, nie czują przymusu bycia miłym dla każdego po kolei. Nie zabiegają o sympatię, stawiając częściej na wąskie, ale sprawdzone grono przyjaciół, niż salę pełną ludzi kojarzonych jedynie z twarzy.

10. Pamiętają, że nie da się wszystkiego kontrolować 

Nie spinają się ponad swoje siły, próbując przeciwstawić się nieuniknionemu. Swoje siły koncentrują tylko na realnych zadaniach, pamiętając, żeby robić swoje dobrze. Mają też świadomość, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe, więc to, co mogą zrobić, to nastawić się do niego pozytywnie i brać, co niesie.

11. Rozwiązują na bieżąco swoje problemy

Nie udają, że ich nie mają, nie zamiatają pewnych spraw pod dywan. Stają oko w oko z wyzwaniami, pamiętając, że nierozwiązane problemy same nie znikną a co więcej, staną się jeszcze bardziej dokuczliwe.

12. Niepowodzenia ich nie załamują

Ludzie pewni siebie są gotowi do wyciągania wniosków z porażek. To, czego nauczyli się z niemiłej lekcji od życia, zastosują mądrze kolejnym razem, by ominąć problemy. Porażki ich nie załamują, traktowane jako przykra, ale cenna nauka na przyszłość.

13. Nie pytają o zgodę

Jeśli czują, że działają w słusznej sprawie, nie czekają na błogosławieństwo innych, by wystartować z działaniem. Osoby pewne siebie wychodzą z założenia – „Jak nie ja, to kto?”.

14. Strategia to ich drugie imię

Układają konkretny plan działania, biorąc pod uwagę konieczność opracowania planu awaryjnego. Nie ma ludzi nieomylnych, więc pewni siebie na zaś obmyślają inną opcję, po którą sięgną od razu, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu nie tracą czasu i rozpędu w działaniu.

15. Nie wierzą we wszystko, co widzą

Szczególnie gdy chodzi o „prawdy objawione” od których internet aż kipi. Osoby pewne siebie zdobywając wiedzę, nie przyjmują wszystkiego bezkrytycznie. Poznają opinie innych, wypracowując jednocześnie własny osąd na sprawę. Zachowują własną perspektywę, która ułatwia krytyczne podejście do różnych zagadnień, nie wierząc każdemu na słowo.

źródło: www.lifehack.orgcoaching.focus.pl


Zobacz także

Co jest złego w poświęcaniu się dla związku i czego poświęcić ci nigdy nie wolno

Woda cynamonowa – chcesz być szczuplejsza i zdrowsza? Poznaj 7 zalet wody cynamonowej

Jak zrobić sushi w domu? Banalnie – sprawdź wersję dla leniwych