Uroda

Tak zmieniają się włosy, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
4 z 4

Włosy 50-latki

Fot. iStock / Ridofranz

Menopauza bywa bezlitosna dla włosów. Następuje szybszy ubytek pigmentu i gwałtowniejsze siwienie, włosy stają się coraz bardziej suche i szorstkie. Skóra głowy traci elastyczność, cebulki włosów stają się osłabione, a co za tym idzie włosy mogą bardziej wypadać.

Aby pomóc włosom postaw na intensywną regenerację, jedz więcej zielonych warzyw, surowych owoców, pij dużo wody. Sięgaj po suplementy lub leki, jeśli zaleci je lekarz.

PoprzedniNastępny
Uroda

Najważniejsze hormony kobiecego ciała. Czyli dlaczego u diabła tak kochamy słodycze i…

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
4 z 6

Grelina

Fot. iStock

Grelina, czyli hormon głodu wytwarzana jest w żołądku oraz przez jelito cienkie,  trzustkę, łożysko i podwzgórze. Gdy organizm w odpowiednim czasie nie dostanie pożywienia, grelina daje znać do mózgu, że czas na dostarczenie paliwa i zaczynamy czuć dokuczliwy głód. Naukowcy zauważyli, że osoby, które żyją w ciągłym stresie, wydzielają więcej greliny od osób, które wiodą spokojniejszy tryb życia.

PoprzedniNastępny
Uroda

Legenda o niewidzialnej nici, która łączy dwoje przeznaczonych sobie ludzi. Może czasem warto w nią uwierzyć?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 lutego 2018
Fot. iStock/paylessimages

Wierzycie w przeznaczenie? Jeżeli uważacie, że nie macie szczęścia w miłości, to może czasem warto dać losowi pokierować swoim życiem? Może czasem warto przyjąć, że gdzieś na świecie jest osoba, która – nie będąc wcale „szytym na miarę” ideałem –  uzupełnia nas i sprawia, że możemy być w pełni sobą. Że gdzieś jest ktoś, przy kim potrafimy być naprawdę szczęśliwi.

Legenda o czerwonej nici przeznaczenia pochodzi z Chin. Mówi o tym, że w momencie naszego przyjścia na świat, bogowie zawiązują wokół naszej kostki (w Japonii mówi się, że wokół małego palca, a jeszcze inna wersja głosi, że chodzi o zawiązanie nici wokół kostki naszej duszy) i kostki osoby, która jest nam przeznaczona cieniuteńką, ledwie widzialną, czerwoną nić. Od tej pory nasze losy są ze sobą splecione, nie mamy na to żadnego wpływu.

Oto dwoje nieznajomych zostaje ze sobą związanych niezależnie od czasu, miejsca, tego kim są i co robią ze swoim życiem. Nie można przed tym uciec, ani tego zmienić. Nić jest elastyczna – może się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy nie pęknie.

Dlaczego nić jest czerwona? Bo symbolizuje miłość. Choć jest nierozerwalna, często plącze się i mota, opóźniając spotkanie z ukochanym. Dzieje się tak wtedy, gdy napotykamy w naszym życiu na problemy lub wchodzimy w związki z osobami, które nie są nam przeznaczone. Legenda głosi jednak, że każda z tych przeszkód zostanie w końcu pokonana i los doprowadzi nasz przed oblicze tego jedynego lub tej jedynej. Wszystko zostało ustalone już wcześniej.

U podstaw tej legendy leży wiara w działanie siły wyższej, sprawczej. Przeznaczenie weźmie sprawy w swoje ręce i poprowadzi nas ku sobie. Niezależnie od tego gdzie się obecnie znajdujemy, w miarę upływu czasu wszystko zacznie się układać. Ważne jest, aby nie walczyć z czerwoną nicią. Pamiętaj jednak, że jeśli znajdziesz tę jedną, jedyną osobę na drugim końcu czerwonego sznurka, nie oznacza to, że łatwo będzie wam być ze sobą i trzymać się razem. Oboje musicie pracować nad waszym uczuciem. Legenda ma inspirować oddanie, lojalność i współczucie.  Przypomina także obojgu partnerom, że powinni pozostać sobie wierni.


Na podstawie: mindvsbrain.com

 


Zobacz także

wiosenny makijaż

Makijaż wiosenny – jak go wykonać? Co w trendach piszczy?

Naturalne kosmetyki, które znajdziesz w domu

Naturalne kosmetyki, które znajdziesz w domu

6 składników, które warto dodać do szamponu, aby mieć piękne włosy