Uroda

Tak zmieniają się włosy, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
2 z 4

Włosy 30-latki

Fot. iStock/SrdjanPav

Z upływającym czasem włosy stają się mniej odporne na uszkodzenia, więcej może ich zostawać na szczotce, a nawet zauważymy pojedyncze siwe włosy. Warto wtedy sięgać po witaminy z grupy B, które odżywiają i dotleniają skórę głowy. Można je znaleźć w produktach pełnoziarnistych, mięsie, owocach morza oraz ciemnych sałatach i warzywach.

Jeśli kobieta jest w ciąży, dzięki działaniu hormonów cieszy się wspaniałymi, gęstymi włosami. Najczęściej tuż po ciąży zaczyna się czas intensywnego wypadania nadmiaru kosmyków. Zazwyczaj sytuacja sama wraca do normy, potrzeba jedynie czasu i wzmocnienia np. witaminami czy kosmetykami.

PoprzedniNastępny
Uroda

Najważniejsze hormony kobiecego ciała. Czyli dlaczego u diabła tak kochamy słodycze i…

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
2 z 6

Testosteron

Fot. iStock / wundervisuals

Tak, kobiety również wydzielają testosteron, choć oczywiście w ilościach mniejszych, niż u mężczyzn. Jajniki i nadnercza wytwarzają połowę testosteronu, reszta powstaje na skutek przemian z udziałem innych hormonów w wątrobie, mięśniach i tkance tłuszczowej. Testosteron odpowiada za budowanie masy mięśniowej, a także popęd seksualny. Jego poziom spada już w trzeciej dekadzie życia i mogą pojawiać się kłopoty — zmniejsza się masa mięśniowa, libido i tempo metabolizmu, więc stajesz się bardziej ospała i łatwiej tyjesz. Natomiast zbyt wysoki poziom testosteronu może powodować zaburzenia miesiączkowania, problemy z płodnością, problemy z cerą, nadmiernie owłosienie i wzmocnienie męskich cech wyglądu u kobiet.

PoprzedniNastępny
Uroda

Legenda o niewidzialnej nici, która łączy dwoje przeznaczonych sobie ludzi. Może czasem warto w nią uwierzyć?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 lutego 2018
Fot. iStock/paylessimages

Wierzycie w przeznaczenie? Jeżeli uważacie, że nie macie szczęścia w miłości, to może czasem warto dać losowi pokierować swoim życiem? Może czasem warto przyjąć, że gdzieś na świecie jest osoba, która – nie będąc wcale „szytym na miarę” ideałem –  uzupełnia nas i sprawia, że możemy być w pełni sobą. Że gdzieś jest ktoś, przy kim potrafimy być naprawdę szczęśliwi.

Legenda o czerwonej nici przeznaczenia pochodzi z Chin. Mówi o tym, że w momencie naszego przyjścia na świat, bogowie zawiązują wokół naszej kostki (w Japonii mówi się, że wokół małego palca, a jeszcze inna wersja głosi, że chodzi o zawiązanie nici wokół kostki naszej duszy) i kostki osoby, która jest nam przeznaczona cieniuteńką, ledwie widzialną, czerwoną nić. Od tej pory nasze losy są ze sobą splecione, nie mamy na to żadnego wpływu.

Oto dwoje nieznajomych zostaje ze sobą związanych niezależnie od czasu, miejsca, tego kim są i co robią ze swoim życiem. Nie można przed tym uciec, ani tego zmienić. Nić jest elastyczna – może się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy nie pęknie.

Dlaczego nić jest czerwona? Bo symbolizuje miłość. Choć jest nierozerwalna, często plącze się i mota, opóźniając spotkanie z ukochanym. Dzieje się tak wtedy, gdy napotykamy w naszym życiu na problemy lub wchodzimy w związki z osobami, które nie są nam przeznaczone. Legenda głosi jednak, że każda z tych przeszkód zostanie w końcu pokonana i los doprowadzi nasz przed oblicze tego jedynego lub tej jedynej. Wszystko zostało ustalone już wcześniej.

U podstaw tej legendy leży wiara w działanie siły wyższej, sprawczej. Przeznaczenie weźmie sprawy w swoje ręce i poprowadzi nas ku sobie. Niezależnie od tego gdzie się obecnie znajdujemy, w miarę upływu czasu wszystko zacznie się układać. Ważne jest, aby nie walczyć z czerwoną nicią. Pamiętaj jednak, że jeśli znajdziesz tę jedną, jedyną osobę na drugim końcu czerwonego sznurka, nie oznacza to, że łatwo będzie wam być ze sobą i trzymać się razem. Oboje musicie pracować nad waszym uczuciem. Legenda ma inspirować oddanie, lojalność i współczucie.  Przypomina także obojgu partnerom, że powinni pozostać sobie wierni.


Na podstawie: mindvsbrain.com

 


Zobacz także

Węgiel aktywny (aktywowany) - działanie, domowe kosmetyki

Węgiel aktywny (aktywowany) w apteczce i kosmetykach. Jakie zalety ma węgiel aktywny, kiedy go stosować i jak przygotować z niego domowe kosmetyki?

A gdyby tak cofnąć czas… To możliwe!

Depilacja intymna - francuska, brazylijska, hollywoodzka

Depilacja intymna – francuska, brazylijska czy hollywoodzka? Sposoby na idealne bikini