Uroda

Tak zmieniają się włosy, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
1 z 4

Włosy 20-latki

Fot. iStock / valentinrussanov

To dla włosów wspaniały czas — są mocne, z reguły zdrowe, niezniszczone. Jeśli kobieta nie cierpi na zaburzenia hormonalne, nie może narzekać na ich wygląd. Ten czas przede wszystkim jest wypełniony eksperymentami z fryzurą, często samodzielnym, nie zawsze bezpiecznym dla włosów farbowaniem. Układając włosy często wykorzystywana jest prostownica czy lokówka, co w późniejszym czasie negatywnie odbija się na kondycji włosów.

W tym wieku właściwa pielęgnacja i zrównoważona dieta wystarczą, by cieszyć się pięknymi włosami.

PoprzedniNastępny
Uroda

Najważniejsze hormony kobiecego ciała. Czyli dlaczego u diabła tak kochamy słodycze i…

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
1 z 6

Estrogen

Fot. iStock/Eva-Katalin

Estrogeny są hormonami pływającymi nie tylko na przebieg cyklu menstruacyjnego, ale utrzymującymi wiele innych procesów w organizmie kobiety. Produkowane są przez jajniki oraz powstają również w tkance tłuszczowej, przez co tak ważne jest utrzymanie jej prawidłowego poziomu. Wahania poziomu estrogenów, które są normalne u zdrowych kobiet w cyklu menstruacyjnym wpływają np. na ataki głodu przed miesiączką. Zbyt niski poziom estrogenów wpływa na zmniejszenie wilgotności pochwy, co powoduje, że stosunki stają się bolesne, a libido spada. Zbyt wysoki poziom może powodować np. zatrzymanie wody w organizmie.

PoprzedniNastępny
Uroda

Legenda o niewidzialnej nici, która łączy dwoje przeznaczonych sobie ludzi. Może czasem warto w nią uwierzyć?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 lutego 2018
Fot. iStock/paylessimages

Wierzycie w przeznaczenie? Jeżeli uważacie, że nie macie szczęścia w miłości, to może czasem warto dać losowi pokierować swoim życiem? Może czasem warto przyjąć, że gdzieś na świecie jest osoba, która – nie będąc wcale „szytym na miarę” ideałem –  uzupełnia nas i sprawia, że możemy być w pełni sobą. Że gdzieś jest ktoś, przy kim potrafimy być naprawdę szczęśliwi.

Legenda o czerwonej nici przeznaczenia pochodzi z Chin. Mówi o tym, że w momencie naszego przyjścia na świat, bogowie zawiązują wokół naszej kostki (w Japonii mówi się, że wokół małego palca, a jeszcze inna wersja głosi, że chodzi o zawiązanie nici wokół kostki naszej duszy) i kostki osoby, która jest nam przeznaczona cieniuteńką, ledwie widzialną, czerwoną nić. Od tej pory nasze losy są ze sobą splecione, nie mamy na to żadnego wpływu.

Oto dwoje nieznajomych zostaje ze sobą związanych niezależnie od czasu, miejsca, tego kim są i co robią ze swoim życiem. Nie można przed tym uciec, ani tego zmienić. Nić jest elastyczna – może się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy nie pęknie.

Dlaczego nić jest czerwona? Bo symbolizuje miłość. Choć jest nierozerwalna, często plącze się i mota, opóźniając spotkanie z ukochanym. Dzieje się tak wtedy, gdy napotykamy w naszym życiu na problemy lub wchodzimy w związki z osobami, które nie są nam przeznaczone. Legenda głosi jednak, że każda z tych przeszkód zostanie w końcu pokonana i los doprowadzi nasz przed oblicze tego jedynego lub tej jedynej. Wszystko zostało ustalone już wcześniej.

U podstaw tej legendy leży wiara w działanie siły wyższej, sprawczej. Przeznaczenie weźmie sprawy w swoje ręce i poprowadzi nas ku sobie. Niezależnie od tego gdzie się obecnie znajdujemy, w miarę upływu czasu wszystko zacznie się układać. Ważne jest, aby nie walczyć z czerwoną nicią. Pamiętaj jednak, że jeśli znajdziesz tę jedną, jedyną osobę na drugim końcu czerwonego sznurka, nie oznacza to, że łatwo będzie wam być ze sobą i trzymać się razem. Oboje musicie pracować nad waszym uczuciem. Legenda ma inspirować oddanie, lojalność i współczucie.  Przypomina także obojgu partnerom, że powinni pozostać sobie wierni.


Na podstawie: mindvsbrain.com

 


Zobacz także

Inspiracje kąpielowe – podaruj sobie dobre samopoczucie

Kochamy organiczne kosmetyki, ale czym się malować? Już są, innowacyjne, kolorowe i w pełni naturalne – cienie, fluidy i o wiele więcej

Długie i mocne paznokcie? Wystarczy jeden domowy i sprawdzony sposób!