Uroda

Miks kolorów czy geometryczne wzory? Najmodniejszy manicure tego lata

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2018
1 z 3

Miksuj kolory!

Taki sam odcień na wszystkich paznokciach? Nuda! My stawiamy na zabawę kolorami! Nie bój się eksperymentować i miksuj je do woli! Każdy paznokieć w innym kolorze? Easy! Jeśli nie jesteś aż tak odważna, skuś się na jeden lub dwa palce w innym odcieniu.

Fot. Materiały prasowe / hi hybrid lewa - 328,200,225,220,306,hi hybrid prawa - 305, 323,225,200,111

Fot. Materiały prasowe / hi hybrid lewa – 328,200,225,220,306,hi hybrid prawa – 305, 323,225,200,111

PoprzedniNastępny
Uroda

3 śniadania dla małych mistrzów z wykorzystaniem sezonowych warzyw

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2018
1 z 3

Jajeczne muffuny

Fot. Materiały prasowe

Do przygotowania jajecznych muffinów potrzebujesz:

Składniki:

 • 8 dużych jaj
 • pół szklanki mleka
 • 80 g posiekanego świeżego szpinaku
 • 5 posiekanych pomidorów sezonowych
 • 2 szalotki pokrojone w kostkę
 • 20 g pokrojonej pietruszki
 • 2 szalotki
 • pół paczki rozdrobnionegoo sera feta
 • 1 pokrojone awokado
 • pół szklanki startego sera

Rozgrzej piekarnik (np. Beko) do 180 stopni. Posmaruj formy na muffiny oliwą z oliwek. W dużej misce dokładnie wymieszaj jajka i mleko. Ciągle mieszając dodawaj szpinak, pietruszkę, pomidory i szalotki. Wypełnij masą miseczki na muffiny i piecz przez 20 – 25 minut. Wyjmij muffiny z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia, a następnie przy pomocy noża wyjmij muffiny z foremek. Posyp kawałkami awokado, sezonowymi pomidorami i serem. Smacznego!

 

PoprzedniNastępny
Uroda

Depresja to cichy i podstępny wróg, zmienia nawet nasz sposób mówienia

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 lipca 2018
Fot. iStock/cassinga

Czy kiedykolwiek zetknęliście się z depresją? Może wy się z nią zmagaliście, może ktoś z waszych bliskich? Depresja jest jak cichy, podstępny wróg, który z rozmysłem zaczyna kontrolować każdy aspekt naszego życia. Zmienia wszystko do czasu aż to, co dawało radość i przyjemność, przestaje zupełnie istnieć. Wpływa na nas  nie tylko mentalnie, a także fizycznie, zaczynamy inaczej spać, jeść, a nawet poruszać się i mówić.

Często ulegamy złudzeniu, że pierwsze objawy depresji to zniechęcenie do życia, brak sił, by podnieść się z łóżka, apatia. Nic bardziej błędnego. Depresja atakując powoli mydli nam oczy, ten, kto się z nią zmaga walczy już wtedy, gdy my niczego nie podejrzewamy. Do dzisiaj specjaliści próbują ustalić, jakie są te zupełnie początkowe, na pozór niezauważalne sygnały depresji. Dlaczego kochamy teksty piosenek Kurta Cobaina? Dlaczego tak silnie oddziałuje na nas twórczość artystów samobójców?

Wszyscy mamy swój własny, niepowtarzalny głos, który jest widoczny w sposobie mówienia i pisania. Liczy się przede wszystkim styl i treść. To właśnie te elementy pozwalają zwrócić uwagę na zmianę w komunikacji, porozumiewaniu się ze światem osób cierpiących na depresję. Lata badań wykazały, że ci, którzy zmagają się z tą ciężką chorobą używają bardzo często słów takich jak:

 • wszyscy
 • nigdy
 • ciągle
 • zawsze

Dzieje się tak dlatego, ponieważ depresja wypacza obraz świata, który staje się dla chorujących czarno-biały. Jeśli przejrzycie fora, grupy osób lękowych i depresyjnych, zauważycie że w 50% te słowa i im podobne są używane, w 80% na forach samobójczych.

Ponadto ci, którzy zmagają się z depresją, często wyrażają jedynie negatywne emocje, mają tendencję do używania przysłówków i przymiotników takich jak: „smutny”, „samotny”, „nieszczęśliwy”. Mówią także w pierwszej osobie: ja, mnie, moje i bardzo rzadko posługują się trzecią osobą – to  oznacza, że oddalają się od innych, że skupiają się na swoim światem wewnętrznym, że mało ich interesuje, co dzieje się na zewnątrz.

Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że obecnie na świecie ponad 300 milionów ludzi zmaga się depresją. Ona zabija powoli, jeśli w porę nie zareagujemy, nie pomożemy lub sami, jeśli jest taka potrzeba, nie poprosimy o pomoc, może zebrać tragiczne żniwo. Warto mieć oczy i uczy otwarte, reagować na zmiany w zachowaniu naszych najbliższych i nie usprawiedliwiać ich jedynie zmęczeniem i stresem.


Zobacz także

ABC pielęgnacji oczu, rzęs, brwi i powiek. Zatroszcz się o blask oczu i zachwycaj spojrzeniem na wiosnę

Piękne włosy, to priorytet dla każdej kobiety. Poznaj sposoby na ich zdrowe wzmocnienie

Make-up idealny do selfie? Zobacz krok po kroku, jak to robią mistrzowie