Lifestyle Uroda

Makijaż permanentny brwi – 5 rzeczy, które powinnaś o nim wiedzieć. Microblading

Redakcja
Redakcja
10 maja 2018
1 z 1

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym brwi

Fot. iStock/lyashic

5. Przygotowania do zabiegu

Na trzy tygodnie przed zabiegiem nie wolno farbować ani regulować brwi. Przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi należy wypełnić ankietę, w której udziela się informacji o dolegliwościach i przyjmowanych lekach.

Jak troszczyć się o nowe brwi?

Aby wykonany zabieg przyniósł pożądane efekty, sposób pielęgnacji skóry po wykonaniu makijażu permanentnego brwi, został ściśle określony:

  • nie wolno po zabiegu dotykać, trzeć ani moczyć brwi,
  • po upływie 3 godzin od zabiegu należy stosować maść regenerującą i przyspieszającą gojenie. Aplikację wacikiem kosmetycznym należy powtarzać co kilka godzin,
  • przez pierwsze dni po zabiegu należy zrezygnować z makijażu i zrezygnować z mycia twarzy mydłem,
  • nie wolno zdrapywać tworzących się strupków, by nie zostały blizny.
  • dwa tygodnie po należy zrezygnować z sauny, solarium i basenu,
  • należy zrezygnować z silnych peelingów.

źródło:  www.poradnikzdrowie.plwirtualnaklinika.pl
PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

Powrót do byłego faceta? Są 4 sytuacje, w których warto zaryzykować

Redakcja
Redakcja
10 maja 2018
Fot. iStock/nd3000
 

Często powtarzamy powiedzenie, że nie ma wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Najczęściej pada to w kontekście zakończonych związków i czasu, w którym przychodzi nam leczyć złamane serce. Nie zawsze jednak rozstania przebiegają w toksycznej atmosferze pełnej zarzutów i niechęci, a czasem wręcz wzajemnej nienawiści.

W zależności od przyczyn rozstania i klasy byłych partnerów, scenariusz rozejścia się bywa różny. W wielu przypadkach partnerzy rozstają się w pokojowych okolicznościach, a nawet obiecują sobie życie w przyjaźni.

A im lepsze stosunki i piękniejsze wspomnienia, tym większa szansa, że ex partnerzy poczują tęsknotę za sobą i wpadnie im do głowy możliwość powrotu do wspólnego życia. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to, co raz się nie udało, nie powinno się udać po raz drugi, a jednak w pewnych sytuacjach warto spróbować w tej sztuki.

Powrót do byłego faceta? Są 4 sytuacje, w których warto zaryzykować

1. Dojrzewanie do wspólnego bycia

Niekiedy partnerzy po rozstaniu dogadują się między sobą bardzo dobrze i nie unikają wspólnego towarzystwa. Jeśli w związku była prawdziwa miłość, ale para nie byłą na tyle dojrzała żeby wcześniej np. się porozumieć i zrezygnować z przejawów egoizmu, a teraz się to zmieniło, jest szansa na powtórne zejście.

2. Tęsknota za komfortem u boku partnera

Po pewnym czasie od rozstania ex partnerzy mogą stwierdzić, że nie są w stanie żyć bez siebie i brakuje im psychicznego komfortu, który sobie dawali, warto ponownie ułożyć pewne kwestie. Tym razem jest większa szansa, że nie popełnią oni tych samych błędów, które po raz  pierwszy zniszczyły związek.

3. Inna perspektywa

Jeśli kolejne związki nie dają tyle dobrego, ile dawał poprzedni związek, może pojawić się żal i tęsknota. Czas spędzony u boku kogoś innego pozwala docenić minione i zrozumieć, dlaczego wcześniej związek nie przetrwał.

4. Wyciągnęliście wnioski 

Gdy rozstanie miało miejsce z powodu grzeszków partnerów, takich jak na przykład zdrada, trudno wybaczyć przewinienie. Jednak wraz z upływem czasu podejście do tematu może się zmienić, a żal za popełnione błędy i szczera chęć ich naprawienia może prowadzić do podjęcia drugiej próby budowania związku.

Nie ma żadnej gwarancji, że taki powrót może się udać. Ale jeśli faktycznie oboje czujecie, że rozstanie było fatalnym błędem, niczym nie ryzykujecie. Zawsze warto walczyć o prawdziwą miłość.

źródło: krokdozdrowia.com


Lifestyle Uroda

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy

Redakcja
Redakcja
10 maja 2018
1 z 1

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy

Fot. iStock/Jasmina007

4. Opowieści z życia seksualnego

To chyba jeden z najcięższych grzechów. Opowiadanie o możliwościach, umiejętnościach partnera, może skutkować aluzjami i dziwnymi uśmieszkami koleżanek w towarzystwie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twój partner czuje się bezpiecznie, wszelkie informacje na temat waszych intymnych relacji zachowaj dla siebie. Jeżeli odczuwasz pokusę skargi lub chwalenia się swoim życiem seksualnym, zamiast plotkować o tym z koleżankami, zgłoś się do terapeuty lub seksuseksuologa.

5. Nie informuj o tym, co twój partner myśli naprawdę

Jeżeli twój partner nie przepada specjalnie za twoją najlepszą przyjaciółką, ale ona nie ma tej świadomości, nie musisz tego zmieniać. Gdy nie ma między nimi większego konfliktu, po prostu pozostaw to w spokoju. Dzielenie się prywatnymi opiniami twojego partnera na temat twoich bliskich czy koleżanek, jest niemądre. Potraktuj to jako informacje najwyższego zaufania i pozwól, żeby życie biegło swoim torem.

źródło:  www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Każda z nas powinna powiesić sobie taką kartkę nad wagą łazienkową

„Wiem, że jestem mądra, bo za każdym razem mi to mówisz”. List do babci

5 szalonych rzeczy, które możesz zrobić w swoim życiu