Lifestyle Uroda

Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Fot. iStock/Jacob Ammentorp Lund

Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Jogurt

Jogurt zawiera kwas mlekowy, który pomaga odnowić skórę, zdezynfekować ją i usunąć plamy pigmentowe. Nałóż jogurt na twarzy, a po 20 minutach zmyj ciepłą wodą.

Kurkuma

Niech cię nie zwiedzie jej pomarańczowy kolor. Naprawdę rozjaśnia skórę! Wymieszaj przyprawę z naturalnym sokiem pomarańczowym, podgrzej i nałóż wacikiem na skórę.

Jagody

Są fioletowe, ale zawierają bardzo dużo witaminy C, która rozjaśnia skórę. Rozgnieć jagody i nałóż je na przebarwione miejsca. Po kilkunastu minutach spłucz.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, pamiętaj, żeby regularnie ją stosować. Podczas kuracji dokładnie obserwuj swoją skórę. Jeśli zauważysz reakcję alergiczną lub pojawią się przebarwienia, zrezygnuj z rozjaśniania domowymi sposobami.

Źródło: Bright Side

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Fot. iStock/PeopleImages

3. Osobowość narcystyczna 

Narcyz słusznie kojarzy się z umiłowaniem własnej osoby, stawianiem się na pierwszym miejscu w każdej sytuacji. Tego rodzaju osobowość charakteryzuje się ocenianiem własnej osoby zgodnie z zawyżonymi kryteriami, a innych osób zgodnie z zaniżonymi. Są kłótliwi, szczególnie gdy odpowiadają na krytykę i obojętność innych ludzi w stosunku do siebie. Brakuje im empatii, poniżają bliskie osoby jednocześnie oczekując od nich uwielbienia i atencji. Rozdmuchane, gniewne reakcje są wpisane w ich  charakter. Wg specjalistów za zachowaniem narcyzów może kryć się kruche poczucie własnej wartości oraz głęboko zakorzeniony lęk przed porażką.

4. Osobowość histrioniczna

Osoby z tym zaburzeniem nie przepuszczą żadnej okazji, aby zwrócić na siebie uwagę innych. To mistrzowie dramatu, którzy w teatralny sposób okazują swoje emocje, często wybuchając, prowokując kłótnie. Na pierwszy rzut oka są czarujące, ciepłe i towarzyskie, ale można zauważyć, że ich zachowanie jest reżyserowane, nieprawdziwe.

5. Osobowość paranoiczna

Taką osobę można określić mianem nadwrażliwej, z tendencjami do podejmowania prób udowodnienia wszystkim wokół, że celowo źle traktują daną osobę. Bardzo często są to osoby kłótliwe, stale spięte, bez poczucia humoru. Obwiniają innych za wszelkie porażki i nie chcą brać za nie na siebie odpowiedzialności.

Życie z osobami prezentującymi podobne zachowania nie należy do łatwych. Czasem lepiej jest odpuścić znajomość, niż próbować wpływać na postawę osoby wiecznie wykłócającej się o wszystko.

źródło: charaktery.euwww.badaniapsychologiczne.net

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

Kilka nieoczywistych powodów, dlaczego nie możesz stracić na wadze

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 marca 2018
1 z 1

Dlaczego nie możesz stracić na wadze

Fot. iStock/Anetlanda

Stosujesz detoks sokowy

… i nic więcej. Świeże soki i koktajle są z pewnością przydatne, ale nie w przypadku, gdy dieta składa się jedynie z nich. Jeśli stosujesz tak rygorystyczną dietę, twoje ciało traci wodę i masę mięśniową zamiast tłuszczu. W końcu szybko odzyskasz wagę, którą straciłaś.

Co robić: Zamiast soków wybieraj całe warzywa i owoce. Dzięki nim twój organizm otrzyma wszystkie niezbędne witaminy i błonnik, niezbędny dla prawidłowego trawienia.

Liczenie kalorii

Liczysz i liczysz według informacji z opakowania, ale nie jesteś w stanie zliczyć, ile kalorii zostanie strawionych przez twój organizm.

Co należy zrobić: Wybierając produkt, należy zwrócić uwagę na to, czy jest on zdrowy i ile witamin i mikroelementów zawiera, zamiast na liczbę kalorii. Nie zapominaj, że garść migdałów będzie o wiele zdrowsza niż pół batonika czekoladowego, chociaż oba te produkty zawierają 300 kilokalorii.


Na podstawie: brightside.me

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Typ emocjonalnie niedostępny. Lepiej nie oczekuj miłości od takiego faceta!

Związek czy bycie singlem? Odpowiedz sobie na te pytania i podejmij decyzję

Ręcznik-stanik to coś, co pomoże kobietom z dużym biustem przetrwać upał. Robi prawdziwą furorę