Uroda

9 prostych sztuczek, które pozwolą ci cieszyć się piękną i rozświetloną skórą

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 czerwca 2018
1 z 1

9 prostych sztuczek, które pozwolą ci cieszyć się piękną i rozświetloną skórą

Pij wodę

Woda jest niezbędna do pięknego wyglądu skóry. Utrzymuje ją nawilżoną, elastyczną i naprawdę rozświetla twarz. Pij co najmniej dwa litry wody, aby twoja skóra świeciła zdrowiem i utrzymała nienaruszony kolagen.

Stosuj naturalne maski

Użyj raz w tygodniu swojej kuchni do uczty dla skóry! Przygotuj maskę na bazie miodu, która ma właściwości antybakteryjne i rozświetla skórę. Możesz wymieszać brązowy cukier z olejem kokosowym, mleko z ogórkiem. Przeszukaj internet – przepisów na naturalne maski jest całe mnóstwo.

Uzupełniaj witaminy

Niektóre witaminy mogą naprawdę korzystnie wpłynąć na twoją skórę. Tymczasem witamina A, przyjmowana nawet jako suplement diety rozjaśnia skórę. Poszukaj także suplementów zawierających cynk.

Ćwicz

Twoja skóra to żyjący, oddychający narząd. Regularne ćwiczenia uwalniają twoje pory od toksyn. Zwiększony przepływ krwi podczas wysiłku zmusza twoją skórę do pracy od środka. Ponadto, aktywność fizyczna zmniejsza stres, który jest kluczowym czynnikiem wywołującym trądziku i inne stany zapalne skóry.


źrodło: womansarticle.com

 

PoprzedniNastępny
Uroda

Matka „nieobecna” i jej wpływ na twoje życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 czerwca 2018
Fot. iStock/globalmoments
 

Ciepło matki, jej uwaga i miłość od momentu naszego przyjścia na świat jest prawdopodobnie jedną z największych potrzeb, jakiej człowiek może doświadczać. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo brak matki może zaburzyć nasze relacje z innymi w dorosłym życiu, jak komplikować nam odnalezienie swojej drogi do szczęścia. A przecież pierwszym lękiem, jakiego doznajemy jest jej brak – brak najbliższej osoby, która przychodzi z pomocą, gdy tylko jej potrzebujemy. Matki, która zna „nas na pamięć”.

Jesteśmy w stanie zaakceptować i wspierać wszystko, co robi w pierwszych chwilach naszego życia. Możemy jej wybaczyć nawet surową krytykę. Ponadto nie ośmielamy się kwestionować sposobu, w jaki nas traktuje. Mamy nawet skłonność do obwiniania siebie za to, że wywołaliśmy jej gniew. A najbardziej obawiamy się tego, że nas opuści. A co wtedy, gdy nasza matka jest po prostu „nieobecna”?

Pewnie nawet nie wiedziałeś, że boisz się tej jej nieobecności, mimo, że była ona dla ciebie synonimem bólu i strachu. Kiedy jednak matki nie było przy tobie wcale, obrażenia emocjonalne są tak wielkie, że wypalają w tobie olbrzymią pustkę, szczególnie jeśli zdarzy się to w ciągu pierwszych sześciu lat twojego życia.

Mama, której nie było

Co takiego dzieje się w twoim życiu? Czujesz lęk, w dorosłym życiu, konfrontując się z tak prozaicznymi sytuacjami jak ta, kiedy jesteś w domu sam. Budzi się w tobie niepokój. Na zewnątrz możesz być czarujący, w środku wciąż jesteś przerażonym dzieckiem.

Brak matki w dzieciństwie może być również przyczyną wielu zaburzeń snu i diety. Może twoja matka chciała, żebyś tylko jadł i spał, więc manipulowała tobą, nie dając ci bezwarunkowej obecności. Czułeś się coraz bardziej pogubiony i tak już zostało.

Dorosły, który mieszkał z niedostępną emocjonalnie matką, rozwija zachowania zgodne z typową sekwencją: protest, rozpacz i wyobcowanie. Nieobecność nie wywołuje uczucia. Sprawia, że ​​emocje szaleją. Blokujesz się na miłość, na wszystko dobre, co z nią przychodzi. A w relacji z bliskimi nie ufasz, tak bardzo boisz się porzucenia.

 


Uroda

3 rany emocjonalne z dzieciństwa, które nie pozwalają ci ruszyć do przodu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 czerwca 2018
Fot. istock/bee32

Mówi się, że przeszłość zawsze wraca – w większym lub mniejszym stopniu. Każdy dzień naszego życia jest wynikiem tego, czego dokonaliśmy (lub nie) wcześniej. Chociaż eliminujemy z naszej świadomości bolesne wydarzenia, które już nastąpiły, pozostają one obecne w tym, czym jesteśmy dzisiaj i tym, czym będziemy jutro. Dlatego tak ważne jest uleczenie emocjonalnych ran z przeszłości. Są takie blizny, które mają szczególny wpływ na nasze życie.

Rany emocjonalne przypominają te fizyczne.  Jeśli je leczysz, pozostawiają ślad, ale już nie bolą. Jeśli je zlekceważysz, będą ci przeszkadzać. Mogą nawet ponownie się otworzyć lub sprawić, że twój stan się pogorszy. Wielu uważa, że ​​wystarczy zapomnieć o tym, co się stało, nie myśleć o tym, aby nie nadawać temu znaczenia. Ale są trzy emocjonalne ślady, które mogą bardzo negatywnie wpływać na nasze życie i których lekceważyć nie wolno.

Emocjonalne rany przeszłości związane z poczuciem własnej wartości

Jeśli poważnie kwestionujesz swoją wartość ze względu na przeszłe doświadczenia, za każdym razem, gdy ktoś cię odrzuca cierpisz trzy razy bardziej niż gdyby twoje poczucie wartości było na normalnym, zdrowym poziomie.  Drwiny, dewaluacja, ciągła krytyka lub bezpodstawne poczucie winy, wyrządzają wiele szkód temu, kto jest ich celem. Działają długofalowo.

Emocjonalne rany przeszłości związane z autonomią

Emocjonalne rany emocjonalne odnoszą się do sytuacji, w których ktoś (zazwyczaj ktoś bliski) sprawuje nad tobą nadmierną kontrolę. Obrażenia te odpowiadają wszystkim działaniom mającym na celu ograniczenie wolności i zdolności do decydowania. Występują, gdy dana osoba jest często karana z niejasnych powodów. Kiedy ta osoba jest stale odrzucana, lub też ktoś ciągle każe jej się tłumaczyć ze swoich działań. Kiedy traktowana jest jak ktoś bezużyteczny lub niezdolny do samodzielnego życia. Sprawiają, że dana osoba jest uległa i pasywna lub skrajnie buntownicza bez wyraźnego powodu.

Emocjonalne rany związane z uczuciami

Emocjonalne rany przeszłości, które bolą najmocniej, to złamane serce. Występują, gdy zostałeś porzucony, gdy twój rodzic zdystansował się emocjonalnie lub odizolował cię. Czujesz się ogromnie samotny i bezbronny, nieważny dla nikogo. Czujesz się nieakceptowany i gorszy. Leczy je czas, mądrość, którą masz w sobie, a czasem równiez profesjonalna terapia.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Zobacz także

Warkocze - dobierane, holenderskie, bokserskie, francuskie, syntetyczne -

Warkocze zwykłe, dobierane i wianek – możesz zrobić je sama. To nie jest skomplikowane

Domowe kosmetyki na bazie olejków do twarzy

„1001 tyłków”, czyli nie ma dwóch identycznych pup na świecie, ale każda jest piękna. Musicie to zobaczyć