Uroda

8 najlepszych olejków dla różnych typów włosów. Który pokochają twoje włosy?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

8 olejków do różnych typów włosów

Fot. iStock/skynesher

6. Olej z baobabu dla pobudzenia wzrostu

Afrykański olej z nasion baobabu to jeszcze nowość na rynku, która cieszy się zainteresowaniem. Olejek bogaty jest w niezbędne kwasy tłuszczowe, zawiera również witaminy A, D, E i F, które odżywiają i regenerują włosy.

7. Olejek marula dla ochrony włosów przed słońcem

Olej marula ma silne właściwości antyoksydacyjne, zawiera kompleks witamin, szczególnie bogaty w witaminę C. Jest idealny dla wszystkich rodzajów włosów, ale szczególnie przydaje się na wakacjach, ponieważ chroni włosy przed wysychaniem na słońcu.

8. Olejek abisyński dla włosów cienkich

Olej abisyński Crambe abyssinica otrzymuje się z nasion rośliny wywodzącej się z wschodniej Afryki i rejonów śródziemnomorskich.  Intensywnie nawilża, ale jest lekki i nie obciąża włosów. Dzięki temu jest świetnym rozwiązaniem dla cienkich,  lub przetłuszczających się włosów, które źle wyglądają po użyciu innych olejków.

źródło: www.cosmopolitan.com

PoprzedniNastępny
Uroda

Byłam zaręczona z narcyzem, udzielę ci kilku rad. List do nowej dziewczyny mojego narzeczonego

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 marca 2018
1 z 1

List do nowej dziewczyny mojego narzeczonego

Fot.iStock/Martin Dimitrov

5. Nie jest zdolny do wierności

Wymaga zbyt wiele uwagi – więcej niż możesz mu zapewnić. Aby utrzymać związek, musisz zaakceptować jego zdrady. To samo tycz się kłamstw. Niezależnie od tego, czy okłamał cię w sprawie tego, co jadł na lunch, czy mówiąc o tym, gdzie spał – kłamie i jest w tym naprawdę dobry. Ale nie pytaj go o nic. To doprowadzi jedynie do wybuchu gniewu.  Zostawi cię na kilka dni lub zablokuje twój numer w telefonie. Lepiej jest nie wiedzieć.

6. W pewnym momencie nie spodoba mu się jeden z twoich przyjaciół

Tak bardzo, że nie będzie chciał spędzać z nim czasu, co pozostawi cię w bardzo trudnej emocjonalnie sytuacji. Nie dyskutuj z nim, on nie odpuści. Przejrzy ci telefon, żeby być pewnym, że się na niego nikomu nie poskarżyłaś. Tego się mu nie robi.

7. Nie pozwól, by wiedział, co myślisz o tym toksycznym związku

Jeśli to zrobisz, będzie błagać cię o to, żebyś z nim została, grozić samobójstwem. Jeśli odejdziesz, może się nawet rozpłakać… po raz pierwszy, odkąd jesteście razem. Nie lituj się, on tylko kupuje sobie czas – wie, że jesteś słaba. W rzeczywistości już teraz próbuje znaleźć kogoś, kto mógłby cię zastąpić, żeby mógł cię zostawić pierwszy. Wtedy zrobisz to, co ja – napiszesz niewysłany list do jego nowej dziewczyny. Powodzenia.


Na podstawie: yourtango.com

 

PoprzedniNastępny
Uroda

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Fot. iStock/PeopleImages

3. Osobowość narcystyczna 

Narcyz słusznie kojarzy się z umiłowaniem własnej osoby, stawianiem się na pierwszym miejscu w każdej sytuacji. Tego rodzaju osobowość charakteryzuje się ocenianiem własnej osoby zgodnie z zawyżonymi kryteriami, a innych osób zgodnie z zaniżonymi. Są kłótliwi, szczególnie gdy odpowiadają na krytykę i obojętność innych ludzi w stosunku do siebie. Brakuje im empatii, poniżają bliskie osoby jednocześnie oczekując od nich uwielbienia i atencji. Rozdmuchane, gniewne reakcje są wpisane w ich  charakter. Wg specjalistów za zachowaniem narcyzów może kryć się kruche poczucie własnej wartości oraz głęboko zakorzeniony lęk przed porażką.

4. Osobowość histrioniczna

Osoby z tym zaburzeniem nie przepuszczą żadnej okazji, aby zwrócić na siebie uwagę innych. To mistrzowie dramatu, którzy w teatralny sposób okazują swoje emocje, często wybuchając, prowokując kłótnie. Na pierwszy rzut oka są czarujące, ciepłe i towarzyskie, ale można zauważyć, że ich zachowanie jest reżyserowane, nieprawdziwe.

5. Osobowość paranoiczna

Taką osobę można określić mianem nadwrażliwej, z tendencjami do podejmowania prób udowodnienia wszystkim wokół, że celowo źle traktują daną osobę. Bardzo często są to osoby kłótliwe, stale spięte, bez poczucia humoru. Obwiniają innych za wszelkie porażki i nie chcą brać za nie na siebie odpowiedzialności.

Życie z osobami prezentującymi podobne zachowania nie należy do łatwych. Czasem lepiej jest odpuścić znajomość, niż próbować wpływać na postawę osoby wiecznie wykłócającej się o wszystko.

źródło: charaktery.euwww.badaniapsychologiczne.net

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Zadbaj o swoje usta, niech będą piękne i kuszące o każdej porze roku…

Pomocy! Sklejone rzęsy, tusz pod oczami i oko jak nogi pająka? Nie popełniaj tych błędów używając maskary

Tak zmieniają się włosy, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat