Lifestyle Uroda Zdrowie

10 rzeczy według dermatologów, których nie powinnaś robić swojej skórze

Redakcja
Redakcja
26 marca 2018
1 z 1

10 rzeczy według dermatologów, których nie powinnaś robić swojej skórze

Fot. iStock/NellySyr

5. Kosmetyki przeznaczone do użytku jedynie w gabinetach dermatologicznych

W internecie można kupić wszystko, ale nie zawsze warto samodzielnie eksperymentować np. z kwasami, które na twarz powinna nakładać jedynie wykwalifikowana kosmetyczka. Trzeba wiedzieć jak przygotować dany produkt, jak dobrać stężenie czy kolejność nakładania na twarz, by nie zrobić sobie krzywdy. Takie eksperymenty w domowym zaciszu grożą ryzykiem oszpecenia.

6. Wyciskanie pryszczy

Wie o tym każda kobieta, a mimo wszystko z uporem maniaka wiele z nas staje przed lustrem i wyciska krostki. Trudno jest patrzeć na takie wykwity na dojrzałej skórze, ale ich wyciskanie grozi nie tylko powstaniem rany, ale jej nadkażeniem bakteriami, rozsianiem po twarzy oraz powstaniem blizny. Lepiej nie ryzykować i udać się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczanie skóry twarzy.

7. Ignorowanie znamion i pieprzyków

Znamiona wynikają z nieprawidłowości w procesie tworzenia się barwnika w naskórku. Słońce zmienia ilość barwnika w naskórku, więc należy chronić znamiona i pieprzyki przez słońcem. Gdy zauważalna jest zmiana zabarwienia, powiększenie lub krwawienie,  pojawia się czerwona obwódka wokół znamienia, należy zgłosić się do lekarza. To bardzo ważne ze względu na ryzyko rozwoju raka skóry.

8. Używanie brudnych pędzli do makijażu

Brudne pędzle czy gąbeczki do nakładania kosmetyków na twarz są jednym z głównych przyczyn kłopotów z cerą. Brak odpowiedniej higieny sprawia, że namnażają się z nich bakterie, która za każdym pociągnięciem po twarzy są roznoszone po całej twarzy. Stąd do wyprysków, alergii i stanu zapalnego blisko.

9. Stosowanie zwykłego mydła

Zwykłe mydło zmywa warstwę ochronną skóry, wysuszając ją i zmieniając jej odczyn z kwasowego na zasadowy. Skóra traci wodę i szybciej się starzeje. W wielu przypadkach przyspiesza produkcję sebum, aby odbudować zniszczoną warstwę ochronną. Z tego powodu zaczyna przetłuszczać się bardziej i jej stan się pogarsza.

10. Używanie kosmetyków po dacie ważności

Należy przykładać wielką wagę do daty ważności i przydatności po otwarciu kosmetyku. Nawet jeśli wydaje się, że krem czy mleczko miesiąc po terminie nie wyglądają podejrzanie i nic się z nimi nie dzieje, istnieje ryzyko, że toczą się już procesy rozkładu. Taki kosmetyk może przyczyniać się do podrażnienia skóry.

źródło: www.rd.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda Zdrowie

5 grzechów przeciw zdrowiu, które popełniasz nieświadomie

Redakcja
Redakcja
26 marca 2018
1 z 1

5 grzechów przeciw zdrowiu, które popełniasz nieświadomie

Fot. iStock/gilaxia

4. Nieprawidłowe, płytkie oddychanie

Niemożliwym wydaje się złe oddychanie? A wielu z nas popełnia ten sam błąd — oddychamy unosząc klatkę piersiową. Łapiemy oddech w sposób niepełny, szkodliwy. Wystarczy oddychać w sposób taki, jak dzieci. Oddychać głęboko, unosząc i klatkę piersiową i brzuch. To pozwala wykorzystywać całą pojemność płuc, lepiej dotlenia cały organizm.

5. Zasypianie po posiłku 

No kto nie lubi położyć się po sycącym, ciepłym posiłku? Siły samoistnie z nas odpływają, a my chętnie oddajemy się przyjemności leżenia lub snu. Niestety kalorie, które nie zostają od razu wykorzystane w trakcie posiłku, dokarmiają komórki tłuszczowe w organizmie. Dla odmiany, nawet krótki, 20-sto minutowy spacer pozwala przekształcić posiłek w energię do wykorzystania.

źródło:  zdrowiepowraca.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda Zdrowie

5 sygnałów ostrzegawczych, które mówią, że trafiłaś na kobieciarza

Redakcja
Redakcja
26 marca 2018
Fot. iStock / Ivanko_Brnjakovic

Miły wieczór, kwiaty, być może klimatyczna restauracja, a w niej przy stoliku przystojniak z twoich marzeń? Oj, zapowiada się ciekawie, jednak być może zauważyłaś coś, co nie daje ci spokoju. Gesty, spojrzenia, uśmiechy kierowane w stronę innych kobiet nie są dobrą wróżbą na przyszłość i żadna kobieta nie chce tego zauważyć u faceta, którym jest poważnie zainteresowana. 

Lowelasów nie brakuje, więc lepiej dmuchać na zimne, niż w krótkim czasie stać się jedną z wielu „zdobyczy” rasowego kobieciarza.  A nawet jeśli wierzysz w to, że to tylko nic nieznaczące zachowania, sprawdź lepiej, co faktycznie powinno wzbudzić twój niepokój.

5 sygnałów ostrzegawczych, które mówią, że trafiłaś na kobieciarza 

1. Nie marnuje czasu

Ledwie zapamiętał twoje imię, a już planuje, co będziecie robić wieczorem. Jest bardzo ofensywny, wręcz bombarduje cię ogromem słów, spieszy się bardzo, by skrócić czas wzajemnego poznawania.

2. Jest czujny

Zagląda to do komórki, sprawdza smsy, wiadomości i fejsa. Swój telefon czy tablet trzyma blisko siebie. Pilnie rozgląda się wokół, jakby kogoś szukał lub odwrotnie, kogoś chciał uniknąć. Myślami jest zdecydowanie gdzie indziej, choć fizycznie siedzi obok. Wygląda jakby szukał kolejnego „wyzwania”, bo z tobą już mu się udało.

3. Sypie komplementami

Nie tylko w twoim kierunku. Komplementuje niby od niechcenia np. kelnerkę czy panią w recepcji, choć bycie miłym nie wymaga aż takiego zaangażowania w chwalenie urody czy domniemanych kompetencji każdej kobiety. On po prostu nie może się oprzeć, by nie zostawiać po sobie czarującego śladu.

4. Jest wręcz bezczelnie pewny siebie

Podchodzi do ciebie jak do pewnika, zakładając, że to, co on robi, musi na tobie wywierać zapierające dech w piersi wrażenie. Skupia się nie tylko na tym, by ciebie oczarować, ale także rozdaje na lewo i prawo uśmiechy, sprawiając wrażenie, jakby od lat znał każdą z zauważonych dziewczyn. Zachowuje się trochę jak kolekcjoner, który doskonale wie co zrobić i powiedzieć, by zdobyć kolejny „okaz” do kolekcji.

5. Ciągnie się za nim zła sława

No cóż. Niektórzy podrywacze są tak znani w swojej okolicy, że sława ich wręcz wyprzedza. Wybór należy do ciebie, bo plotka nie musi być prawdą, jednak opinia zasłyszana od kilku różnych osób powinna dać ci do myślenia. Jeżeli uważasz, że dasz sobie z tym radę i skierujesz kobieciarza na tory lojalności, próbuj szczęścia. Nie jest powiedziane, że akurat przy tobie on nie zechce się zmienić.

źródło: kobieta.gazeta.pl


Zobacz także

Cycki to emocje. Cycki to życie albo śmierć – wybieraj mądrze

Chcesz, by twoje dzieci odniosły życiowy sukces, od małego przyzwyczajaj je do domowych obowiązków. Jest tylko jeden, mały haczyk…

Naładuj swoje akumulatory pięknem jesieni! Akcja #Łapendorfiny, wyzwanie #3