Lifestyle

Jaki jest twój stan emocjonalny? Powiedz, co widzisz na obrazku jako pierwsze i dowiedz się, co ci w duszy gra

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 grudnia 2017
Fot. Screen / BRIGHT SIDE
 

Pora na chwilę relaksu. Warto usiąść na chwilę, odprężyć się i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę czujemy, czego pragniemy, w jakim punkcie życia się znajdujemy.

Przyjrzyj się tym obrazkom, co widzisz na nich jako pierwsze?

1. Twarz czy ryby

Fot. Screen / BRIGHT SIDE

Fot. Screen /
BRIGHT SIDE

Jeśli widzisz twarz

Z natury jesteś towarzyski i komunikatywny, interesuje cię życie innych. Potrafisz dogadać się właściwie z każdym. Częściej analizujesz całą sytuację z dystansu niż zagłębiasz się w szczegóły. Obecnie coraz częściej odczuwasz niepokój i lęk przed tym, co nieznane i dziwi cię to. Potrzebujesz odpoczynku psychicznego.

Jeśli widzisz dwie ryby

Czujesz, że jesteś we właściwym miejscu i czasie. Dla ciebie ważne są szczegóły, te najdrobniejsze elementy układanki jaką jest życie. Jesteś kreatywny, lubisz realizować konsekwentnie, to co sobie założyłeś. Przed tobą zmiany, już się cieszysz na myśl o tym, co nastąpi za chwilę.

2. Dziurka od klucza czy płacząca postać

Fot. Screen / BRIGHT SIDE

Fot. Screen /
BRIGHT SIDE

Jeśli widzisz smutną postać

 Jesteś na takim etapie swojego życia, kiedy uczysz się nowych rzeczy, dowiadujesz nowego o sobie samym i wychodzisz ze strefy komfortu. Korzystaj z tego czasu, niech będzie dla ciebie wspaniałym doświadczeniem.

Jeśli widzisz dziurkę od klucza

Czujesz, że wkrótce zdarzy się coś niezwykłego i nowego. Nie boisz się tego, ale wręcz nie możesz się doczekać. Być może spotkałeś ostatnio kogoś, kto cię intryguje i jesteś ogromnie ciekawy dokąd cię ta znajomość zaprowadzi. Nawet jeśli odczuwasz smutek, nie bój się puścić tego, co już dawno nie należy do ciebie.

3. Uchylone drzwi czy nuta

Fot. Screen / BRIGHT SIDE

Fot. Screen /
BRIGHT SIDE

Jeśli widzisz nutę

Czujesz, że marnujesz swój czas. Mógłbyś się rozwijać, przejąć inicjatywę, spróbować jakiejś artystycznej działalności, czegoś o czym myślisz lub marzysz od dawna, ale brak ci odwagi. Zajrzyj wgłąb siebie i pomyśl, co sprawiłoby ci radość? Może nauka gry na jakimś instrumencie? Może pisanie?

Jeśli widzisz uchylone drzwi

Jesteś gotowy na zmiany i czujesz, że podejmujesz właściwe decyzje. Nadeszła pora na poważne decyzje. To właściwy moment by radykalnie zmienić swoje życie. Nie bój się. Twoja postawa będzie inspiracją dla innych.

 


Lifestyle

21 momentów w związku, kiedy czujecie, że przydarzyła się wam wyjątkowa miłość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 grudnia 2017
5 języków miłości
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

W każdym związku zdarzają się te spontaniczne, „banalne” chwile, w których zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo kochasz i jak wiele was ze sobą łączy. Mogą być zabawne, zaskakujące, ale mają pewien wspólny mianownik – zawsze mówisz sobie „to musi być przeznaczenie”.  Na pewno zdarzyły się również tobie.

Głupie kłótnie

Te niezupełnie poważne, kiedy sprzeczacie się o to, kto kogo kocha bardziej.

Wspólne „nic nierobienie” , które uszczęśliwia

Kiedy oboje po prostu usiądziecie razem na kanapie, nic nie robiąc i ciesząc się swoją obecnością. To wam wystarcza.

Zupełnie przypadkowe myśli

Kiedy gdzieś idziesz albo wykonujesz jakąś pracę i nagle przypomina ci się jakiś zabawny szczegół dotyczący waszego związku. Śmiejesz się w głos, nie bacząc na to, że inni przyglądają ci się jak niegroźnemu wariatowi.

Dzielenie się

Łapiesz się na tym, że jeśli przytrafi ci się jakaś zabawna, zaskakująca lub smutna sytuacja, chcesz natychmiast podzielić się tym z ukochanym.

Prawdziwa historia

Kiedy jedno z was mówi coś niemożliwie romantycznego, jak: „Nie mogę bez ciebie żyć”, a zdajesz sobie sprawę z tego, że czujesz to samo. Guzik cię obchodzi, że to tekst jak z tandetnego filmu J.

Drobnostki, które poprawiają nastrój

Często się uśmiechasz w ciągu dnia, bo myślisz o tym, że wieczorem się zobaczycie.

„To my”

Kiedy oglądasz film lub program w, którym pojawia się romantyczna scena i intuicyjnie zerkasz na niego, żeby zobaczyć, czy on też na ciebie patrzy.

Rozmowy telefoniczne

Te, które trudno skończyć, bo nikt nie chce pierwszy odłożyć słuchawki.

„Niedoczekanie”

Kilka minut po tym, jak się rozłączasz, dzwonisz znowu, żeby powiedzieć jeszcze raz „dobranoc” albo „kocham cię”. I nie, po prostu nie możecie iść spać bez powiedzenia sobie „dobranoc” i „kocham cię”.

Radość z faktu, że odczuwacie coś wspólnie

Kiedy jeden z was jest w łazience i wysyła do drugiego zabawny obrazek, aby najpierw śmiać się z niego oddzielnie, a potem cieszyć się, że macie takie samo poczucie humoru.

Przepływ informacji

On musi być pierwszą osobą, która wie o tym, co ci się przydarzyło. To znaczy, ze jest najważniejszy.

Ukojenie po ciężkim dniu

Kiedy masz trudny dzień i wszystko, co chcesz teraz zrobić, to przytulić go i leżeć w jego ramionach aż zaśniesz.

Łzy radości

Kiedy wzrusza cię myśl o twoim związku. Po prostu.

Wiara

Zaczynasz wierzyć w to, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, że jesteście razem bo tak po prostu musiało być.

Przyszłość

Kiedy zaczynasz uważać, że spotkanie twojego partnera było najlepszą rzeczą, jaka ci się w życiu przytrafiła.

Rozłąka

Kiedy na jakiś czas wyjeżdża, a ty czujesz jak bardzo tęsknisz.

Siła i więź

Kiedy mocno i pewnie trzyma twoją dłoń w swojej ręce, a ty czujesz, że ta siła określa więź między wami.

Spokój i pewność

Dobry, pewny spokój, który odczuwasz, gdy spędzacie razem czas i wewnętrzne przekonanie, że znalazłaś w tym związku swoją bezpieczną przystań.

To, co jest trudniejsze niż możesz sobie wyobrazić

Kiedy nagle coś się zmienia i zdajesz sobie sprawę, że jest to trudniejsze, niż sobie wyobrażałaś.

Lęk

Kiedy nie możesz się z nim skontaktować przez dłuższy czas i tak bardzo się boisz, że coś się stało.

Życie i śmierć

Już nie wydaje ci się banalne powiedzieć komuś „chcę umrzeć razem z tobą”, zaczynasz to rozumieć.


 

Na podstawie: relrules.com


Lifestyle

Zdrowy jak… gruszka?

Redakcja
Redakcja
25 grudnia 2017
gruszka
Fot. Materiały prasowe

Gruszka? Wygląd gruszki, która kształtem przypomina kobiecą figurę, oddziałuje mocno na wyobraźnię i może przywoływać namiętne skojarzenia. Jest pełna zdrowych składników, a jej smak doceniali nawet polscy królowie! Znany polski kronikarz opisuje, że Władysław Jagiełło „dobre i słodkie gruszki po kryjomu jadał”.

Dlaczego tak wstydliwie? Zapewne z tego powodu, że w średniowieczu gruszki uważano za grzeszny owoc ze względu na działającą na zmysły formę. Dziś nie musimy ukrywać się z konsumpcją. Warto więc korzystać z urodzaju, zwłaszcza że sezon na te owoce trwa niemal cały rok, a zdrowotnych właściwości mają bez liku. Oto najważniejsze z nich:

  • wzmacniają serce

Gruszki zawierają potas, dzięki któremu uaktywnia się enzym odpowiedzialny za dostarczenie energii do serca, pobudzając je do pracy. To dzięki niemu nasze serce bije regularnie. Niedobór potasu może objawiać się skurczami mięśni nóg podczas wysiłku, a także zmęczeniem i podenerwowaniem.

  • zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów

Zawarty w gruszkach błonnik przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia nowotworu jelita grubego, a obecność kwasu hydroksycynamonowego zapobiega rozwojowi guzów płuc i żołądka. Badania naukowe pokazują, że jest to jeden z bardziej skutecznych pokarmów, który ogranicza rozwój raka przełyku.

  • pomagają utrzymać równowagę psychiczną

Miedź jest minerałem wspomagającym funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, a około piętnastu procent jego dziennego zapotrzebowania znajduje się w średniej wielkości gruszce. Dodatkowo, obecny w owocach przeciwutleniacz chroni przed chorobą Alzheimera.

Niektórzy twierdzą nawet, że sok z gruszek przyspiesza metabolizm alkoholu i nieznacznie obniża jego poziom we krwi. Niezależnie od tego – sok i owoce idealnie wkomponują się w wieczorną kolację z przyjaciółmi. W październikowym numerze magazynu „Kuchnia” znajdziesz inspiracje na wyjątkowe potrawy z tym zmysłowym owocem.


 

źródło: infowire.pl


Zobacz także

Wielka miłość, polityka, sztuka i zdrada z widmem lebensbornu w tle

Sześć faktów o lekach przeciwbólowych, które każda kobieta powinna znać

Co o tobie mówi twój indiański znak? Kto jest twoim duchowym przewodnikiem – bóbr, kruk, a może gęś?