Lifestyle

„Czasami trzeba być smutnym, by iść naprzód”. Czego nie wiecie o Adele

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 sierpnia 2017
6 z 6

Królowa

Fot. Screen z YouTube / Celebrity Life

W wieku 29 lat, na swoim kącie ma 12 statuetek Grammy i sprzedane 100mln nagrań. Magazyn „Time” uznał ją dwa razy za jedną najbardziej wpływowych osób na świecie. Otwarcie mówi o depresji, o zmęczeniu i o szczęściu rodzinnym. Prywatnie jest związana z Simonem Koneckim, a 19 października 2012 urodził się ich syn – Angelo James.

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Seriale jednosezonowe, które zachwycą cię od pierwszego odcinka. Uważaj, bo dasz się wciągnąć

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
20 sierpnia 2017
6 z 9

"Wataha"

Serial HBO powraca z druga serią w październiku, więc zdążycie jeszcze zobaczyć pierwszą. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) próbuje rozwiązać zagadkę zamachu bombowego, w którym zginęli jego przyjaciele ze Straży Granicznej w Bieszczadach oraz jego ukochana. Jako jedyny przeżył i jego celem staje się  poznanie prawdy. Fajnie, że w Polsce powstają seriale, które chce się oglądać i które nie są cukierkowe, piękne i tak słodkie, że aż czuć zgrzytanie ziarenek cukru między zębami podczas ich oglądania. No i bieszczadzkie krajobrazy!

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Przedszkolaki i seniorzy – to trzeba zobaczyć! Dzieciaki mają w sobie moc i wprost zarażają energią

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
20 sierpnia 2017
fot. screen z filmu na Facebooku/ Channel 4

Jak zakończy się spotkanie grupy przedszkolaków z osobami starszymi w domu opieki? Cóż, bez wątpienia poruszająco i wzruszająco! Potwierdza się bowiem znana od dawna prawda, że dzieciaki mają w sobie niezwykłą moc i prawdziwą magię, która potrafi zmiękczyć niejedno serce i tchnąć młodego ducha nawet w seniorów.

Brytyjska telewizja Channel 4 nakręciła film dokumentalny, w którym przez sześć tygodni przedszkolaki dzieliły „klasę” z seniorami w domu opieki. Eksperyment miał na celu pokazanie, jak taka międzypokoleniowa interakcja wpłynie na zdrowie i samopoczucie jego uczestników. Czy najmłodsi dogadają się z najstarszymi, których nie znają? Czy seniorzy zainteresują się obcymi maluchami?

Choć niektórzy podopieczni domu opieki podchodzi do tego spotkania sceptycznie i z dystansem, a nawet twierdzili, że będzie to totalną katastrofą i porażką, to okazało się, że dzieciaki mogą zdziałać naprawdę wiele samą swoja obecnością. Ich otwartość, spontaniczność i ciekawość świata była czymś zachwycającym dla starszych ludzi, a nawet sprawiła, że ignorowali oni swoje zdrowotne dolegliwości i czuli się młodziej! Dzięki dzieciakom niektórzy wyszli ze swojej skorupy i pokazali zupełnie nowe oblicze, drugą twarz.

Hamish, jeden z uczestników eksperymentu, był zaskoczony tym, jaki zachwyt na dzieciakach wywołały małe rzeczy, jak ciekawe były otaczającego je świata. „To było fascynujące, dostrzeganie szczegółów […] obecnie nie widzę wielu nowych rzeczy. To naprawdę był poranek czystej radości” – skomentował swoje spotkanie z dzieciakami.

Zobaczcie fragment filmu – całość dokumentu znajdziecie tutaj.


Zobacz także

Buduję MOCne Kobiety! Z wdzięczności za to, kim dzisiaj jestem!

Jak spać prawidłowo, kiedy boli. Która pozycja pomoże ci uśmierzyć ból

Nowy rok, stara ty? Aż 90% osób rzuca siłownię po 3 miesiącach. Oto sposoby na wytrwanie w postanowieniu