Lifestyle

„Czasami trzeba być smutnym, by iść naprzód”. Czego nie wiecie o Adele

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 sierpnia 2017
4 z 6

Złamane serce

Fot. Screen z YouTube / Celebrity Life

W tym czasie Adele była związana ze starszym od siebie o dziesięć lat mężczyzną. Tę relację, piosenkarka określa jako bardzo „intensywną” i podkreśla, jak ogromny miała wpływ na jej życie i wczesną twórczość.  „Sprawił, że wydoroślałam” – mówiła o ukochanym, który zostawił ją 18 miesięcy później. Złamane serce i wiadomość o zaręczynach byłego partnera zaowocowały przepięknym utworem „Someone like you”…

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Seriale jednosezonowe, które zachwycą cię od pierwszego odcinka. Uważaj, bo dasz się wciągnąć

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
20 sierpnia 2017
4 z 9

"Nocny recepcjonista'

fot. screen z YouTube/ BBC

„Nocny recepcjonista” to historia byłego brytyjskiego żołnierza Jonathana Pine’a (Tom Hiddleston), który zostaje zrekrutowany przez agentkę wywiadu Angelę Burr (Olivia Colman). Pine ma przeniknąć do otoczenia biznesmena Richarda Ropera (Hugh Laurie), który zajmuje się szpiegostwem, handlem bronią i z pewnością nie ma czystego sumienia. To takie połączenie „Infiltracji” z Jamesem Bondem, tylko bez wstrząśniętych drinków i Astona Martina. I choć Hugh Laurie nie gra tutaj dr. House’a to jego dewiza – everybody lies – wciąż jest aktualna.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Przedszkolaki i seniorzy – to trzeba zobaczyć! Dzieciaki mają w sobie moc i wprost zarażają energią

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
20 sierpnia 2017
fot. screen z filmu na Facebooku/ Channel 4

Jak zakończy się spotkanie grupy przedszkolaków z osobami starszymi w domu opieki? Cóż, bez wątpienia poruszająco i wzruszająco! Potwierdza się bowiem znana od dawna prawda, że dzieciaki mają w sobie niezwykłą moc i prawdziwą magię, która potrafi zmiękczyć niejedno serce i tchnąć młodego ducha nawet w seniorów.

Brytyjska telewizja Channel 4 nakręciła film dokumentalny, w którym przez sześć tygodni przedszkolaki dzieliły „klasę” z seniorami w domu opieki. Eksperyment miał na celu pokazanie, jak taka międzypokoleniowa interakcja wpłynie na zdrowie i samopoczucie jego uczestników. Czy najmłodsi dogadają się z najstarszymi, których nie znają? Czy seniorzy zainteresują się obcymi maluchami?

Choć niektórzy podopieczni domu opieki podchodzi do tego spotkania sceptycznie i z dystansem, a nawet twierdzili, że będzie to totalną katastrofą i porażką, to okazało się, że dzieciaki mogą zdziałać naprawdę wiele samą swoja obecnością. Ich otwartość, spontaniczność i ciekawość świata była czymś zachwycającym dla starszych ludzi, a nawet sprawiła, że ignorowali oni swoje zdrowotne dolegliwości i czuli się młodziej! Dzięki dzieciakom niektórzy wyszli ze swojej skorupy i pokazali zupełnie nowe oblicze, drugą twarz.

Hamish, jeden z uczestników eksperymentu, był zaskoczony tym, jaki zachwyt na dzieciakach wywołały małe rzeczy, jak ciekawe były otaczającego je świata. „To było fascynujące, dostrzeganie szczegółów […] obecnie nie widzę wielu nowych rzeczy. To naprawdę był poranek czystej radości” – skomentował swoje spotkanie z dzieciakami.

Zobaczcie fragment filmu – całość dokumentu znajdziecie tutaj.


Zobacz także

Rozwiązanie konkursu na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną

Walentynki alternatywnie, po babsku! 💗 Akcja „Pokaż, jak kochasz”

Weekend ze „Sztuką kochania” w tle. O tym dlaczego warto wybrać się do kina i co oznacza rząd XIII