Lifestyle

Co starsza może poradzić młodszej? 20 prostych prawd, których dowiesz się od kobiet po 50-tce

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 września 2017
Fot. iStock/Georgijevic
 

Czy wiecie, że po 50-tce, wiele z nas, kobiet, doświadcza czegoś, co można by nazwać przebudzeniem? To taki punkt zwrotny, moment, w którym uświadamiasz sobie, co jest tak naprawdę ważne. Moment, w którym do ciebie również, że czas płynie i naprawdę nie ma sensu poświęcać cennej energii i emocji  na rzeczy tego niewarte. Na ludzi, niewartych naszych uczuć i zaangażowania.

Warto czerpać z wiedzy tych, którzy mogą już w jakiś sposób przeanalizować swoje życie, stracone i wykorzystane szanse, miłości, przyjaźnie, to, co można lub trzeba zmienić, decyzje, które trzeba podjąć jak najszybciej.

20 zasadniczych prawd, od starszej dla młodszej

1.Bądź dla siebie samej priorytetem

2. Zobowiąż się do prowadzenia zdrowego trybu życia (eliminuj stres)

3. Otaczaj się przyjaciółmi i rodziną, ludźmi, którzy cię kochają i wspierają Twój rozwój (odetnij się od „wampirów energetycznych”)

4. Naucz się mówić „nie”

5. Nie używaj słowa „powinnam”

6. Naucz się automatycznie zastępować negatywne myśli pozytywnymi

7. Kochaj i akceptuj samą siebie

8. Opracuj codzienną praktykę wdzięczności (bo jest tyle rzeczy, za które możesz być wdzięczna)

9. Pracuj nad samoświadomością

10. Weź odpowiedzialność za swoje życie

11. Uwierz w swoje zdolności

12. Przestań martwić się tym, co inni myślą o tobie

13. Naucz się słuchać

14. Patrz na świat oczami odkrywcy – odrywaj go i dawaj się mu zaskoczyć

15. Praktykuj przebaczenie (dla siebie samej)

16. Rozwijaj swoją kreatywność, próbuj nowych rzeczy, odkrywaj talenty

17. Spędzaj czas na łonie natury

18. Praktykuj uważność – zauważaj

19. Zacznij kreować życie swoich marzeń

20. Nie traktuj się zbyt poważnie 

Niech te prawdy uratują i was, pomogą wam przestać trwonić czas, martwić się na zapas, odzyskać poczucie harmonii i pewności siebie.

 


Lifestyle

Gorąca wiadomość dla młodych fanów piłki nożnej!

Redakcja
Redakcja
27 września 2017
Fot. iStock / Halfpoint
 

Przedstawiamy nową serię kolorowanek, pełną obrazków ze słynnego komiksu o wschodzących gwiazdach piłki nożnej! A już za miesiąc, 25.10 w wydawnictwie WILGA dwa nowe komiksy SUPA STRIKAS!

Supa Strikas to pełna przygód, dobrego humoru i zapierających dech akcji piłkarskich podróż w świat piłki nożnej. Przygody fenomenalnej drużyny futbolowej, walczącej o zwycięstwo w SuperLidze i prowadzonej przez niesamowitego trenera to dla młodych czytelników potężna dawka sportowych emocji.

Supa Strikas to nie tylko sportowa superdrużyna, ale także grupa przyjaciół, którzy wspierają się również poza boiskiem, walcząc z przeciwnikami, którzy nie zawsze stosują zasady fair play.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

KOLOROWANKI DO KUPIENIA W EMPIKU I NA EMPIK COM:

http://bit.ly/Supa_Strikas_1
http://bit.ly/Supa_Strikas_2

Wybrane strony do pokolorowania:
http://bit.ly/Supa_Strikas_Pobierz_pokoloruj

Wejdź do gry już dziś!


Lifestyle

Czym jest zdrada dla mężczyzn, a czym dla kobiet? Są kwestie, w których bardzo się różnimy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 września 2017
Fot. iStock/martin-dm

Istnieje przeświadczenie, że jeśli kobieta zdradza, to najprawdopodobniej odejdzie od „pierwszego” partnera czy męża, zakończy tę relację i rozpocznie nową. Mężczyźni zdradzając, częściej chcą utrzymać oba związki, nie potrafiąc wybrać między dwiema kobietami. Dzieje się tak dlatego, że mamy zupełnie inne podejście do kwestii związanych z seksem i miłosnymi relacjami – uważają psycholodzy.

Niezależnie od tego, jakie są nasze osobiste doświadczenia w kwestii seksu i zdrady, badania wykazały, że mężczyźni idąc z kobietą inną niż swoja partnerka do łóżka, nie muszą być z nią emocjonalnie związani. Kobiety, o wiele częściej niż panowie (choć również nie zawsze), muszą kochać lub się zakochać by uprawiać seks, i nawet jeśli wydaje się nam, że to stereotyp – tak mówią statystyki.

Panie również, o wiele częściej niż panowie nadają olbrzymie znaczenie zdradom „emocjonalnym”, czyli takim, w których teoretycznie „do niczego nie doszło”, ale w ich sercach i umysłach, wydarzyło się „wszystko”. Mężczyźni w zdradzie szukają głównie zaspokojenia potrzeb seksualnych, a nie intelektualnego, intymnego połączenia. Oczywiście, wielu z nich zdarza się zakochać w kimś innym niż partnerka, ale dla większości niewierność jest jedynie oportunistyczną, głównie seksualną, atrakcją, która w ich mniemaniu nie ma żadnego wpływu na „legalny” związek, w którym się znajdują.

W trakcie badań niewierni panowie mówili, że są ze swoimi partnerkami bardzo szczęśliwi, że je kochają, a wspólne życie seksualne jest wspaniałe i nie zamierzają zakończyć tej relacji, ze względu na zdradę, której się dopuścili.

Panie o wiele rzadziej reprezentują taki pogląd na niewierność. Dla większości z nich, poczucie intymności i emocjonalnej bliskości są równie ważne, o ile nie ważniejsze, niż sam seks. O wiele częściej również, zdradzając, są w stanie porzucić dotychczasowego partnera, zakochać się bez pamięci i zmienić swoje życie. Natychmiast.

Cóż, paniom należy chyba w takim razie życzyć emocjonalnego i seksualnego spełnienia w związku, a zdradzającym panom… wyrozumiałych partenerek?


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Zobacz także

Po Möller’s GOLD warto sięgać nie tylko w okresie przesilenia wiosennego

Co sprawia, że czujesz się kobieco ?

A czy ty wiesz, gdzie i w czym kryje się twoje szczęście?

Rozrywka i nauka przez zabawę dla całej rodziny, czyli jak wygodnie grać w najlepsze gry bez komputera ani konsoli