Lifestyle

Sprawdź, co twoja ulubiona fryzura mówi o twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
2 grudnia 2018
3 z 7

Kitka (koński ogon)

Fot. iStock/splendens

Kobieta wiążąca włosy w kitkę jest bardzo energiczna, wszędzie jej pełno. To dusza towarzystwa z głową pełną pomysłów. Uwielbia wyzwania i chętnie poznaje nowych ludzi. Nie przywiązuje się do jednego miejsca, wszędzie czuje się jak u siebie.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

5 rzeczy, których silne kobiety nigdy nie będą tolerować w związku

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 grudnia 2018
Fot. iStock/izusek
 

W różny sposób można definiować kobiecą siłę. Może ona polegać na doskonałym radzeniu sobie w pracy, łączeniu różnych życiowych ról, realizowaniu się na wielu płaszczyznach. Siła psychiczna pozwala na pokonywanie trudności, których życie stawia przed nami wiele. Silna kobieta stara się poradzić sobie z nimi, nie poddaje się bez walki.

Gdy taka kobieta tworzy lub próbuje zbudować z kimś związek, mogą przytrafić się jej rzeczy, których zdecydowanie nie będzie ona tolerować. Być może przyjmie to do wiadomości, ale nie będzie chciała się do nich dostosować.

5 rzeczy, których silne kobiety nigdy nie będą tolerować w związku

1. Naciski ze strony partnera

To chyba pierwsza rzecz, na którą silna kobieta nie będzie w stanie się zgodzić. Współczesne kobiety nie widzą powodów, aby ktoś podejmował za nie decyzje. Silna kobieta potrafi zawalczyć o swoje zdanie i doskonale rozumie różnicę pomiędzy kompromisem a zmuszaniem do podporządkowania się partnerowi.

2. Niepotrzebne gierki

Silne kobiety nie bawią się w podchody, bo nie mają na to czasu i zdecydowanie wolą osiągać cele w prostszy sposób. Nie muszą walczyć o uwagę, otwarcie mówią o w swoich problemach, czy marzeniach partnerowi. Przy okazji liczą na to, że partner zdobędzie się na pewne refleksje i zrozumie te dążenia.

3. Zarzut „noszenia spodni” w związku

Silne kobiety są one gotowe przyjąć na siebie wielką odpowiedzialność i sięgać po swoje cele, co nie każdemu się podoba. Te z nich, które mają taką typową energię przypisywaną mężczyznom, mogą budzić niepokój i obawy. Często padają też oskarżenia o próbę przejęcia „rządów” w związku. Trzeba pamiętać, że mimo silnego charakteru, kobieta nadal jest osadzona w tej szczególnej, żeńskiej energii.

4. Wymaganie poświęcenia się rodzinie

Silna kobieta nie rezygnuje ze swoich planów i marzeń, ale podejmuje próbę łączenia ambicji zawodowych i życia rodzinnego. Wymaganie ze strony partnera, aby w całości poświęciła się związkowi czy rodzinie, jest jak ostrzegawcza czerwona flaga. Roszczeniowa postawa względem kobiety nie spowoduje, że zrzuci ona uniform na rzecz kuchennego fartucha.

5. Zrzucania wszystkiego na jej barki

Kobiety o mocnym charakterze polegają głównie na sobie, ale nie jest tak, że nie potrzebują wsparcia drugiej osoby. Natomiast partnerzy kobiet silnych często uważają, że ich rola ogranicza się jedynie do bycia obok. Tymczasem osamotnienie w staraniach w związku rodzi poczucie niesprawiedliwości, a stąd tylko krok od rozczarowania wspólnym życiem.

źródło:  themindsjournal.com 


Lifestyle

Czy to już miłość, czy jeszcze kochanie? Co odróżnia młodzieńcze uczucie od dojrzałej miłości?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 grudnia 2018
Fot. iStock / ballero

Miłość powoduje, że na wiele rzeczy patrzymy w inny, rzadko obiektywny sposób. Początki zauroczenia zawsze przynoszą tzw. motyle w brzuchu i chęć spędzania ze sobą każdej wolnej chwili. Nie sztuką jest wychwalać na początku związek. Sztuką jest tak budować relację, by miłość ślepą, młodzieńczą, zmienić w dojrzałe uczucie.

Niekiedy przenosimy na kolejne relacje pewne zachowania, które zdążyły wejść nam w krew. I one powodują, że następne związki nie do końca gwarantują satysfakcję i bezpieczeństwo, a z czasem się wypalają.  A po czym można poznać, czy związek opiera się na dojrzałej lub niedojrzałej miłości?

5 zachowań, które pomagają odróżnić młodzieńcze uczucie od dojrzałej miłości

1. Obawa przed porzuceniem kontra poczucie bezpieczeństwa 

W relacji niedojrzałej możesz obawiać się porzucenia, tego, że wszystko się rozstrzygnie bez twojego udziału. Emocje mogą cię przytłaczać, odbierać pewność siebie i popychać do nieprzemyślanych działań. Miłość dojrzała daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. Dobre uczucie nie wyklucza pojawienia się smutku czy niepokoju, ale nie pochłania przez to całej twojej energii.

2. Wątpliwości kontra pewność

W związku niepewnym ciągle szukasz akceptacji, potwierdzenia tego, że jesteś dla kogoś ważna. Nie czujesz się dobrze, mimo tego, że stale rozpatrujesz wątpliwości i starasz je rozwiać. W związku dojrzałym czujesz się kochana i nie musisz stale szukać potwierdzenia dla miłości ofiarowanej przez bliską osobę.

3. Rozchwianie kontra akceptacja

Związek niedojrzały sprawia, że tracisz kontrolę nad emocjami, popełniasz błędy, które pogarszają samopoczucie. Dojrzałe uczucie powoduje, że dostrzegasz swoje wady, ale koncentrujesz się częściej na zaletach. Nawet gdy coś dzieje się nie po twojej myśli, nie czujesz się zdruzgotana lub przerażona brakiem kontroli.

4. Strach przed zmianami kontra spokój

Zmiany są procesem naturalnym. Jednak gdy nie czujesz się pewnie w związku, boisz się tego, co może nadejść. To powoduje, że tracisz zdolność do podejmowania mądrych decyzji i stajesz się usztywniona, w oczekiwaniu najgorszego. Związek dojrzały pozwala na wyjście poza strefę komfortu i czerpanie budujących doświadczeń z nowej sytuacji.

5. Poświęcenie kontra świadome decyzje

W związku, który nie daje poczucia bezpieczeństwa, możesz być gotowa do wielkiego poświęcenia, byleby nic się nie zmieniało na gorsze. Dojrzała miłość pozwala na podejmowanie wyważonych decyzji. Umożliwia także akceptację utraty pewnych rzeczy, ale nigdy kosztem samej siebie.

źródło:  themindsjournal.com 


Zobacz także

Gdybyśmy wiedziały dzisiaj to, co wiedzieć będziemy za 30 lat… Pięć podstawowych zmian, których warto dokonać w życiu

Znamy trójkę finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow

Regulamin akcji „Moja pierwsza miłość”