Lifestyle

„Sorry Kochanie, ja po prostu znam go lepiej”. Przyjaciółka mojego chłopaka zatruwa mi życie i nie wiem jak to przerwać

Listy do redakcji
Listy do redakcji
7 maja 2018
1 z 1

Przyjaciółka mojego faceta

Dzieje się ze mną coś niedobrego. Mam poczucie winy, że swoją zazdrością niszczę nasz związek, chociaż to ona ewidentnie przekracza granice. Mam poczucie żalu w stosunku do Michała, za to, że jej na to pozwala.

Poszłam do psychologa. Słuchał, ja wylewałam z siebie całą złość na nią. Zrozumiałam, że muszę jasno mówić Michałowi o swoich obawach, że muszę uświadomić mu, jak to wygląda z mojej strony. Więc próbowałam rozmawiać z NIM. Mówiłam, że nie czuję się komfortowo, że potrzebuję więcej intymności więcej „sam na sam” tylko z nim, że nie chcę omawiania naszych wspólnych spraw we trójkę. Że czuje się zagrożona wiedząc, jak wiele czasu spędzają razem, kiedy Michał wraca wieczorem do domu i mówi „A wiesz, byłem dziś na kawie z Kaśką”.

„Mam ci nie mówić, że się widujemy? – spytał zaniepokojony, jak zwykle nic nie rozumiejąc. Chciałam wykrzyczeć, że nie, że powinien ją odsunąć dalej, postawić granice, zamiast tego, popłakałam się tłumacząc, że jestem zazdrosna. Przytulił mnie, po raz kolejny tłumacząc, że nie mam najmniejszego powodu, bo to ja jestem kobietą jego życia, że to mnie kocha.

Próbowałam wszystkiego. Próbowałam się z nią zaprzyjaźnić, na zasadzie – trzymaj wroga blisko. Nie zaiskrzyło – jedynym wspólnym tematem, na którym możemy porozmawiać jest Michał. Ale ta rozmowa bardziej przypomina monolog. I to ona mówi.

Ufam jemu, nie ufam jej. Czekam z niecierpliwością, aż znajdzie sobie faceta.  Ale ona uparcie twierdzi, strzepując pyłek ze swetra Michała, że jest bardzo wymagająca.

Nie, to nie jest obsesja. Chyba, bo sama już nie wiem. Tracę grunt pod nogami, obwiniam się za emocje, które się we mnie pojawiają, zaczynam wątpić w siebie, we własny rozsądek. Pomóżcie, bo nie wiem co robić.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Picie wina pobudza nasz mózg bardziej niż rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych – twierdzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
7 maja 2018
Fot. iStock/AzmanL
 

Okazuje się, że picie wina to idealny trening dla mózgu, angażujący więcej szarych komórek niż jakiekolwiek inne ludzkie zachowanie. Tak uważa jeden z wybitnych neurobiologów doktor Gordon Shepherd z uniwersytetu medycznego w Yale. Uważa on, że wąchanie i analizowanie wina przed jego wypiciem wymaga „doskonałej kontroli nad jednym z największych mięśni w ciele”. 

Degustacja wina sprawia, że misterne mięśnie języka działają razem z tysiącami receptorów smaku i zapachu. Cały proces angażuje mózg bardziej niż słuchanie muzyki czy rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych, twierdzi naukowiec.

Dr Shepherd spędził wiele lat badając, jak ludzki mózg przetwarza smak. Dzisiaj uważa, że odczucia smakowe są o wiele bardziej subiektywny niż wcześniej sądzono, ponieważ każdy używa własnego układu odniesienia do przetwarzania smaku, który jest „w dużym stopniu zależny od naszych własnych wspomnień i emocji oraz od towarzystwa” Shepherd podaje, że smak nie jest zawarty w samym winie, jest tworzony przez mózg degustatora.

Oczywiście uprzedza przed zbyt dużą ilością spożywania wina. Kac niestety nie wpływa korzystnie na nasz mózg.

I co wy na to?


źródło: Independent

 

 


Lifestyle

9 zachowań, które pozwolą ci lepiej ułożyć relacje z innymi ludźmi

Redakcja
Redakcja
7 maja 2018
1 z 1

9 pozytywnych rzeczy, które pozwolą ci lepiej ułożyć relacje z innymi ludźmi

fot. istock / miodrag ignjatovic

5. Przebacz

Przebaczanie jest nie zawsze łatwym procesem, ale życie z nienawiścią lub pogardą jest większym problemem. Przebaczenie pozwala otwierać serce i umysł, a to ułatwia wyjście do innych i życie bez żalu.

6. Dbaj o swoich przyjaciół

Przejmując się relacją z otoczeniem nie zawsze pamiętamy o tych, którzy są przy nas najbliżej. Co gorsze, traktujemy jak przyjaciół osoby, które na to zdecydowanie nie zasługują. Rozpoznanie i docenienie prawdziwej przyjaźni jest łatwiejsze wraz z upływem czasu i dojrzewaniem. Bądź lojalna względem tych osób, które są dla ciebie bardzo ważne niezależnie od okoliczności. To wielki dar móc polegać na kimś i to zawsze wraca z korzyścią dla ciebie.

7. Utrzymuj kontakt

Może być tak, że po czasie intensywnego kontaktu z daną osobą więzi się rozluźniają. Jeśli ciebie to również spotkało, pielęgnuj znajomości, nie zaszywaj się w samotni. Doceń prawdziwą obecność, podejmij próbę pozostania w kontakcie z osobami, które są dla ciebie ważne.

8. Dotrzymuj obietnice

Nie rzucaj słów na wiatr, nie rób rzeczy, które są do ciebie niepodobne. Obietnice powinny być zawsze traktowane poważnie, więc nie łam danego słowa, niezależnie, czy dajesz je przyjaciółce, czy jest to obietnica złożona starszej sąsiadce.

9. Daruj sobie tych, którzy odeszli

Osoby, które zrezygnowały z bycia w twoim życiu najwyraźniej nie są warte, aby w nim być. Nie rozpaczaj po tych, którzy na własne życzenie odeszli i zwróć uwagę na tych, którzy przy tobie trwają, gdy ktoś odchodzi z twojego życia jego rola po prostu dla ciebie się już skończyła.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Uwaga, toksyczny na horyzoncie! Uciekaj, bo nic innego nie poskutkuje

Toksyczny na polowaniu zwęszy cię bez mrugnięcia okiem. 6 zachowań toksycznych ludzi

Co się stanie z twoim ciałem, jeśli codziennie będziesz jadła mięso. Akcja „Polka na diecie”, dzień #21