Lifestyle Uroda

Skończył ci się tusz? Nie wyrzucaj szczoteczki! Jeszcze się przyda

Pani Mądrala
Pani Mądrala
26 marca 2018
1 z 1

Skończył ci się tusz? Nie wyrzucaj szczoteczki! Jeszcze się przyda

Fot. iStock/PeopleImages

Z pomocą szczoteczki z tuszu do rzęs można wyczyścić wiele przedmiotów i dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Sprawdza się idealnie przy czyszczeniu fug, ram okiennych, różnych, dziwnych bibelotów, które każda z nas ma w domu. Można z jej pomocą wyczyścić także klawiaturę komputera lub pilota, palniki kuchenne czy biżuterię.

Szczoteczka sprawdzi się również w kosmetyce. Z jej pomocą można bardzo dokładnie i precyzyjnie nakładać farbę do włosów lub wykonać pasemka. Jest też świetnym gadżetem, ułatwiającym stylizację brwi – dzięki niej ujarzmisz niesforne włoski, naniesiesz odżywkę lub wosk do brwi. Szczoteczka może się przydać również do tapirowania włosów lub układania misternych fryzur – gdy jakieś pasemko odstaje, wystarczy popsikać szczoteczkę lakierem i wygładzić fryzurę w konkretnym miejscu.

Znasz inne sposoby? Podziel się w komentarzu!

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

Uwaga, słońce nadchodzi. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, żeby wyglądać zjawisko?

Pani Mądrala
Pani Mądrala
28 marca 2018
1 z 1

Uwaga, słońce nadchodzi. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, żeby wyglądać zjawisko?

Zaliczam się do ostatniej grupy, więc fajnie. Moje „pilotki” schowałam więc do szuflady. Ale! Ale! To nie wszystko. Teraz czas na kolor. Jezus Maria. Serio? Czarne szkła są najbardziej uniwersalne i bezpieczne (to mnie akurat nie dziwi). Ale dowiedziałam się, że przy cerze ziemistej sprawdzą się metaliczne, przy ciemnej brązowe, złote i kremowe, a przy chłodnym typie urody… niebieskie, czerwone, szare, śliwkowe.

Uwielbiam ten moment, kiedy wydaje ci się, że już „jesteś w domu”, a tu nagle okazuje się, że jesteś w czarnej d… Materiał! Fakt, okulary przeciwsłoneczne pełnią bardzo ważną rolę – mają chronić oczy przed promieniami UV (a nie tylko przed nieprzyjemnym mrużeniem oczu). I uwaga teraz. Powinnyśmy wybierać te z soczewkami okularowymi z filtrem co najmniej 400. Nic ci to nie mówi? Spoko, mi też nie.

Przedstawiam zatem kategorie przyciemnienia 😉

0 – przepuszcza od 80 do 100% światła

1 – przepuszcza od 43 do 80% światła

2 – przepuszcza od 18 do 43% światła

3 – przepuszcza od 8 do 18% światła

4 – przepuszcza od 3 do 8% światła

Szukajcie więc stosownego oznaczenia na okularach, zanim je kupicie. Im niższa cyfra, tym lepiej dla waszych oczu.

Masakra, prawda? Więc teraz w skrócie – znajdź okulary z odpowiednim przyciemnieniem i informacją, że soczewki posiadają filtr chroniący przed promieniami UV, dopierz kolor soczewek do typu cery i kształtu twarzy, kup kilka par w różnych stylach, nadających się na różne okazje.

Gotowe!

Na podstawie: godealla.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

Czym kończy się obgryzanie paznokci? Teraz naprawdę przestaniesz to robić…

Pani Mądrala
Pani Mądrala
15 marca 2018
1 z 1

Czym kończy się obgryzanie paznokci? Teraz naprawdę przestaniesz to robić...

Fot. iStock/precinbe

Co jeszcze nam grozi, gdy obgryzamy paznokcie? Bolesne zakażenia. Ileż to razy zmagałam się z obrzękiem wokół paznokcia z powodu zakażenia ranki po nieumiejętnym obgryzaniu skórki. Czasem może też stać się tak, że zarazki i bakterie dostaną się pod paznokieć, powodując tzw. zanokcicę – to nieprzyjemna infekcja, która powoduje silny ból. Może doprowadzić do zniekształcenia paznokcia lub jego stałej deformacji.

Na koniec zostawiłam to, co przeraziło mnie najbardziej. Uszkodzenia zębów! Obgryzanie paznokci może spowodować ścieranie się szkliwa, a nawet wyszczerbienie lub złamanie zęba. Co więcej, może też dojść do zranienia dziąsła, co nie tylko powoduje ból i dyskomfort, ale także sprzyja powstawaniu zakażeń w obrębie jamy ustnej.

Potrzebujesz jeszcze jakichś argumentów?

Na podstawie: portal.abczdrowie.pl

PoprzedniNastępny