Lifestyle

Gdzie się kryje twoje prawdziwe piękno? O tym mówi twój znak zodiaku

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 maja 2018
4 z 12

Rak

Fot. iStock

Współczucie jest źródłem twojego piękna. Jesteś troskliwa i uczciwa. Traktujesz wszystkich tak samo i jesteś gotowa pomóc każdemu, kto tego potrzebuje. To sprawia, że świecisz światłem znacznie jaśniejszym niż inni.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Jesteś dobrym rodzicem, nawet jeśli myślisz, że nie jesteś. 9 znaków, że jednak ci się udało

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 maja 2018
Fot. iStock/Nadezhda1906
 

Rodzicielstwo to taki niewdzięczny stan, w którym często mamy poczucie porażki, bezradności, bezsilności. Na szczęście te negatywne emocje przeplatają się a tak wspaniałymi uczuciami jak duma, bezwarunkowa miłość i szczęście, że w naszym życiu pojawiło się dziecko. To normalne, że masz wątpliwości i chwile załamania. W takich momentach zawsze warto sobie uświadomić, jak wiele nam się udało. Oto 9 znaków, które potwierdzają, że jesteś dobrym rodzicem – nawet jeśli się wcale tak nie czujesz.

Twoje dziecko zawiodło w czymś i pozwoliłeś, aby to się stało.

Obserwowanie takich porażek może być trudne, ale to również zawsze początek nowego rozdziału między tobą a twoim dzieckiem – możliwość dialogu, który wam obojgu wyjdzie na dobre. Zbyt wielu rodziców stara się chronić swoje dzieci przed uczuciem rozczarowania lub niedogodności. Negatywne doświadczenia hartują charakter. Kiedy pozwalasz dzieciom zawieść, przedyskutuj to z nimi później i porozmawiaj o tym, czego nauczyły się z tego doświadczenia. Wtedy właśnie uczysz wytrwałości i wartości ciężkiej pracy.

Twoje dzieci mają swoją tożsamość

Nawet jeśli nie rozumiesz ich preferencji i wyborów. Chociaż każdy rodzic może w pewnym momencie zobaczyć trochę samego siebie w swoich dzieciach, dobrze jest wtedy, kiedy wyraźnie widzi, że syn czy córka mają swoją osobowość i bronią swoich przekonań. Fakt, że twoje dzieci pasjonują się tym, o czym wiedzą, że ci się nie spodoba, jest znakiem, że wiedzą, że twoje wsparcie jest bezwarunkowe.

Twoje dzieci mają wyrobione „nawyki bezpieczeństwa”

Instynkt samozachowawczy i rozsądek to w dużej mierze właśnie twoja zasługa. Twoim celem jest wychowanie dzieci, które same dokonują właściwych wyborów i potrafią się w porę wycofać.

Porzuciłeś zły nawyk, by dać dobry przykład

Każdy ma zły nawyk – nawet rodzice. Kiedy jednak masz dzieci, świadomość wpływu, jaki na nie wywierasz, powinien przeważyć nad potrzebą realizowania tego nawyku. Twoje dzieci, niezależnie od tego, czy to widzisz czy nie, zawsze zwracają uwagę na to, co robisz. Jeśli pokonasz szkodliwe przyzwyczajenie, pokażesz im swoją siłę charakteru.

Popełniłeś błędy

Błędy mogą wiele nauczyć – i ciebie i twoje dzieci. Kiedy myślisz o „dobrym rodzicielstwie, wydaje ci się pewnie, że powinieneś wszystko robić idealnie. Tymczasem jedynym sposobem, w jaki staniesz się kompetentnym, pewnym siebie rodzicem, jest popełnianie błędów.

Sprawiasz, że rodzinne obiady stają się tradycją

Chociaż częste spędzanie czasu razem, jako rodzina, może być trudne do zorganizowania (zwłaszcza, kiedy dzieci dorastają) to jeden z tych nawyków, który oznacza, że jesteś naprawdę dobrym rodzicem. Dzieci, które regularnie jadają obiad z rodzicami – zwłaszcza z tatą – radzą sobie lepiej w szkole, mają wyższą samoocenę i są mniej podatne na nadużywanie narkotyków lub alkoholu.

Twoje dzieci są na ciebie wściekłe

Oczywiście, to nic przyjemnego słyszeć „nienawidzę cię” lub „chciałbym mieć inną mamę”. Ale ta złość z reguły bardzo szybko mija, a dzieci będą ci wdzięczne za to, że wyznaczyłeś im granice i wymusiłeś konsekwencje. Próba bycia jedynie „przyjacielem swojego dziecka” może być przyjemniejsza, ale na dłuższą metę – szkodliwa.

Myślisz, że zawodzisz

Nie bądź dla siebie zbyt surowy. Rodzice, którzy myślą, że nie potrafią być rodzicami, zwykle postępują słusznie. Z kolei ci, którzy uważają się za nieomylnych, zazwyczaj są najgorsi…

Twoje dzieci robią właściwe rzeczy, kiedy cię nie ma w pobliżu

Jeśli twoje dziecko nie ulega negatywnej presji rówieśników, kiedy nie ma cię obok, to znaczy, czy wykonałeś kawał dobrej roboty. Ufasz swojemu dziecku, a ono wierzy w wartości, które mu wpoiłeś.


Na podstawie: thisisinsider.com


Lifestyle

Lustrzany efekt empatii. Dlaczego niektórzy ludzie od razu cię nie lubią

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 maja 2018
Dlaczego stajemy się nieatrakcyjni dla innych
Fot. iStock/MonikaBatich

Zdarza wam się dopiero kogoś poznać i natychmiast poczuć do niego niechęć? Każdy z nas jest inny i są na świecie ludzie, z którymi prawdopodobnie nigdy się nie zrozumiemy, jest to całkowicie naturalne. Szczególnie wrażliwi na takie „przeczucia” są empaci. To ich równieżdotyczy tak zwany „efekt lustra”

Ponieważ empata odczuwa emocje innych ludzi, ich ukryte zachowania i prawdziwe cechy osobowości, może je przejąć, a tym samym wyeksponować je przed ich „prawowitym właścicielem”, pokazując mu jaki jest.

Wszystkie negatywne uczucia (brak poczucia bezpieczeństwa, tłumiony wstyd, poczucie winy lub gniew) wzrastają, gdy są skrywane przez dłuższy czas. Jeśli ktoś ma cechy, których w sobie nie lubi, przypomina sobie o nich w obecności empaty. Jest to jeden z powodów, dla których możemy natychmiast poczuć, że kogoś nie lubimy: widzimy w nim siebie.

Innym powodem, dla którego czujemy do kogoś natychmiastową niechęć jest… spokój. Dla osób o niepewnej naturze, twoje „zbyt spokojne” reakcje oznaczają brak szacunku lub dezaprobatę. Błędnie zakładają, że wierzysz, że jesteś w jakiś sposób lepszy od nich.

Jeszcze innym powodem może być twoja praca nad sobą. Kiedy pracujesz nad sobą i dokonujesz jakichkolwiek pozytywnych zmian w swoim umyśle, ciele lub duchu, stajesz się „czystszy” . Jeśli przyzwyczaiłeś wszystkich, że jesteś w emocjonalnym dole i nagle zaczynasz z niego wychodzić, twoim bliskim przestaje się to podobać i odczuwają niechęć. Przecież byłeś inny. Muszą teraz zaakceptować nowego ciebie.


Na podstawie: mysticalraven.com

 


Zobacz także

Codziennie na serce umiera w Polsce około 250 kobiet. Kampania „Całym sercem z kobietami”

12 niesamowitych faktów o ludziach urodzonych w styczniu

Wyjątkowa sesja ślubna, na której nie pojawił się… Pan Młody