Lifestyle

Pomóż swojej córce poradzić sobie ze złośliwymi koleżankami. Te kilka rzeczy jest naprawdę ważne!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 marca 2018
1 z 1

Jak pomóc swojej córce?

Pomóż jej znaleźć rozwiązanie

Wysłuchaj, a potem wycofaj się na trochę, by pozwolić jej popracować nad tym problemem samej Jeśli minie kilka dni, a ona nadal wydaje się zaniepokojona, czas wrócić do rozmowy. Powiedz jej, że widzisz, że jest zmartwiona. Zapytaj ją, co może zrobić, żeby poprawić sytuację. Twoim celem jest przekonanie jej, że ma wybór i możliwości i że sama może spośród nich dobrze wybrać.

Sprawdź, skąd bierze się wrogość drugiej strony

Pamiętaj, cokolwiek twoja córka ci mówi, to tylko część historii. W wieku dojrzewania wszyscy jesteśmy bardzo jednostronni. Być może, z jakiegoś powodu, dla „trudnej koleżanki” to twoja córka jest podła.

Zaproponuj manewry taktyczne

Zapytaj swoją córkę, czy może po prostu w jakiś sposób uniknąć konfliktu z koleżanką.  Czy może znaleźć przyjaciół, którzy będą pilnowali, aby nigdy nie była sama z tą osobą? Najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z takimi sytuacjami jest mieć przyjaciół wokół siebie.


Na podstawie: womansday.com

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Droga teściowo, żyj i pozwól żyć innym. Jedziemy przecież na tym samym wózku

Listy do redakcji
Listy do redakcji
24 marca 2018
1 z 1

List do teściowej

Wiesz, jedziemy trochę na tym samym wózku. Obie cierpimy z powodu tej samej osoby. Tylko każda z nas inaczej. Ty cierpisz, bo choć robisz to wszystko dla niego, nigdy nie poczujesz się doceniona i nigdy nie odczujesz jego miłości. Taki już jest. Nie okaże wdzięczności za to, co od Ciebie dostaje. Zaufaj mi, gdybyś teraz się od niego odwróciła, choćby na moment, nie poczułabyś różnicy.

Ja tę jego miłość mam, ale też cierpię. Cierpię, bo kocham mężczyznę, który nie potrafi być w związku prawdziwym partnerem. Cierpię, bo widzę po tych dziesięciu latach związku, że on się już nigdy nie zmieni. Że został wychowany na egoistę, który bierze wszystko, ale oddaje bardzo nieudolnie. Na kogoś, kto jest zazdrosny o własne dziecko.

A jednak – ja mogę odejść. Ty nie. Moja sytuacja może ulec zmianie, mogę dokonać wyboru. Ty nigdy nie zdecydujesz się na to, byc odciąć tę toksyczną zależność.  I współczuję Ci tego, że nie możesz się odwrócić i odejść. Że Twoje życie od lat kręci się wokół Twojego syna, że tak już pozostanie.  Że Twoja relacja z mężem jest przez to niepełna, najeżona pretensjami. Jest tyle rzeczy, które chcę ci powiedzieć, ale powstrzymuję się, bo nie chcę Cię zranić. Chciałabym porozmawiać z Tobą szczerze, uścisnąć Cię, ostrzec, byś przestała sie tak zatracać w swoim bezgranicznym oddaniu synowi. Szkoda, że to się nigdy nie wydarzy. Póki co, żyj i pozwól żyć mi. Daj mi być żoną, nie matką dla twojego syna.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Przestań się tak głupio szczerzyć, czyli szkodliwe efekty pozytywnego myślenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 marca 2018
1 z 1

Negatywne efekty pozytywnego myślenia

Fot. iStock/jacoblund

Pozytywne myślenie może obniżyć poczucie własnej wartości

Powtarzanie pozytywnych afirmacji nie tylko nie pomoże ci  podniesieniu samooceny, ale może nawet być szkodliwe. Chyba, że masz już dawno wysokie poczucie własnej wartości.

Prawdziwa praca nad samooceną wymaga bardziej złożonych metod niż patrzenie w lustro każdego dnia i mówienie: „Jestem mistrzem!”

Pozytywne myślenie może sprawić, że będziesz mniej szczęśliwy.

Bo generuje nierealistyczne oczekiwania.  „Myśl pozytywnie, a staniesz się kimkolwiek chcesz, będziesz robić wspaniałe rzeczy i wszystko stanie się możliwe”- słyszysz i powtarzasz. Niestety, to nie działa w ten sposób. W pewnym momencie staniesz oko w oko z rzeczywistością. Okaże się, że nie wszystko jest możliwe.

Co zamiast? Realizm. Jasne, optymizm jest ważny.I to jest nasz naturalny sposób myślenia. Większość ludzi widzi siebie, swoją przyszłość i świat optymistycznie.

Problem pojawia się, gdy fantazjujemy o naszej wspaniałej przyszłości. To właśnie powoduje, że tracimy zdolność pojmowania rzeczywistości i poddajemy się iluzjom, które zwykle powodują problemy. Dlatego bądzmy realnymi optymistami.


Na podstawie: imprific.com

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Przyjaciółka czy rywalka? 6 oznak, że twoją kumpelę zżera zazdrość

Przyjaciółka czy rywalka? 6 oznak, że twoją kumpelę zżera zazdrość

Sukienki midi na plażę – najpopularniejsze wzory

7 rzeczy, które się na pewno wydarzą, kiedy pracujesz zdalnie, a twoje dzieci mają zajęcia online