Lifestyle

Pomysł na Instaxa, czyli najlepsze inspiracje złowione w sieci

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 lutego 2010
3 z 8

Jak zamienić zdjęcie w prezent?

Fot. Screen z Instagram / efynes

Prosty i w tej prostocie genialny pomysł z bloga Fynesdesigns. Zamiast tradycyjnych klamerek i sznurka lub wstążki…

    A klamerki i tak kochamy – koniecznie kolorowe 😉 .

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Niezwykły wolontariat. Tatuażystka zakrywa blizny ofiar przemocy domowej|TAKA BABKA

Redakcja
Redakcja
28 września 2015
Fot. Screen z Facebooka / Flavia Carvalho
 

Są blizny, które nigdy nie znikają. Te, które pozostają w duszy, z czasem bolą tylko trochę mniej, ale te, które „przypominają” przy każdym spojrzeniu w lustro, można ujarzmić. Z niezwykłym projektem wolontariatu dla kobiet, które doświadczyły przemocy domowej wyszła brazylijska artystka tatuażu Flavia Carvalho. Aby wesprzeć kobiety, zupełnie za darmo wykonuje tatuaż na bliźnie.

Wywiad z tatuażystką, który ukazał się na łamach Huffington Post porusza. Sama bohaterka jest postacią niezwykłą, jej projekt chwyta za serce, ale też uzmysławia wagę problemu. Przemoc wobec kobiet jest obok, za ścianą, na ulicy. Nie ma kodeksu honorowego – nie wybiera według wieku, relacji. Jest nieprzewidywalna, zbyt często bezkarna. Kobiety na całym świecie doświadczają przemocy, zazwyczaj cierpią w milczeniu.

Troque a violência pela #paz, troque o ódio pelo #amor… #apeledaflor #tattoovoluntaria #electricink #cwbtattoo

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 4 sierpnia 2015

 

Cała historia rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy Flavia pracowała nad pokryciem rozległej blizny na brzuchu jednego z klientów. Efekt wywołał wiele radości, a sam tatuaż okazał się niesamowitą formą terapii. Tatuażystka wykonuje darmowe tatuaże dla kobiet, które doświadczyły brutalnej przemocy domowej – zakrywa ich blizny i pozwala zrobić krok do przodu.

Zobaczcie, jak można odmienić czyjeś życie na lepsze.

Mais uma florzinha enfeitada pelo projeto A Pele da Flor! Lembranças ruins transformadas em cor e arte! Poder acompanhar…

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 18 sierpnia 2015

 

Mais uma tattoo do Projeto A Pele da Flor! 😀 Muita gente perguntou se no projeto só se tatuam flores haha, não…

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 26 sierpnia 2015

Tatuażystka swoją pomocą służy również kobietom po zabiegu mastektomii.

Primeira cobertura de mastectomia do projeto A Pele da Flor! Botões de lótus que remetem ao renascimento! :DAlgumas…

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 28 sierpnia 2015

 

Są na świecie przeróżne kobiece inicjatywy, akcje, kampanie… lecz kobiecie wsparcie i wyciągnięta dłoń do drugiej osoby – mają największą moc. Flavia Carvahlo robi bardzo wiele. Dzięki jej działalności świat dostrzegł skalę problemu, a ofiary przemocy nie muszą już codziennie oglądać jej skutków.

 

 

#takababka! Dziękujemy!

 

Źródło: Facebook, Huffington Post


Lifestyle

Woda siarczkowa dla zdrowia i pięknej cery. Komu jest polecana i w jaki sposób działa?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
Woda siarczkowa
Fot. iStock

Woda siarczkowa to lecznicza woda, którą można stosować wewnętrznie, jak i zewnętrznie, do leczenia różnych schorzeń. Kuracja z jej wykorzystaniem cieszy się powodzeniem ze względu na szybkie, silne i skuteczne działanie. Komu jest zalecana woda siarczkowa, a kto nie może skorzystać z jej dobrodziejstwa?

Czym jest lecznicza woda siarczkowa?

Woda siarczkowa jest silnie działającą wodą leczniczą, która znalazła wszechstronne zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Jest pełna bezcennych dla zdrowia aktywnych związków, w tym dwuwartościowej siarki, które wchłaniane są do organizmu przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy.

W składzie wody siarczkowej można znaleźć substancje takie jak: jon siarczkowy, wodorosiarczkowy, siarka koloidalna, wapń, magnez, potas, jod, brom. Dostarczone skutecznie do organizmu pobudzają procesy detoksykujące, biochemiczne, przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Ogromną rolę odgrywa w tym siarka, która posiada silne właściwości lecznicze i regenerujące.

Woda siarczkowa

Fot. iStock

Siarka — pierwiastek niezbędny dla życia

Mówiąc o wodzie siarczkowej, trzeba powiedzieć nieco więcej o roli siarki dla zdrowia. Siarka jest ważnym składnikiem struktury białkowej, makroelementem obecnym we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, i bez niej nie ma mowy o życiu. Organizm człowieka potrzebuje jej do funkcjonowania i musi pozyskiwać ją z zewnątrz. Aby dostarczyć potrzebne ilości siarki przez wodę siarczkową, można skorzystać z dwóch różnych sposobów:

Woda siarczkowa do picia. To kuracja pitna (krenoterapia) przygotowana w specjalnych butelkach, których pojemność odpowiada  dobowemu spożyciu wody siarkowej. Aby skorzystać z tego rodzaju kuracji, należy najpierw skonsultować potrzebę z lekarzem. Jedynie wskazanie lekarskie pozwala na bezpieczne zastosowanie kuracji pitnej, która nie jest możliwa np. przy wrzodach żołądka.

Woda siarczkowa do kąpieli. Zabieg przy użyciu wody siarczkowej stosuje się w postaci kąpieli w wannie, w temperaturze 34-37 °C. Wykorzystuje się do niej  roztwór wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Kąpiel trwa 15 minut, zaleca się powtarzać ją codziennie lub co drugi dzień, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Woda siarczkowa

Fot. iStock/Woda siarczkowa

Jak działa woda siarczkowa?

Woda siarczkowa, bogata w aktywne substancje, działa na organizm na wiele sposobów, w zależności od tego, czy stosuje się ją podczas kuracji pitnej, czy kąpieli. Woda siarczkowa łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza obrzęki, regeneruje tkankę łączną, poprawia ruchomość stawów, detoksykuje organizm, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Poprawia mikrokrążenie, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Działa detoksykująco, ponieważ związki siarki wiążą metale ciężkie i wspierają ich usuwanie z organizmu.

Na co pomaga woda siarczkowa?

Woda siarczkowa jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń. Zalecane są szczególnie w przypadku:

W przypadku wyżej wymienionych schorzeniach układu ruchu siarka odkłada się w chrząstce, w błonie maziowej stawów i w kościach. Jest skuteczna, ponieważ wspiera odbudowę i regenerację tkanki łącznej. U osób cierpiących na RZS odnotowano, że po zastosowaniu kuracji kąpielami siarkowymi, zmniejszyła się poranna sztywność stawów, zmniejszyły się bóle oraz poprawiła sprawność ruchowa.

Kurację pitną wodą siarczkową zaleca się w przypadku:

 • potrzeby obniżenia w organizmie poziomu cholesterolu, kwasu moczowego;
 • zaparć, przewlekłych nieżytów jelit;
 • niedomoga zewnątrzwydzielnicza trzustki;
 • przewlekłych schorzeń dróg żółciowych;
 • zatrucia metalami ciężkimi;
 • nieżytów alergicznych dróg oddechowych;
 • wspomagająco przy leczeniu miażdżycy, cukrzycy, dny moczanowej.

Wpływ na skórę

Woda siarczkowa jest chętnie stosowana w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Wpływa nie tylko na głębokie oczyszczenie skóry, ale również na regenerację jej tkanek. Woda siarczkowa ceniona jest za właściwości antyalergiczne, bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze. Wspiera walkę ze zmianami trądzikowymi, łojotokiem i nadmiernym wydzielaniem sebum. Przyspiesza leczenie łojotoku i łupieżu, jest polecana w pielęgnacji skóry głowy z tendencją do przetłuszczania się.

Woda siarczkowa leczy egzemy i zakażenia, regeneruje naskórek, ponieważ siarka jest niezbędna do wytwarzania przez organizm białek – kolagenu i keratyny. Sprawdza się również w pielęgnacji skóry bardzo suchej. Ponieważ zmiękcza i delikatnie złuszcza martwy naskórek, polecana jest wleczeniu skóry łuszczącej się oraz zrogowaciałej. Po kuracji w wodzie siarczkowej skóra staje się bardziej miękka i sprężysta. Poza powyższą kuracją można także skorzystać z dermokosmetyków z wodą siarczkową, dedykowanych pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Woda siarczkowa

Fot. iStock/Woda siarczkowa

Przeciwwskazania do kąpieli w wodzie siarczkowej 

Mimo wielu potwierdzonych badaniami zalet wody siarczkowej nie każdy może skorzystać z terapii zarówno poprzez kąpiel, jak i z kuracji pitnej. Należy przy tym pamiętać, że zastosowanie obu leczniczych metod należy omówić najpierw z lekarzem, ponieważ przeciwwskazanie do kuracji stosowanej wewnętrznie nie musi być przeszkodą do zastosowania kuracji zewnętrznej.

Do przeciwwskazań do kąpieli zaliczamy:

 • niewydolność krążenia;
 • wyraźne zaburzenia rytmu serca;
 • stany po zawale mięśnia sercowego;
 • niestabilna choroba wieńcowa;
 • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze;
 • stany po przebytej chorobie nowotworowej;
 • przewlekłe stany zapalne wątroby i trzustki;
 • nawracające zapalenie żył;
 • ciąża i okres karmienia;

Przeszkodą w zastosowaniu kuracji pitnej są:

FB/ohmepl

 


źródło:  www.lawendowyzdroj.pl 

Zobacz także

Każdy kocha prezenty! Najlepsze pomysły na prezenty marzeń dla całej rodziny. Świąteczny prezentownik Oh!me

Na Walentynki cytaty

Na Walentynki. Cytaty o miłości i sentencje

Walczysz z niechcianymi centymetrami w talii? Mamy na to sposób. Do urlopu zdążysz