Lifestyle Psychologia

Oszukać przeznaczenie i zmienić wszystko o 180 stopni. 10 sytuacji, w których nie uciekniesz przed zmianą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 czerwca 2016
Oszukać przeznaczenie
Fot. iStock / yuran-78
 

Chcemy. Bardzo chcemy zmienić coś w życiu, ale przekładamy ten ostateczny krok w nieskończoność. „Jutro, za tydzień, od przyszłego roku…” – to słowa mordercze dla marzeń i zmian. Gorączkowo szukamy motywacji gdzieś, gdzie jej nie znajdziemy, a za decyzjami nie idą żadne działania. Są jednak sytuacje, w których nawet najmocniej wykrzyczane „stop” nie wystarczy.  Trzeba oszukać przeznaczenie, zebrać w sobie siłę i zrobić wszystko, by znaleźć się po przeciwnej stronie.

1. Moment, w którym nie widzisz sensu, by dalej żyć

Zdarzyło ci się myśleć, że nie chcesz już być? Że nic cię tu nie trzyma, że nawet perspektywa skrzywdzenia taką decyzją najbliższych osób nie jest powodem by o siebie zawalczyć? To właśnie ta chwila, w której nie masz wyboru, kiedy nie możesz już dłużej uciekać przed zmianami. Bo jeśli uciekniesz, choćby tylko raz, ryzykujesz upadkiem, z którego już się nie podniesiesz. Odbierasz swoje życie jako pasmo porażek? Prawdziwa porażka to rezygnacja z niego i z możliwości, których już nigdy nie poznasz, jeśli odejdziesz.

2. Przeprowadzka

Do innego kraju, do innego miasta, a nawet na drugą stronę ulicy. To idealna okazja by rozprawić się z tym, co cię blokuje, ogranicza. Niezbędne w takim momencie porządkowanie swoich, nagromadzonych latami rzeczy, pamiątek czy innych śladów z przeszłości daje ci możliwość zastąpienia ich w przyszłości czymś nowym, czymś czego jeszcze nie doświadczyłeś. Zmiany stają się koniecznością.

3. Rozstanie

Jeśli jest bardzo bolesne, często obiecujemy sobie, że od teraz już nie będziemy tacy: naiwni, oddani, kochający do granic, zapatrzeni. Albo odwrotnie: samolubni, krótkowzroczni, egoistyczni, bezkompromisowi. Walcząc o przyszłe szczęście w miłości musimy mieć świadomość błędów, które popełnialiśmy w poprzednich związkach. Potrzeba zmian, być może nawet całkowitego przewartościowania zasad, które wyznawaliśmy do tej pory bywa jedyną szansą na dobry związek z kimś innym.

4. Nowe hobby, nowy sposób na życie

Pasja. Taka, która sprawia, że przeorganizowujesz swoje życie. Że z kanapowego leniwca stajesz się typem sportowca, starannie przygotowującego sobie pełnowartościowe posiłki. Taka, która sprawia, że zostawiasz za sobą stabilizację i pracę w wielkiej firmie i wybierasz ryzyko i życie na własny rachunek.

5. Choroba

Poważna, zagrażająca życiu, która wymaga podporządkowania życia leczeniu, zmian w trybie odżywiania się, częstego odpoczynku, olbrzymiej koncentracji na swoim samopoczuciu i zdrowiu. Taka, w której jedyną szansą jest zmiana podejścia do życia, dystans do siebie i innych i oszczędność w emocjach.

6. Zmiana pracy

Nowe obowiązki, nowe zasady, nowe otoczenie i doświadczenia. To wszystko wpływa na ciebie, tworzy jakiś nowy dodatek do twojego dawnego „ja”. Zmiany, jeśli nawet nie bardzo spektakularne, muszą się pojawić.

7. Rozpoczęcie kursu, nowego kierunku studiów

Tu zmiany następują naturalnie: poznawanie, rozwój osobisty to okazja do poszerzania horyzontów, a więc zauważania i rozumienia więcej niż dotąd. Kiedy zaś widzisz i rozumiesz więcej, paradoksalnie łatwiej podejmujesz trudne decyzje, takie które wywracają twoje życie o 180 stopni.

8. Poczucie, że nic już więcej cię w życiu nie spotka

Czyli tak zwana „ściana”. Dobrnąłeś do punktu, w którym nie widać perspektyw, a możliwości są zbyt daleko by wyciągnąć po nie rękę. Możesz teraz zostać tak czekając aż wydarzy się jakiś cud, albo podjąć działanie, na które wcześniej byś się nie zdecydował, ryzyko, którego się obawiałeś. Nie, właściwie nie masz wyjścia.

9. Moment, w którym zdajesz sobie sprawę z tego, że żyłeś złudzeniami

A relacje, które łączą cię z innymi ludźmi to iluzja. Twoje życie zbudowane jest na kłamstwie, to, jak widzą cię bliscy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jak długo jeszcze ta bańka mydlana będzie unosiła się w powietrzu zanim pęknie? Nie bój się. Kiedy to się wydarzy i staniesz oko z oko z prawdą, zmiany zaprowadzą cię dokładnie tam, gdzie powinieneś być.

10. Kiedy zostajesz skrzywdzony przez najbliższą osobę

Cierpienie i moment, w którym jednasz się z przeszłością, zostawiając ją za sobą. Wybaczenie. To właśnie te elementy, które składają się na zupełne nową jakość w twoim życiu. Gdy ufasz i zostajesz zdradzony, masz przed sobą długą drogę. Jeśli potrafisz wybaczyć i puścić to dalej, zostawić, jesteś już zupełnie inną osobą.

Nie bójcie się zmian, one zawsze są szansą.


Lifestyle Psychologia

Niebieskie misie SugarBear Hair zbawieniem dla włosów? Kolejny suplement promowany przez gwiazdy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
15 czerwca 2016
misie
Fot. Instagram/sugarbearhair
 

Przywykłyśmy do tego, że gwiazdy rodzime i zagraniczne co jakiś czas proponują i promują coraz to inne kosmetyki i suplementy, mające wykazywać zbawienny wpływ na nasze włosy, skórę, paznokcie, oraz figurę. Kolejną nowością, jaka pojawiła się na rynku, jest preparat o nazwie SugarBear Hair. Co to takiego? 

To suplement diety, promowany przez znane przedstawicielki rodziny Kardashian. Młode i śliczne dziewczyny przekonują, że SugarBear Hair to specyfik, który wpływa na poprawę kondycji włosów i zapewni im blask. Zachwalane przez celebrytki tabletki do żucia w kształcie misiów o intensywnym, niebieskim kolorze i jagodowym smaku, to suplement, w skład którego wchodzi 15 naturalnych witamin i minerałów.

Znajduje się tu również cynk, biotyna, witaminy z grupy B, a także olej kokosowy.  Misie nie zawierają żadnych składników podchodzenia zwierzęcego, brakuje więc im białek, żelaza będących ważnym budulcem włosów. Za to jest sporo syropu glukozowego i innych dodatków. Misie nie kosztują też najmniej. Miesięczna kuracja to koszt 30 dolarów, miśki można kupić na stronie producenta.

Hit czy kit – przetestujecie ich skuteczność?


źródło: ofeminin.pl


Lifestyle Psychologia

„Kimkolwiek będziesz w moich oczach zawsze pozostaniesz magikiem”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
15 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Synku,

Dziś chcesz bardzo zostać strażakiem. Mam nadzieję, że Twoje marzenia się spełnią. Wiedz jednak, że kimkolwiek będziesz w moich oczach zawsze pozostaniesz magikiem. 

Dlaczego?
Bo będąc tak małym chłopcem zaczarowałeś mój świat.
Jesteś moim najwspanialszym nauczycielem od swojego pierwszego dnia, życia.
Cierpliwie pokazywałeś mi, że nawet najtwardszy lód można stopić uśmiechem.
Dzień po dniu uczyłeś mnie, że świat to miejsce, którego nie trzeba się bać tylko brać z jego kolorów ile się da.
Przypominałeś mi, że grubą skórę koniecznie trzeba wyrzucić, że radość może wykiełkować w jednej sekundzie.
Dzięki Tobie zrozumiałam, że każdą przeciwność losu można pokonać.
W moim słowniku znowu pojawiło się hasło „ beztroska”.
Rzeczy trudne zmieniłeś w banalnie proste.
To co kiedyś wydawało mi się nieosiągalne dziś jest na wyciągniecie ręki.
Już nie muszę kryć moich emocji gdziekolwiek jestem bo wiem, że to najbardziej ludzka rzecz na świecie.
   Dlatego, dziękuję Ci, że swoimi magicznymi zaklęciami przywołałeś do mojego serducha tę małą ufną, radosną, szczęśliwą, zakręconą dziewczynkę, która wystraszyła się dorosłego życia i uciekła gdzieś na łąkę z dala od tego.
   Mój najlepszy człowieku, obyś nigdy nie zapomniał tych mądrości, których mnie nauczyłeś.
Wiedz, że najwspanialszą rzeczą jaką człowiek może mieć w życiu jest bycie w środku dzieckiem.

Twoja Mama

 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Zobacz także

Ewolucja Dnia Kobiet. Od „dobrotliwego seksizmu” i pustych gestów do kobiecej solidarności

Jak przestać kochać ducha? 7 przeciwbólowych pigułek na niespełnioną miłość

„I obyś mnie w końcu znalazł, kochanie”. Akcja #ListdoNiego