Lifestyle

Jak oduczyć dziecko picia coli i jednocześnie sprzątnąć mieszkanie? Tak, dobrze czytasz

Pani Mądrala
Pani Mądrala
5 marca 2018
1 z 1

Nietypowe zastosowanie coli

Fot. iStock/Vladimir Vinogradov

Potem zabrałam dzieci do łazienki i ku ich radości pozwoliłam wylać szklankę coli na podłogę. Po 15 minutach zmyliśmy napój przy użyciu ciepłej wody. Co zaobserwowaliśmy? Że fugi były wyjątkowo czyste w miejscu, które polaliśmy colą.

Te eksperymenty zrobiły na moich dzieciach ogromne wrażenie. Podobno opowiadały o tym nawet w szkole. Najważniejsze jednak, że zupełnie zrezygnowały z picia coli i to uważam za mój największy sukces.

A wiesz, że cola ma także inne zastosowania? Możesz wlać ją do muszli klozetowej i zostawić na całą noc, by pozbyć się zacieków i kamienia. Możesz też z jej pomocą odświeżyć srebrną biżuterię – zanurz ją w napoju na godzinę, a potem wypoleruj szmatką – ciemny nalot zniknie. Możesz także wlać puszkę coli do pralki. Dzięki temu pozbędziesz się z ubrań plam z tłuszczu i krwi.

A więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupować colę. Grunt, żeby jej nie pić 🙂

Źródło: Deccoria

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Zawijasz wszystko w folię aluminiową? Teraz przestaniesz

Pani Mądrala
Pani Mądrala
8 marca 2018
1 z 1

Zawijasz wszystko w folię aluminiową? Teraz przestaniesz

Fot. iStock/Denia Fernandez

Folia aluminiowa jest cudowna, ponieważ chroni jedzenie przed działaniem czynników zewnętrznych, a to oznacza, że wydłuża zdatność do spożycia. Niestety, do pożywienia może przenikać glin, będący podstawowym związkiem chemicznym tworzącym folię aluminiową. W niewielkich ilościach jest nieszkodliwy dla zdrowia. Problem w tym, że w określonych sytuacjach tego glinu wytwarza się więcej.

Przede wszystkim nie wolno w folię aluminiową zawijać produktów o odczynie kwaśnym, ponieważ wtedy wytwarza się najwięcej szkodliwych związków. Nie należy również używać jej do pieczenia, ponieważ źle reaguje na wysokie temperatury. Lepiej też nie przechowywać w niej nic w lodówce dłużej niż kilka dni.

Kiedy wiadomo, że zaszła niepożądana reakcja? Gdy jedzenie będzie miało metaliczny posmak. Lepiej go nie jeść.

Pod żadnym pozorem nie wyrzucajcie jednak folii aluminiowej, ja też wciąż mam ją w domu. Dlaczego? Ponieważ można ją wykorzystać na wiele innych sposobów. Sprawdza się przy prasowaniu i myciu naczyń. Już niebawem wam o tym opowiem. Na dziś wystarczy tych wszystkich rewelacji…

Źródło: Deccoria

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Pani Mądrala
Pani Mądrala
27 lutego 2018
1 z 1

Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Fot. iStock / vadimguzhva

Trudne majsterkowanie

Piła jest już tempa? Nic nie szkodzi, jeszcze możesz jej użyć. Żeby ułatwić sobie zadanie, posmaruj ostrze mydłem. Zdziała cuda.

Walka z komarami

Mydło skutecznie odstrasza komary. Rozpuść odrobinę w wodzie i spryskaj ciało. Te okropne, krwiożercze owady będą cię omijać szerokim łukiem.

Cuchnące buty

Owiń mydło w ręcznik papierowy i włóż do buta. Najlepiej na całą noc. Jeżeli twoje obuwie naprawdę brzydko pachnie, możesz powtarzać tę procedurę przez kilka dni. To najlepszy (i najtańszy) sposób, by odświeżyć buty.

Brudne paznokcie

Zamiast wydłubywać brud pilniczkiem (łatwo uszkodzić delikatną skórę pod paznokciem), zacznij skrobać mydło paznokciami. Potem wystarczy tylko dokładnie umyć dłonie w ciepłej wodzie. Mydło się rozpuści, a wraz z nim zniknie cały brud.

Zaparowane okulary

Wetrzyj odrobinę mydła w szkła, a następnie dokładnie je wypoleruj. Dzięki temu twoje okulary nie będą już parowały.

Źródło: Daily Mail

PoprzedniNastępny