Lifestyle

Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa? Jest przynajmniej 5 powodów, by ulec modzie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 lutego 2017
Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?
Fot. Materiały prasowe
 

Widzieliście go na pewno i prawdopodobnie zastanawialiście się, na czym polega jego magia… no i czy w erze popularnych cyfrówek, jest sens w ogóle kupować aparat do fotografii natychmiastowej? Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?

Zastanawiasz się, czy opłaca się kupić modnego Instaxa?  Przede wszystkim, to  nie tylko moda. Jeśli gra ci w duszy coś więcej niż żądza lajków na Facebooku, to aparat idealny dla ciebie. A dlaczego w świecie on-line, chmur i pędu – także po coraz więcej zdjęć – warto sprawić sobie taki gadżet?

5 powodów, by pokochać Instaxa

1. Docenić to, co masz. Poznaj prawdziwą wartość

Pokochaliśmy cyfrówki. Setki tysięcy zdjęć. Fotografujemy wszystko i bez większego powodu – od jedzonego na obiad kurczaka po ślub przyjaciół. Po co? Chyba większość z nas nie jest stanie odpowiedzieć na to pytanie… Pewnie robimy to, bo jest łatwo. Łatwiej.

Zyskaliśmy pozorne możliwości, a jednocześnie dzięki takiej dostępności fotografia zniknęła nam z oczu.

Już nie traktujemy jej jako sztuki, zdjęć nie widzimy, jako tych niezwykle cennych pamiątek. Jest ich tak wiele, że przestaliśmy zwracać na nie większą uwagę. Każdy może je zrobić, wszędzie, bez wysiłku. A jak nie wyjdą? Phi, się „podciągnie” programem, filtrem: tu zamaże, tam rozjaśni i voilà. Jak u fotografa…

A jednak nie, bo brakuje im często tej najważniejszej cechy, którą miały kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. I nawet nie o warsztat chodzi, ale o magię chwili.

Bo zdjęcie nie musi być idealne – musi być wyjątkowe.

2. Nowoczesne, ale magiczne

Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?

Fot. Materiały prasowe

Jeśli szukasz „gadżetuInstax też spełni tę rolę, ale to nieco więcej. Uważaj, bo możesz się zakochać i naprawdę docenić to zgrabne urządzenie.

Zaspokoi twoje „techniczne” zachcianki – w tej chwili Fuji oferuje kilka wariantów swoich Instaxów, wśród najbardziej popularne Instaxy mini 8 (w boskich kolorach!)w przystępnych cenach, nowszy model Instax mini 70, o lepszych parametrach.  I  mistrz swojego gatunku, czyli Instax mini 90 – o parametrach bardzo bliskich tradycyjnym aparatom analogowym.

Jeżeli chcecie czegoś więcej, a raczej większego – jest i Instax Wide 300 – który korzysta z dwukrotnie większych klisz.

3. Piękno – mieć i je tworzyć

Niewątpliwie są piękne, ale nie próżne. Bo dzięki zdjęciom rozmiaru karty kredytowej można też tworzyć piękno. Personalizowane, bo nasze.

Piękne aranżacje wnętrz, dzięki instaxowym zdjęciom nabrały nowego wyrazu. Miłośnicy Instaxów wciąż odkrywają ich zalety –  od tworzenia wizytówek na stół (na poczekaniu), po przygotowywanie zaproszeń czy prawdziwych scrapbookingowych arcydzieł.

 118  88  90  86  99  98

4. Teraz zawsze jest ważniejsze, niż za jakiś czas, kiedyś, jutro…

Na czym polega magia chwili? Widziałam ostatnio w sieci Instaxy w bardzo nietypowej odsłonie. Zagościły na weselu. Goście mogli wykonać swoją natychmiastową fotografię – i napisać na niej parę słów… czy istnieje lepsza księga życzeń? Bardziej prawdziwa?

Czy zdjęcie waszego pocałunku na plaży będzie lepiej czuło się w smartfonie, czy wewnętrznej kieszeni jego marynarki?

TERAZ zawsze jest ważniejsze.

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

5. Jest „porządny” i otwarty na nasze propozycje 😉

Modeli Instaxów jest naprawdę wiele, co sprawia, że aparat zadowoli praktycznie każdego.

Idealny na prezent. Zarazi pasją nastolatki i pokaże im, że nie cały świat jest piękny tylko w wersji on-line. Nie utrudni życia żółtodziobowi i połechce nieco bardziej zaprawionych w boju fotografów-amatorów.

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

Fot. Materiały prasowe

 

Niektórzy mówią, że filmy do aparatu wcale do najtańszych nie należą, więc nie warto… A ja jestem innego zdania, może to prawdziwy pomost pomiędzy „wczoraj” i „dziś”? Może to doskonała okazja do tego by zamiast tysiąca zdjęć, których nawet nie obejrzymy – zrobić 10, takich wyjątkowych, trochę jak kiedyś? Wtedy, kiedy wywołane fotografie z wakacji miały dla nas prawdziwą wartość?

PS: Zresztą przyznajcie szczerze, które zdjęcia częściej oglądacie, te zgrane gdzieś na komputery, dyski, „pogubione” płyty czy te w starych albumach mamy albo babci? No bo jak często dziś wywołujemy te tysiące chwil, zaklęte w naszych podręcznych gadżetach, hę?

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z FujiFilm

 


Lifestyle

Czego mamy zbyt wiele, a czego wciąż nam brakuje?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 lutego 2017
Fot. Oh!me / Canva

Czasami masz wrażenie, że czegoś ci brakuje? Że coś niewygodnie uwiera cię w twoim życiu? Żyjemy w dziwnych czasach, czasach, w których mamy często zbyt wiele – jednocześnie nie mając niczego. Nie zbliżając się o krok do tego, co tak naprawdę jest nam potrzebne… Czasach głuchych na rzeczy oczywiste.

Zatrzymaj się na chwilę, weź głęboki wdech i pomyśl, czego pragniesz – a co w rzeczywistości robisz…

Tak naprawdę wszyscy pragniemy podobnych rzeczy – szczęścia, zdrowia, miłości i bliskości. I bardzo trudno jest nam spełnić te najważniejsze i najprostsze życzenia.

Pierwszy krok do zmian, to wiedzieć, gdzie chce się iść 😉 .

Fot. Oh!me / Canva

01Czego mamy zbyt wiele a czego wciaz nam brak (2) 02Czego mamy zbyt wiele a czego wciaz nam brak (2) 03Czego mamy zbyt wiele a czego wciaz nam brak 04Czego mamy zbyt wiele a czego wciaz nam brak 05Czego mamy zbyt wiele a czego wciaz nam brak (1) 06Czego mamy zbyt wiele a czego wciaz nam brak (1)

 


Zobacz także

Świąteczna magia dla maluszków – prezenty, które cudownie je ukoją

9 rzeczy charakteryzujących osoby z bardzo wysoką wrażliwością. Czy jesteś jedną z nich?

Wiesz, takie nowoczesne narkomaństwo - tak mówi kumpel, który pracuje w korporacji

Wiesz, takie nowoczesne narkomaństwo – tak mówi kumpel, który pracuje w korporacji